Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
A.Rahman

Özgür-der, İlkav Vb Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

Mehmet Pamak denen adamın yazısından sonra artık daha da tiksinti ile bakmaya başladım bu çevreye..

hak-söz, mazlum-der, özgür-der, ilkav vb.

Özellikle ad koymak hususunda ki yaptıkları hakperestlikleri(!)..Türkiyeli Müslümanlar.. Türkiyeliler. Protestolarda, mücahidlerin şehidlik haberlerinde hep bu söz..

Lakin kötülemeye gelince iş değişiyor; TC devleti örneğin faşist diyor; Türk devleti - Türk basını işbirlikçi..

Burda maksad nedir?Bunlar, bu küçük kafaları ile bu gibi yakıştırmaları yaparken hiç fikirlerine, eserlerine başvurmakdıklarına göre herhalde kendilerini Necip Fazıl'dan, Serdengeçti'den, Topçu'dan, Karakoç'tan daha üstün durumda görüyordur.

Her gün bir haber; Kürt sorunu, Kürt meselesi... Tartışılması gereken bir konudur tamam da...Bu nedir böyle her gün, her haber, her sayı...Sanki top altında tutulan bir millet, kızları sürekli çalınan, ekmeği kesilen vs vs...

Bakıyorum Andican Katliamını anmak yok, Kıbrıs'ı anmak yok, Telafer Türkmen Katliamı'nı anmak yok ama hiç kaçırılmayan Halepçe var..Raporları var hak ihlalleri diye;

Irak raporu: Kürtler eziliyor diyor, peki Türkmenler?

Suriye raporu; Kürtler bu durumda, peki Türkmenler?

Çeçenleri Kadirov eziyorda, diğer Kafkas Türkleri gülistan içinde mi yaşıyor?

Ahmet bilmem neye atılan yumruk nasıl olurda faşistlik olur?

DOĞU TÜRKİSTAN işgalde değil mi?Niye işgaldeki Müslümanlardan bahsedilirken Türkistan'a yer verilmez.?

Mehmet Pamak gibileri pkklılar dahi sahiplenmiş durumda.Biri çıkıpta sormuyor;

"Sen kimsin? ilmin ne?"

Şehidlik mevzuunda yazdığı kitaplar.Ahkam kesmeler hep ayrımcılık üzere, rejim hesabına Türk milletini kötülemek üzere..hele 'kürdistan' kelimesini komünistlerden çok kullanmaları....

En bariz örnek, teröristin öldürülmesinin sunuluş şekline bakın;

"Kızıltepe'de Polis 2 Kişiyi Öldürdü

Türkiye'de, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1 polisin ölümüne neden olan saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen 2 kişinin, kolluk güçlerince öldürüldüğü bildirildi. "

Şuradan bakınız: http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=14634

Tüm bunları bir araya getirip bakınca hiçte olumlu bir durum çıkmıyor ortaya.

Yeri geliyorda bu İslamcı'yım diyen şia yandaşlarının yüzüne tüküresi geliyor insanın, ülkücülere hak veresi geliyor.

(Tüm bu yazılanlara bakıpta beni ırkçı falanda sanmayın.Millet-i İslamiye mensubuyum)

Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum.

Başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin yasa değişikliği yapıldığı fakat buna rağmen derslere alınmadığımız dönem, İLKAV çalışanları ve İLKAV başkanı Mehmet Pamak, yanımızda bize destek olmuştur.. O zorlu süreçte, İLKAV'ın desteğiyle ve düzenlediği 'başörtüsü' panelleri vesilesiyle bir çok kardeşimiz derslere girmeme kararı aldı.. Anayasa mahkemesi tarafından karar reddedilene kadar- ve reddedildikten sonra İLKAV bünyesindeki hukukçular yanımızda, bize yol gösterdiler.. Bilemiyorum ama, ne demek istediğinizi pek anlayamadım .. İLKAV, Özgür-Der ,Mazlum-Der gibi özgürlük için mücadele eden bu kuruluşlardan neden rahatsız olduğunuzu çözemedim ..

Verdiğiniz bağlantıya da göz gezdirdim, bir şey göremedim.. Belki de gözden mi kaçırdım.

Mehmet pamak 12 eylül öncesinde ülkücü cephede bulunmuş, cuntadan sonra mhpninde içinde bulunduğu,diğer partilerinde kapatıldığı süreçte merhum Türkeşin talimatıyla muhafazakar parti kurucuları arasında bulundu ve ilk genel başkanlığını yaptı, bazı çevreler Türkeşin M.pamak'ın genel başkan olmasını istemediğini söylerler.

daha sonra pamak seyit kutubun yoldaki işaretler kitabından etkilendiğini söyler ve ilkavın sitesindede yazdığı şiirlerde bunu belirtir, pamak tasavvufa sonradan karşı olduğunu, rabıtanın ise şirke bulaşmaya adım olduğunu söyler, sivastaki bir yerel tv de zamanında röportaj yapılan M.pamak laik devlet için savaşan askerin şehit olamayacığını ve laik dvletin insanları dinsizleştirdiğini söyler..çatışmaların yoğun olduğu o dönemde pamakın bu sözleri pkk sempatizanları tarafından alkışlanırken milliyetçi muhafazakar kesimde ise şok etkisi yapmıştır.tasavvuf ve milliyetçilik konularındaki düşüncelerinden dolayı, aynı çizgide olamayacağımı gördüğüm bir kişidir M.pamak...

