Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
serdengectik

Mezhepsizler

Recommended Posts

bu adamların saçmalıklarını ahmed davudoğlunun kitabında okumuştum.

başka birinin mezhepsizlere cevap için yazdığı kitabın önsözünde bu iddialar yayımlanmış.ben de bilgisayara aktarmıştm.şimdi paylaşıyorum o iddiaları.

"Müslümanlar bir din devrimine şiddetle muhtaçtırlar.Bütün ıslahatın dayanağı, ancak Din'de yapılacak olanıdır.İslam hükümetleri Din ile Siyaseti ayırmaya mecbur kalacaklardır.Müçtehid İmamlar, kendilerini Din Vâz'ı zannetmesinler.Dört İmam'ı taklid emek küfürdür.Onları taklid edenler; basiretsizdir, cahildir, ahmaktır, sapıktır; tefrikacı, fitneci ve amelleri boşa giden müflislerdir.Mezhepliler, ALLAH'ı bırakıp da, papazlarını, hahamlarını kendilerine ilah ve Rab edinen (Hıristiyan ve Yahudi)ler gibi, mezhep imamlarını kendilerine ilah ve Rab edinmişlerdir.Dört imam birer put, onlara uyanlarsa birer putperesttir.Mezhepliler, Kur'an'dan bile yan çizmişlerdir.Dört mezhep, kusursuz Resulullah'a, kusurlu imamların açtıkları harp cepheleridir.Dört mzhep üzerine yazılmış kitaplar, birer küflü kitaptır.İslam Dini, bir bedevi arabın birkaç dakikada öğrenebileceği basitliktedir.İslamın bir hukuk sistemine sahip olduğu yalandır.İçtihad yapmak gayet basittir.Bunun için arapçayı bile bilmeye hacet yoktur.Birisi sana birkaç hadis kitabını bildiğindilde anlatıverirse, içtihad yapabilirsin!Hanefi fıkhı, İslamla hiçbir alakası olmayan incil'e benzeyen birşeydir! Mezhepliler ürküp kaçan birer eşektir.Yalanlarını kılıflayan inatçı ve uydu; ama HAKK'ın değil, şeytanın uyusu kişilerdir.Adam Muhammedi olmayı bırakıyor da, Hanefi veya Şafi'i oluyor, ne tuhaf şey!..Herhangi bir mezhebe bağlanan ondan, başkasını görmez.Onun gözünde, Kitap, sünnet,Din hepsi o mezheptir.Mezheplilerin iman konusunda bildikleri şundan ibarettir:ALLAH birdir ve her yerdedir.Mezhepliler, peygamber semaya çıkarak ALLAH'ı gördü derler.Bu kişilere göre ehli tespihler sefihtir, alçaktır, sapıktır, bid'atçıdır derler.Bu kişilere göre salâ vermek sapıklıktır, salâ veren müezzin müşriktir.Mezheplilerin zanlarına göre teravih namazında sekiz rekattan fazlasını kılmak haramdır, farz namazların kazası caiz değildir.İnsana kabrinde, tabi olduğu mezhep ve girdiği tarikatten soru sorulmaz.İmam-ı Azam ezberinde birkaç hadisten başka hiçbirşey bulunmayan bir cahildir.Usul-ü fıkıh, dört imamın sözlerini doğrulamak; Kitap ve sünnetle amel etmeyi terkederken mazeret diye ileri sürmek için vaz edilmiştir.İmam-ı şafi, bir adamın kendi kızıyla nikah yapmasını caiz gören bir adamdır.Mezhepleri birleştirme işi son derece basit bir iştir.Bunu yapmak müslümanların boynuna borçtur.Gerek fıkıhçıların ve gerekse diğerlerinin- fıkıhcılardan başka hiçbir kimse için, şu haramdır, şu helaldir demesi caiz değildir- gibi sözleri, Yahudi ve hristiyanlarda Tevrat ve İncil'in hükümlerini papaz ve hahamlardan başkaları anlayamaz şeklindeki inancın bize intikal ettiğini göstermektedir.Bu ise aynı mevzuda onların olunu tatbik etmek demektir."

ibni teymiye, cemaleddin efgani, muhammed abduh, reşit rıza hayrettin karaman ve mustafa islamoğlu v.s gibi aklıma şuan gelmiyor daha bir çok dinde reformcular mezhep kapılarını yıkmaya çalıştılar, çalışıyorlar!

