Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
muazsel

Türkiyeliyiz

Recommended Posts

Geriye benzerken ilerliyoruz…

Ülkemiz son on yılda Osmanlı Devleti’nin sonundan başladı sanki. Ergenekon’u İttihatçılara benzetebiliriz. İkisinin de düşünceleri benziyor.Türkçülük… Vatanseverler(!) kendi vatanında yaşayan insanı istemeyenler… Onlar ki “Bu topraklarda tek bir ırk yaşamalı(yücelmeli)” düşüncesindeler. Bunu anlamak mümkün mü?

Lawrence ile verilen Büyük Hayalleri birileri hala veriyor… İki dil tartışması var… 1875 yılında Osmanlı Parasının üstünde 6 dil yazıyordu. Abdülaziz o günden bugüne çare bulmuş gibi…

Bir ses getirildi son on yılda… Bilinen ama dillendirilmeyen… Türkiyeliyiz…Abdülaziz ,Osmanlıyız mesajı vermişti. Zıtlıkları zengin görme zamanı gelmedi mi...Tarih olarak 1875’e yaklaşıyoruz…Bunun fetih kısmı da elbet gelecektir…

Sorunlarımızdan biri de şu ; kendimize Avrupalı gözüyle bakıyoruz ve sesleniyoruz.Bu, büyük bir yanlış. Avrupalı bize “Türkler şöyle yaptı” der lakin biz “Müslümanlar kardeştir” düşüncesinde olmalıyız. Hepimiz Adem’in çocuklarıyız. Avrupalı sözleriyle aramıza kanı sokmak istiyor…Sokullu Türk müydü ya Said Nursi…

Her zamankinden daha çok sinir noktalarına dikkat etmeliyiz…Kazanmak varken kaybetmeyi seçmemeliyiz… Güç ALLAH’tandır bizler bir kişi katıldı diye sevinmeyiz bir kişi ayrıldı diye üzülmeyiz ancak “Fitne uykudadır uyandırana ALLAH lanet etsin” hadisi aklımızda yer etmektedir… Büyük hayaller satanlar yine satmak isteyeceklerdir… Kardeşliğimizi daha da pekiştirelim… “Ben haklıyım gel bu yöne” davasındayken “Defol git anlayacak değilsin” demeyelim… Namık Kemal’in Sultan Abdülhamid’e “ALLAH’ın belası” demesine rağmen Abdülhamid’in nasıl bir tutum izlediğini hatırlayalım…

Sen batıda ben doğuda sen kış ben yaz sen kürt ben türk vs… olsak bile sen ve ben Türkiyeliyiz…

19 Aralık 2010

muazsel