Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
serdengectik

Müslüman Hakları

Recommended Posts

Son yıllarda herkes birtakım haklardan bahsediyor:öğrenci hakları,öğrenim hakkı, kadın hakları, adam hakları, insan hakları, hayvan hakları vesaire...Beyoğlundaki fahişelerden tutun da, domuz çiftliklerindeki hayvanlara kadar hakkı konuşulmayan, savunulmayan hiçbir kesim kalmadı.

Yalnız müslümanlar hariç.Hiç müslümanların haklarından bahsedilmiyor.Soruyoruz niye?Diyeceksiniz ki: "Canım müslümanlara engel olan mı var? Camiye gitmene karışan mı var?Cevaben deriz ki:"Evet camiye gitmemize karışan yok, lakin eğer haklara bu kadar dar bir pencereden bakarsak, köpeğin havlama hakkına da öğrencinin kalem tutma hakkına da karışan yok. O zaman bu hakların da gündeme gelmemesi gerekir.Demek ki her grubun bunların dışında bazı hakları daha var ve bu haklar onlara verilmiyor.İşte biz diyoruz ki müslümanların da gasbedilmiş hakları var.

Mesela, televizyonda ve adi eğitim sistemimiz sayesinde okullarımızda islama yapılan hakaretler, bizim haklarımızı ihlal ediyor.Seksen küsür senedir ders kitaplarında islam öcü gibi anlatılıyor.İslami yönetim sistemleri keyifleri için adam öldüren zalim canavarların otoritesini korumak için kurulmuş cinayet mekanizmaları gibi anlatılıyor

Peki çocuklarımıza 12,13 yaşına kadar dini eğitim veremememizi nasıl açıklayacaksınız?Eğer kendi hür iradesi ile inancını seçmesini sağlamak için bunun yapıldığını iddia ediyorsanız iki soruya cevap vermek zorundasınız.

Birincisi: Böyle bir eğitim yasağı müslüman olmayanlara da uygulanıyor mu?Bir hristiyan çocuğuna hristiyanlık eğitimi vermek için 13 yaşına gelmesini bekliyor mu? Veya bir ateist çocuğuna ALLAH'ın olmadığını anlatmak için 13 yıl bekliyor mu, beklemek zorunda bırakılıyor mu?

İkincisi: Madem inancını hür iradesi ile seçmesini sağlamak için böyle bir yasak koydunuz, niçin çocuklara birinci sınıftan itibaren kemalizmin esaslarını anlatıyorsunuz?Yoksa devletin çocuklara inanç telkininde bulunma hakkı ailelerinin haklarından önce mi geliyor?Yoksa devlet bu konuda inançsızlık telkininde bulunduğu için mi serbest?Eğer inançsızlık telkininde bulunmak serbestse bizim de çocuklarımıza kemalizmin saçmalıklarına, ateistlerin hokkabazlıklarına, putperestlerin hitabetlerine, hristiyanlarla yahudilerin anlattıklarına inanmamalarını telkin etme hakkımız neden yok?

(serdengecti)

• Like 2

ağzınıza yüreğinize sağlık.. Son derece haklıSınız. Allah razı olsun.. Gerçekten bilinçlenmek Sonra bilinçlendirmek gerek. Kandırılıyoruz resmen, ya şeytan kandırmakta yada şeytan olmuşlar.herkeS Allah ı bulacakta, aah yankesiciler olmasa :unsure:

• Like 2

Aynen kardeşim aynen.Hayvan hakları bile var ama Müslüman hakları yok.Bizi hayvandan bile aşağıda görüyorlar.Dediğin gibi: ''İşte camiye gidiyorsunuz yetmez mi ? İşte haklarınız var '' gibi şeyler diyorlar.Lakin bundan başka pek hakkımız yok gibi.Okulda hocalar hep Kemalizm'den bahsediyor.Biri çıkıp da cemaat diye bir terim ettiğinde de diyorlar ki :'' Sen yanlış yoldasın'' Yok canım kim yanlış yolda siz mi biz mi ? Allah kimin yanında sizin mi bizim mi ey gafiller ! Okulda her derse yok dinciler şöyle yok dindarlar şöyle yok milliyetçiler şöyle yok şu şöyle yok bu şöyle... Tarih dersinde alimlere hakaret(yok alimler ayaklanma çıkarmış da düşmanlık etmiş de vıy vıy),biyoloji dersinde inanca hakaret(evrim,darwin v.s),fizik dersinde hikmetlere,mucizelere,kerametlere hakaret(yok değişmez fizik yasalarıymış).Herkes göya vatansever göya dinsever.Hele bizim felsefe hocasını göreceksiniz insanın dövesi gelir be.Derste Hz.Muhammed(S.A.V) ' e diyor ki''Peygamber doğru söylemiş de olabilir yalan söylemiş de olabilir;şüphe duyalım'' lan sinir oldum sinir.Tüm sınıfı da etmiş kendine ortak dalga geçiyorlar(ortalık zaten sapmış yada inançsız dolu).Hatta İmam-ı Gazali'yle de dalga geçti tüm sınıflada beraber güldüler.Böyle düzene de böyle okula da :angry: .Diyor ki '' Şu Samanyolu'ndaki diziyi biliyor musunuz adı Kalp Gözü ee dediler o da dedi ki zaten bunu İmam-ı Gazali çıkardı deyip bir sözüyle de dalga geçtiler.Bu hocayı ne yapmak gerek...

Lakin çıkıp İslam'ı savunacak olsak dışlanıyoruz bir sürü iftira yiyoruz.Yaşanmaz lan böyle dünyada.

Selametle kalın;

Saygılarımla...

ben bizim felsefeciye felsefe saçmalıktır dedirtmiştim bi kere B) .

İyi etmişin gel bizimkine de ettir :D

görürsem denerim :D

Adamı gıcık eder bizim felsefeci.

sorun değil ben zaten gıcık oluyom felsefecilere.tartışıp tartışmamak birşeyi değiştirmez

Evet,çeşke düzen değişse ama çeşkeyle olsa şimdiye...