şuanda imkanderde bulunan geçmişte ise mazlumder yada özgürdere mensup nuray canan bezirganın ise,canlı yayında sisteme karşı cesurca takındığı tavır beni hayretler içinde bırakmış tabiri caizse işte erkek gibi kadın dememe yol açmış aynı zamandada bazı arkadaşlarımla ise hararetli tartışmaların içine beni atmıştı. akpyi eleştiren kendince özeleştiri yapan makalesinide sitede paylaşmıştım.

diğer iki dernek ise geçenlerde basında geçen "İslami vicdanı retçi enver aydemir" için protesto gösterisinde bulunmuştu...sisteme karşı olan bu dernekler, bazı söylemlerinde kendileri farkında olmasalar bile(belkide isteyerek) müslüman camiayla tam manasıyla anlaşamamaktadır kendilerini belkide anlatamamaktadırlar, söylemlerinde müslümanların tağudu red konusunda pasif kaldıklarını belirtseler bile, resmi bayramları boykot edelim sözleri tam manasıyla içeriğini anlamadan duyan bir müslümanın tepkisini çektiğinden olsa gerek muhafazakar birçok kişi uzak durmaktadır

özgürderin izmir şubesinin bir konferansında(internet sitelerinde karşılaşmıştım) konuşamacının:........"Kısakürek; tasavvufi, milliyetçi, mezhepçi eklektik bir din anlayışına sahiptir. Klasik bir Ehl-i sünnet savunucusudur. İbn-i Teymiyye, C.Afgani,S. Kutup,M. Akif gibi isimleri akıl anarşistleri ve kökü dışarıda olmakla suçlar.Bu tavır,dönem gençlerinin sahih, tevhidi bir din anlayışı ile buluşmasını engellemiştir........" aynı konferansta ise nurettin topçunun, ............"Turancı ve Batıcı Türk milliyetçiliği karşısında başarı sağlamıştır. Savunduğu Milli dindar kimlik İslami hareketin önüne dikilen önemli engellerden biri olmuştur.'' şeklinde konuşmuş, konferansın sonunda ise bu kişileri, amaçlarının övmek yada yermek olmadığını, bu tecrubelerden ders çıkarılması gerektiğini söylemişlerdir. ( alıntı: http://www.ozgurder.org/v2/news_detail.php?id=59 )

Ama ne olursa olsun, başörtüm olmadan asla diyen bu dernekler, başörtüsü yasağının ilk yıllarında sivil direnişi muazzam bir şekilde göstermişlerdi hatta bazıları ise nur talebelerinin başörtüsünü çıkarıp okumalarını ise eleştirmişlerdi, herşeye rağmen bizler malasef kardeşlerimizin başlarını açıp girdiği üniversitelerde sesimizi bile çıkarmadan haksızlık karşısında boyun eğiyoruz. onların bu onurlu davranışları karşısında ise ben onlara sadece gıbta ile bakıyorum..

eleştirebileceğim bir nokta ise A.Rahmanında değindiği gibi dünyada zulm gören türklerden bahsetmeyi belkide bazı gruplar kavmiyetçilik olarak görüyorlar, yurtlarından sürülen mazlum kırım türkleriyle ilgili yada başka bir türk topluluğu ile ilgili konferans veya protesto gösterilerine ben rastlamadım, ırakta abdnin tecavüz ettiği kızkardeşlerimizi arap türk kürt diye ayrım yapıp ona göre gözyaşı dökmüyoruz!!! mazlum müslüman halklar nerede zulm görüyorsa biz onların yanındayız inşaallah her zaman.

Zaten yaptıkları tek iş Başörtüsü.Başka da elle tutulur İslam'ca bir şey yok.Hep kof..

Verdiğiniz bağlantıya da göz gezdirdim, bir şey göremedim.. Belki de gözden mi kaçırdım

Göremezsiniz çünkü pkklı kafirlerin ismi orada "iki kişi" olarak geçer.Hani insan hakkı varya onların lügatında... herhalde terörist, kafir demek o haklara aykırı.Polisimize de şehit demez.Ölü der..

Bundan önce kimin ne olduğuda cemiyeti ilgilendirmez.Seyyid Kutub'un, Mevdudi'nin ne olduğunu biliyoruz.Belki de bunlar (tiksinti vericiler) o kesimin taklidini yapıyorlar. Ve Üstad'ın dediği gibi kökü dışarıdalar.Bu millete o yüzden yabancılar.

Açıkça milliyetçiliğe saldıramadıklarından Ulusalcı gibisinden teranelerle hep bölücülük peşindeler bana kalırsa içimizde "ittihadı" sağlayamamamızın sebebi bunlar..Milliyetçiliğe saldırırken şeyh saidden selahaddin eyyubiden de belli bölgelerde geri durmuyorlar!

Bunlar yüzünden artık bazı Müslümanlara, terör örgütleri laik düzene karşı gelmenin başka şekli gibisinden hak payı kazandırıyor, sıradanmış gibi geliyor.

Hep isyan, anarşi gibisinden itaatsizlik eğilimindeler.Kim demiş şimdiye kadar bu tavırlarda bulunun. Bedüizzaman? Süleyman Hilmi? yok...Seyyid Kutub.. Ne yapmışlar Mısır'da bunlar?Onun muhakemesini yapan yok!

Beni düşündüren olay bunların yönetimleri içindeki bir Allah'ın kulu çıkıpta

"çüşş, asker(lik)e dil uzatamazsınız" "hz. Aişe anamıza küfreden şia dan nasıl memnun olursunuz" "ul.n sizin dediklerinizi komünistler diyemedi" demiyor.Aksine Dilipak unları savunuyor.?

Allah bunların eline fırsat vermesin diyorum..Ayrıca Cübbeli Ahmet Hoca'nın da bu gibilerin (mesela şirin) şia yandaşlığına, itaatsizliğine bir dil uzatması gerektiğini düşünüyorum.