Mevlam bu kişilere tabi olanlara hidayet nasip etsin.

dinde reform, mezhepsizlik bunlar insanı küfre götürür hatta mazallah imandan eder!

Altı mezhebi yıkalım! ve herkez kendi içtihadını kendi yapsın öylemi.. daha beş vakit namazdan bir haberiz. İmam-ı Azam! Allah o'nun kabrini Nur Pak eylesin. Kur'an'dan ve Sünnet'ten 4000 meseleyi ortaya çıkarmıştır. o ki İmamların başı idi, biz hangi kıtlığımızla hangi meseleyi çıkaracağız.

bu güruhlar kendi sesleri içinde bugüne kadar boğuldular kıyamete kadarda Allah'ın izniyle boğulmaya devam edecekler...

Allah (c.c.) Sırat-ı Müstakım'de sabit olanlardan eylesin bizleri İnşa Allah...

Dinde reform diye bir şey yoktur aksini iddia edenin aklından şüphe edilir.

Bu kavram bile insanın içini ürpertiyor dinde reform(yenilik) sanki yetersizmiş sanki eskimiş sanki

eksikmiş gibi akıllarınca yenileyecekler bir takım kotarmalar yaparak kendilerini tatmin edecekler ve cehennemin gayyalarına yuvarlanıp gidecekler tabi yalnızda olmayacaklar Ehli sünnet alimlerini bir kenara bırakan guruh ise bunları orada yanlız bırakmayacaklar.

Allah cümlemizi ıslah etsin şaşırtmasın ayağımızı gönlümüzü gözümüzü kaydırmasın.

Efendimizin (s.a.v) duasıyla;

Ey kalplerin yönünü çeviren Allah'ım benim kalbimi dinin üzere sabit kıl.Amin

tamamen yanlış dersek DE şunu kabullenmek zorundayız:"SÖYLENİŞİNDEKİ İHTİYAÇ DOĞRU

ŞİMDİKİ OLAY VE HADİSELERİ GÖZ ÖNÜNE ALIRSANIZ ,İSLAM ALEMİNDE BUNLARA CEVAP BULUNMAYIŞI,BU CEVAP BULAMAYIŞ İSLAM DAN DEĞİL ,BİZİM İSLAM I NEFSİMİZİN HAPSİNDE KOKUŞTURMAMIZ İLE ALAKALI ...MESELA BİR SORU SORAYIM :NEDEN BATI MENŞEELİ BİR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ZORUNDA KALIYORUZ? İSLAM İ PRENSİPLERİNDEN HAREKETLE DEMOKRASİNİN YANLIŞINI VE ARAYIPTA BULAMADIĞINI İSLAM DAN GÖSTEREBİLİYOR MUYUZ?BÖYLE BİR ŞEYİN GEREKLİLİĞİNİN HİSSEDİLDİĞİ YERDE ,BAZI AHMAKLAR İSLAM IN MUTLAK OLUŞUNU UNUTUP İSLAM DA REFORM GİBİ YOLLARA SAPABİLİYOR....BUNLARI HÜLASA EDERSEK ÜSTAD IN ŞU SÖZÜNDE OLMASI GEREKENİN NE OLDUĞU ,YANİ HANGİ YÜK ALTINA GİRMENİN GEREKLİ OLDUĞUNU ANLARIZ:"İSLAM I BULDUĞUMUZ GİBİ DEĞİL ,OLDUĞU GİBİ BULMAK"...İŞTE BİZE DÜŞEN BORÇ...TEKRAR EDİYORUZ: "SÖYLENİŞİNDEKİ İHTİYAÇ DOĞRU YA"....

bi de ehli sünnet alimi rolune bürünmüyorlar mı asıl ona uyuz oluyorum.

Evet her ne kadar da bu role bürünmeye çalışıyor olsalarda içtihat planında ve ameli planda onlarla çelişmekteler bu iş role bürünmekle, onlardanım demekle, ismini bu sitede zikredemeyceğim kibir abidesi bir zevatın canlı yayında ben kimim biliyormusunuz ben profösör adaylarına icazet veren otoriteyim demekle, ben bu sahada devrim yaptım reform yaptım çığır açtım demekle olmuyor serdengeçtik kardeşim uyuz olmak ne kelime bu güruh kıyamet alametlerinin en büyüklerinden sizcede malumdur ki alimlerin azalması kıyametin yaklaşıyor olması demektir.Bu alimcik bile diyemeceğim zan üzere alim oldukları hevesine kapılıp hüküm verip ahkam kesen medya hocalığı yapan tribünlere oynayan şahısların mantar gibi türemesiyle en basit konular bile içinden çıkılmaz bir hal alıyor.Hep de hassas ve uç noktları kurcalayıp duruyorlar.

