Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Kalemdar

Fatsa Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Recommended Posts

Fatsa Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tanıdığı bir hak sonucu Anadolu Lisesi oldu ve adı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

1965 yılında eğitim ve öğretime başlayan Fatsa Lisesi'nin Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmesiyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ömer Yahşi, "Milli Eğitim Bakanlığı 'nüfusu 10 binin üzerinde olana yerlerde 1, 20 bin üzerinde olan yerlerde 2 ve 40 bin üzerinde olan yerlerde 3 Anadolu Lisesi olabilir' şeklinde bir karar aldı. Bu kapsamda Fatsa Lisemiz de Fatsa Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi oldu" dedi.

Fatsa Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi olarak bundan sonra tekli eğitim olarak eğitim ve öğretime devam edeceklerini ifade eden Yahşi, "Fatsa Lisesi 3 yıl sonra son mezunlarını verdikten sonra lise anlamında tarih olacak. Bundan sonra sınavla öğrenci alınacak ve yine sınavla öğretmen ataması yapılacak. Haftalık ders saati 36 saat olacak. Biz bu sene genel liseye öğrenci kaydı yapmayacağız. Fatsa'da Bolaman Lisesi öğrenci kaydı alacak. 3 yıl sonra genel lise kalmayacak" diye konuştu.

------------

İnşaAllah ismi alilerinin üniversitelere de verileceğe günlere şahit oluruz.