Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
The Spirit of Islam

Bu Sözün Anlamı Nedir Sizce ?

Recommended Posts

1400 e bir yıl var, yaklaştı zamanımız

Bu asırda gelir mi dersin kahramanımız

N.F.K[ÜSTAD]

Bu sözle anlatılmak istenen nedir arkadaşlar sizce ?

Yorumlarınızı bekliyorum;

Saygılarımla...

Hmm,teşekkürler.Bence de son kurtarıcıdan bahsediyor...

Bu şiir benim doğduğum tarihde yazılmış

Bu da demektir ki Üstad bu sözleriyle,umudunu kesmiş ve kahraman namına bir şey kalmadığını anlatmaya çalışmış...

78 yılı tam da bir kaos dönemiydi ve kimse hayatından memnun değildi.şiir hakkında,bu benim fikrim,diğer arkadaşların yorumlarınıda okumak isteriz.

burda son kurtarıcıdan bahsedildiğiyle ilgili birşey yazıyo mu ki ,"bence de son kurtarıcıdan bahsediyor" diyorsunuz.

Kardeş sen Üstad'mısın ben yorum yapıyorum ya sanki sen dizeleri yazmışsın gibi yorumluyorsun :D

Bu şiir benim doğduğum tarihde yazılmış

Bu da demektir ki Üstad bu sözleriyle,umudunu kesmiş ve kahraman namına bir şey kalmadığını anlatmaya çalışmış...

78 yılı tam da bir kaos dönemiydi ve kimse hayatından memnun değildi.şiir hakkında,bu benim fikrim,diğer arkadaşların yorumlarınıda okumak isteriz.

Hmm,fikrinize elbet saygılıyız.Fakat bu asırda beklenen bir şeyden bahsettiği açık ve net bence...

sizin yaptığınız yorum yazmak değil.

ben sizin yazdığınıza yorum yaptım.

bu konunun içinde daha önceki mesajlarda bu şiirin mehdiyle ilgili olduğuna dair birşey yazılmamışken, "bence de" diyemezsiniz.zira o kelime başkasının söylediği birşeyi tasdik için kullanılır.

sizin yaptığınız yorum yazmak değil.

ben sizin yazdığınıza yorum yaptım.

bu konunun içinde daha önceki mesajlarda bu şiirin mehdiyle ilgili olduğuna dair birşey yazılmamışken, "bence de" diyemezsiniz.zira o kelime başkasının söylediği birşeyi tasdik için kullanılır.

Evet öyle biri kurtarıcı demişti okudum istersen bak alıntı yapayım;

''Efendim Kimin müceddid kimin müctehid olduğunu en güzel Allah bilir. Biz bilemeyiz bunu. Bu konuda kesin konuşmak yanlıştır. Bediüzzaman kendisine müceddid dememiştir. Ama bir sonraki müceddidi tarif etmiştir.

Son müceddid Hz. Mehdi olacağına göre onu herkes tanıyacaktır.

Bir de konunun Üstad'ın şiiri olduğunu da unutmamak gerekir. Üstad islam alemini birleştirici toparlayıcı birini beklediğini böyle bir ümidi olduğu belirtmek istemiştir, bunun müjdesi Peygambermiz(s.a.v.) tarafından verilmiştir. Her dönemde dine hizmet eden, toparlayıcı, birleştirici alimler Allah dostları olacaktır ama müceddid ama değil. Bunu Allah bilir. ''

Yazan:thelordofthebaron [ALINTIDIR...

o nakletiğiniz şey bubaşlıkta yazmıyor sahtekarlık yapmayın.

Bak bir şey bildiğin yok boş yere küfre giriyorsun saygısızlık etme.Konuyu okumuyorsun bir de konuşuyorsun.Al bak kim demiş kim dememiş:

Şiirle ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz...

Yazan Butimar konunun üstüne çık da oku ben de buradan yazısına tıkladım oradaki(2.sayfasındaki)en baştaki yorumu kopyaladım saygısızlık etme !

Bak bir şey bildiğin yok boş yere küfre giriyorsun saygısızlık etme.Konuyu okumuyorsun bir de konuşuyorsun.Al bak kim demiş kim dememiş:

küfürden kastın ne??????

.Al bak kim demiş kim dememiş:

Şiirle ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz...

Yazan Butimar konunun üstüne çık da oku ben de buradan yazısına tıkladım oradaki en baştaki yorumu kopyaladım saygısızlık etme !

ulan aptal o konuya da cevap yazmışsın, o konuda da tartışıyoruz.

niye o başlıkta değil de burda yazıyorsun.

bir de bu başlıkta olduğunu iddia ediyorsun.

başlıkları birbirine taşımayı bırak.bu başlıkta yok dedim ben.diğerini ne karışıtırıyon.

küfürden kastın ne??????

ulan aptal o konuya da cevap yazmışsın, o konuda da tartışıyoruz.

niye o başlıkta değil de burda yazıyorsun.

bir de bu başlıkta olduğunu iddia ediyorsun.

başlıkları birbirine taşımayı bırak.bu başlıkta yok dedim ben.diğerini ne karışıtırıyon.

Bu başlıkta buradan yazısı var ordan girdim diyorum ben de o adama cevap yazdım sen atladın sazan gibi ve saygısızca konuşma.