Kendilerinin ifadeleri ve de onlara inanan insanların görüşleri,

-Allah dostu yokmuş Allah'ın dostamı ihtiyacı varmış,

-Tarikat cemaat diye bir şey yokmuş,

-Miraç hadisesinde efendimiz bu olup biteni rüyasında görmüş,

-5 vakit namaz diye bir şey yokmuş 3 vakitmiş asıl olan,

-Sünneti kılmasanızda olurmuş,

-Cuma namazı 2 rekat farzdan ibaretmiş,

-Namazdan sonra tesbihat yokmuş sonradan icad edilmiş,

-Sayı ile okunan dua ve süreler hurafe imiş,

-Hadislerin tamamı sahte imiş müsteşrikler sağlam hadis bırakmamış(İddiaları hadisle bağdaşmayınca böyle söylüyorlar)

-Mezhepde yokmuş daha neler neler.

Geriye ne kalıyor tabiki kendi gevezelikleri kuruntuları ama inananlarda oluyor bunlara üzülmemek elde değil ne diyelim Allah cümlemizi ıslah etsin doğru yola sevk etsin duamızı tekrarlıyalım inşallah.

tamamen yanlış dersek DE şunu kabullenmek zorundayız:"SÖYLENİŞİNDEKİ İHTİYAÇ DOĞRU

ŞİMDİKİ OLAY VE HADİSELERİ GÖZ ÖNÜNE ALIRSANIZ ,İSLAM ALEMİNDE BUNLARA CEVAP BULUNMAYIŞI,BU CEVAP BULAMAYIŞ İSLAM DAN DEĞİL ,BİZİM İSLAM I NEFSİMİZİN HAPSİNDE KOKUŞTURMAMIZ İLE ALAKALI ...MESELA BİR SORU SORAYIM :NEDEN BATI MENŞEELİ BİR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ZORUNDA KALIYORUZ? İSLAM İ PRENSİPLERİNDEN HAREKETLE DEMOKRASİNİN YANLIŞINI VE ARAYIPTA BULAMADIĞINI İSLAM DAN GÖSTEREBİLİYOR MUYUZ?BÖYLE BİR ŞEYİN GEREKLİLİĞİNİN HİSSEDİLDİĞİ YERDE ,BAZI AHMAKLAR İSLAM IN MUTLAK OLUŞUNU UNUTUP İSLAM DA REFORM GİBİ YOLLARA SAPABİLİYOR....BUNLARI HÜLASA EDERSEK ÜSTAD IN ŞU SÖZÜNDE OLMASI GEREKENİN NE OLDUĞU ,YANİ HANGİ YÜK ALTINA GİRMENİN GEREKLİ OLDUĞUNU ANLARIZ:"İSLAM I BULDUĞUMUZ GİBİ DEĞİL ,OLDUĞU GİBİ BULMAK"...İŞTE BİZE DÜŞEN BORÇ...TEKRAR EDİYORUZ: "SÖYLENİŞİNDEKİ İHTİYAÇ DOĞRU YA"....

MESELA BİR SORU SORAYIM :NEDEN BATI MENŞEELİ BİR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ZORUNDA KALIYORUZ?

İnkilaplarımız onlara endekslide ondan.

İSLAM İ PRENSİPLERİNDEN HAREKETLE DEMOKRASİNİN YANLIŞINI VE ARAYIPTA BULAMADIĞINI İSLAM DAN GÖSTEREBİLİYOR MUYUZ?

iyide bunu gözü olan görür gözü olmayan ise vicdanı ile görür. bunlar İslamı yıkmaya çalışan güruhlar onlara bizler neyi gösterebiliriz ki Allah (c.c.) onların kalbini mühürlemiş bakınız Araf Sûresi 179. Ayet-i gayet açıktır bu konuda...

:"İSLAM I BULDUĞUMUZ GİBİ DEĞİL ,OLDUĞU GİBİ BULMAK"...

yada; "İnandığınız gibi yaşamaz iseniz, yaşadığınız gibi inanırsınız."

sözü gayet açık ve nettir. şuan biz müslümanlar ısrarla, inatla ve aptalca yaşadığımız gibi inanmaya çalışıyoruz. ve İslamı yaşanmaz hale bizler sokuyoruz.

