Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Cuma Dergisi Necip Fazıl Özel Sayısı

Recommended Posts

Cuma Dergisi'nin 2004 yılında Üstad'ın 100. doğum yıldönümü için çıkardığı özel sayıyı aşağıdan indirip okuyabilirsiniz. Toplamda 50 sayfa olan derginin son 12 sayfası Üstad ile alakalı olmadığı için taranmamıştır.

İndirmek için Tıklayınız: http://nfkdosya.goog...KOzelSayisi.pdf

Alternatif indirme linki: http://cid-800452227c4c0ec8.office.live.com/self.aspx/Ortak/CumaDergisi%5E_NFKOzelSayisi.rar

kapakml.jpg

• Like 2

üstadın kitaplarını yakından takip etmeme rağmen derginin kitaplarıyla ilgili olan kısmı ilgimi çekti.bilmediğim hatta hiç duymadığım bir kaç kitabından söz ediliyor..acaba bu kitaplar yayından falan mı kalktı,benmi bilmiyorum, yada (???) bilen varsa sebebini öğrenebilirmiyim..??

Kitapların isimlerini bilmeden sorunuza cevap vermek mümkün değil. Bahsettiğiniz kitapların isimlerini yazar mısınız?

sen bana ölümü yedirdin deprem,son tövbe ,villa semer gibi...

Üstad'ın Senaryo Romanlarım isimli bir kitabı var. Bu kitapta 9 adet senaryo bulunuyor ve senaryolar arasında ismini yazdıklarınız da var. Eskiden bu senaryolar tek bir kitapta toplanmış haldeydi, Büyük Doğu Yayınları sonradan her bir senaryoyu tek tek (bazılarını ikişerli)  yayımlamaya başladı. Yani Sen Bana Ölümü Yedirdin,  Deprem, Son Tövbe gibi kitap isimlerini bilmemenizin sebebi, bütün senaryo romanların daha önceden "Senaryo Romanlarım" ismi altında kitaplaşmış olması. Bu senaryolar hep vardı, hâlâ da var, hatta bazı senaryolar zamanında filme de çekilmiştir. 

Senaryo Romanlarım kitabında yer alan senaryolar şunlardır:

Sen Bana Ölümü Yendirdin

Deprem (Çile)

Katibim

Villa Semer

Vatan Şairi Namık Kemal

Canım İstanbul

Ufuk Çizgisi

Son Tövbe

En Kötü Patron

Büyük Doğu Yayınları'nın kitap satışı yaptığı aşağıdaki linkten yukarıda adı geçen senaryoların kitaplarını görebilirsiniz. “Kâtibim” kitabı içinde “ Sen Bana Ölümü Yendirdin” senaryosu da vardır.  “Ufuk Çizgisi" kitabında "Son Tövbe” senaryosu da yer almaktadır, diğerleri tek kitap olarak basılmıştır.

http://www.buyukdogu...lar.aspx?Page=6