Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kurşunkalem

Fikirsizlik

Recommended Posts

İnternet gibi büyük bir nimet var elimizin altında her ne kadar zaman azraili olsa da faydasız da değil .

Genelde gündemi takip eder ne var ne yok haberdar olmak için tüm yazar çizerlerin yayınlarına bakarım.

Bugün yine bir sitede haberlere bakarken bir anket bölümüne takıldı gözlerim " Demokratik açılım hakkında ne düşünüyorsunuz" diye bir anket.Bu konuda herkesin bir fikri vardır muhakkak, desteklenir desteklenmez bu bireyin tercihidir ama mutlaka iyide olsa kötüde olsa bir fikri vardır insanın beyninde nihayetinde.

Ankete katıldım sonrasında sonuçlarına bir baktım, seçeneklerin bir şıkkının cevap yüzdesi vardı ki içler acısı.

"Fikrim yok" Bu seçenek beni hançerledi sanki.

"Fikirsiz insan olur mu?" diye düşünmeden alamadım kendimi.

Fikrim yok demek ne demek?Ne yani bu insanlara ne sorulursa sorulsun hiç iç dünyalarında bir alevlenme olmuyor mu? Hani yarın öbürgün bu fikirsiz insanoğullarına "Senin neyin var neyin yok almak istiyorum ne dersin "denildiğinde de verilecek cevap "Fİkrim yok" aymazlığı mı olacak? Vahim yahu...

Benim fikrimin olmaması benim olmamam demek ,bir hiçim demek,ne olursa razıyım demek...

Mümkün müdür bu tablo ,elbette ki mümkün değildir.Bir ara Cem Yılmazın bir reklam sloganı vardı "Eğitim şart"

Vallahi eğitim şart, yoksa çekirge biri daha atlamadan sobelenecek.Yazık yahu çekirgeyede.

Fİkirsiz adam demek insanın kendi ülkesine sahip çıkmaması demek hatta daha ileri gitmek istiyorum adam olmaması demek.

Bir ülkede fikirsizlik demek; o devletin milletinin kullanılmasının kaçınılmaz olduğu demek.

Benim fikrimin olmaması demek; ezilmeye mahkumum demek.

Benim fikrimin olmaması demek; vatan hainliği demek.

Bu seçenekleri acımasızlaştırmak var ki, Allah dan fikrimi kullanıp susmam gerektiğini fikrediyor fikrime...