Üstad ne güzel demiş. "Her fikir, her inanış; tek mevsimlik vesselam. zaman ve mekan üstü biricik rejim İSLAM!"

"iyide bunu gözü olan görür gözü olmayan ise vicdanı ile görür. bunlar İslamı yıkmaya çalışan güruhlar onlara bizler neyi gösterebiliriz ki Allah (c.c.) onların kalbini mühürlemiş bakınız Araf Sûresi 179. Ayet-i gayet açıktır bu konuda..."

arkadaşım biz bütün kainatı İslam ın ağzından konuşturabilecek kıvama erip,bunu gözlere sokaka meydan yerine dikelim de, ondan sonra isteyen inanır isteyen inanmaz...

bir not:HANGİ MÜSLÜMAN KÜFÜR EHLİ İÇİN "ONLARIN KALBİ MÜHÜRLÜ" DİYEREK TEBLİĞ,VE TELKİNDEN GERİ DURABİLİR Kİ?

EĞER MEYDAN YERİNE DİKİLMEDEN ,BİZ YAPSAK TA İNANMAZLAR DERSEK ,YANINDA PAZARDA SATMAK İÇİN HİÇBİR ŞEYİ OLMAYAN BİR ADAMIN ,ZATEN OLSADA PAZARDA KİMSE ALMAZ GİBİ NEFSİ POHPOHLAYICI ,VE KENDİNİ PARALAYICI NEFS MUHASEBESİNE YANAŞMAKTAN KAÇINICI ,YANİ KISACASI ,GERÇEK MANADA MÜSLÜMAN OLMANIN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRME GEREKLİLİĞİNİN ÖNÜNE SET ÇEKMİŞ OLMAZ MIYIZ?

"OLSADA OLUR OLMASADA

GÜNÜN ŞAFAĞINA YATANLAR ANLAMAZLAR BİZİ"

Evet her ne kadar da bu role bürünmeye çalışıyor olsalarda içtihat planında ve ameli planda onlarla çelişmekteler bu iş role bürünmekle, onlardanım demekle, ismini bu sitede zikredemeyceğim kibir abidesi bir zevatın canlı yayında ben kimim biliyormusunuz ben profösör adaylarına icazet veren otoriteyim demekle, ben bu sahada devrim yaptım reform yaptım çığır açtım demekle olmuyor serdengeçtik kardeşim uyuz olmak ne kelime bu güruh kıyamet alametlerinin en büyüklerinden sizcede malumdur ki alimlerin azalması kıyametin yaklaşıyor olması demektir.Bu alimcik bile diyemeceğim zan üzere alim oldukları hevesine kapılıp hüküm verip ahkam kesen medya hocalığı yapan tribünlere oynayan şahısların mantar gibi türemesiyle en basit konular bile içinden çıkılmaz bir hal alıyor.Hep de hassas ve uç noktları kurcalayıp duruyorlar.

Kendilerinin ifadeleri ve de onlara inanan insanların görüşleri,

-Allah dostu yokmuş Allah'ın dostamı ihtiyacı varmış,

-Tarikat cemaat diye bir şey yokmuş,

-Miraç hadisesinde efendimiz bu olup biteni rüyasında görmüş,

-5 vakit namaz diye bir şey yokmuş 3 vakitmiş asıl olan,

-Sünneti kılmasanızda olurmuş,

-Cuma namazı 2 rekat farzdan ibaretmiş,

-Namazdan sonra tesbihat yokmuş sonradan icad edilmiş,

-Sayı ile okunan dua ve süreler hurafe imiş,

-Hadislerin tamamı sahte imiş müsteşrikler sağlam hadis bırakmamış(İddiaları hadisle bağdaşmayınca böyle söylüyorlar)

-Mezhepde yokmuş daha neler neler.

Geriye ne kalıyor tabiki kendi gevezelikleri kuruntuları ama inananlarda oluyor bunlara üzülmemek elde değil ne diyelim Allah cümlemizi ıslah etsin doğru yola sevk etsin duamızı tekrarlıyalım inşallah.

evet bu beyinsizlerle ben de karşılaştım.

bunlar benim aklıma eski yunanın sofistlerini getiriyor.

fikirleri olmayınca basit söz oyunlarının aldatmacaların ardına gizleniyorlar.

kendilerini alim sanıyorlar ama ehli kitabın özelliklerinden birinin de peygamberi yok sayıp sadece kitaba sarılmak olduğunu bilmiyorlar.