Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
HİÇ

Hem Şam'ın Şekeri Hem Arabın Yüzü

Recommended Posts

HEM ŞAM'IN ŞEKERİ HEM ARAB'IN YÜZÜ

Selmân-ı Fârisî (r.a.) anlatıyor: "Resûlullâh (s.a.v.) bana:

"Bana buğzetme, dînini terketmiş olursun!" buyurdular. Ben:

"Ey Allah'ın Resulü, ben size nasıl buğzederim? Allah hidâyeti bana sizin elinizden ulaştırdı" dedim.

"Arab'a buğzedersin, böylece bana buğzetmiş olur­sun" buyurdular." (Tirmizî, Menâkıb

Osman ibn-i Affân (r.a.) anlatıyor: Resûlullâh (s.a.v.) buyur­dular ki:

"Kim Arab'ı aldatırsa şefaatime giremez ve sevgim de ona ulaşmaz." (Tirmizî, Menâkıb

Bu iki Hadîs, Arab milletine karşı kötü his beslemenin teh­likesine dikkat çekmektedir. Müslümanlar kardeştirler, birbir­lerini sevecekler, aralarında buğz ve düşmanlığa yer verme­yecekler, birbirlerini aldatmayacaklar. Müslümanlar arasında bunlar haram olmakla birlikte, Arablara karşı yapılması daha büyük bir günâhı gerektirmektedir. Zîra Resûlullâh da Arab'dır. Şu hâlde meşû bir sebeb olmadan Arab'a karşı alınan tavır İslâm'a karşı alınmış bir tavırdır, ikinci Hadîs böyle bir durum­da kişinin kalbinde Resul (s.a.v.) sevgisinin hâsıl olmayacağı­nı, dolayısıyla da Resûlullâh (s.a.v.)'in kendisini sevmeyeceği­ni haber vermektedir. Bunlar bir Mü'min için felâkettir.

Dilimizde Arab düşmanlığı kokan sözlerin varlığı, pürüzsüz bir tende kanserli bir ur gibi durmaktadır. Meselâ, "Ne Şam'ın şekeri ne Arab'ın yüzü!", "Arab saçına dönmek!", hele kimi yö­relerimizde siyah köpeklere "Arab!" isminin verilmesi hiç kabul edilir bir durum değildir. Milletimizin şuuraltına Arab'ın; pis, pej­mürde, kara yüzlü, çirkin, işe yaramaz olduğunu yerleştirerek, Müslümanları bölmeye çalışmışlardı. Muhtelif kitablarda ingi­lizlerin yalanlarına inanıp da ihanet eden Şerîf Hüseyin ve ya­nındaki 2000 civarında adamından yola çıkarak, bütün Arabların hâin olduğu fikrini uyandıran bilgiler yazılıdır. Bu açıdan yahûdîlerin uydurduğu ve Müslüman halkları birbirine düşman etmeyi, onları zayıflatıp köleleştirmeyi amaçlayan sözlere asla itibar etmemeliyiz. Onlara inâd Şam'ın dünyaca meşhur şeke­rini de Arab kardeşlerimizi de seviyoruz!

(Sezai Karakoç)

http://www.mevlanatakvimi.com/

• Like 4

sokağın dibinde beklerken siyah bir köpek yanımızdan gelip geçti. bizim eleman hemen atladı 'oo a..b' gel buraya diye. sonra muhabbet başladı.

-bak dostum arab'ın lugat manası beyaz demektir. Alemlerin Efendisi sallallahu aleyhi ve sellem buğday tenli idi. Hz. Osman radıyallahu anh sarışındı. dolayısıyla arab, siyah/kara/zenci değildir.

-müslüman bütün müminleri sever. fakat, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem arab'tı. bundan dolayı arablara ayrı bir hürmet duyar. ki ecdadın hicaz bölgesine olan saygısı, oraya duyduğu hürmet hep bundan kaynaklanmaktadır.

-osmanlı'dan sonra uygulanan ve başını ingiliz keferesinin çektiği sistematik arab düşmanlığını anlamak lazım. mübarek beldelere afrika'dan getirilmek suretiyle doldurulan zenci bedevileri bilmek lazım.

-ülkemizde arab'ın şahsında İslam'a uygulanan yine sistematik karalama kampanyasını algılamak gerekiyor dedim.

töbe dedi. bi daha demem abi..

• Like 1

-osmanlı'dan sonra uygulanan ve başını ingiliz keferesinin çektiği sistematik arab düşmanlığını anlamak lazım. mübarek beldelere afrika'dan getirilmek suretiyle doldurulan zenci bedevileri bilmek lazım.

-ülkemizde arab'ın şahsında İslam'a uygulanan yine sistematik karalama kampanyasını algılamak gerekiyor dedim.

töbe dedi. bi daha demem abi..

tespitin son derece doğrudur mitajanı kardeş.

Allah Rasulu sav "üstünlük ancak takva iledir" buyurdu, hiçbir kavmin başka bir kavme üstün olmadığını beyan etti, bunlara ilaveten Arap kavmine karşı müsamahalı ve ihtiyatlı davranmamızı söyledi. Peygamber Efendimiz sav o kavimden çıktı. Biz peygamberimizi sav, ailesini(ehli beyt), arkadaşlarını(ashabı kiram), kısacası O sav in izinden gittiğini belirtmiş olan ve sünnneti seniyyeyi baştacı eden herkesi severiz. Efendimiz sav in bir sözünü, sünnetini hafife alanı,inkar edeni de İslama muhalif biliriz.

Allahu Teala Araplara ,Türklere kısacası bütün müslümanlara, dışarıdan atılan fitnelere karşı uyanık olma şuuru nasip eylesin.Amin

• Like 1

kureyşi abiden okumuştum.bizim karabaş tecvidi diye bildiğimiz tecvidin aslı kurrabaşı tecvidiymiş.islam düşmanlığıyla birileri karabaşa çevirmiş.

• Like 2

kureyşi abiden okumuştum.bizim karabaş tecvidi diye bildiğimiz tecvidin aslı kurrabaşı tecvidiymiş.islam düşmanlığıyla birileri karabaşa çevirmiş.

bunu ilk defa duydum. doğrudur ama. sinsilikte öyle ileri bir boyuta geçmiş ki adamlar, hangi kelimeye hangi manayı yüklediklerini birçoğumuz bilmiyoruz maalesef. mesela dünyanın neresinde var bir böceğe 'karafatma' dendiği. bize mahsus bişey. oysa Fatıma Annemiz'in -radıyallahu anhuma- kim olduğunu söylemeye hacet var mı. düpedüz İslam düşmanlarının sinsi bir oyunu, başka bişey değil. uyanık olalım inşallah.

• Like 2

yaparlar,yaptıklarını düşününce bunları da yapmaları muhtemeldir...

Yüreğinize sağlık. Türk, Kürt, Arap vd tek Millettir. Ancak kıymeti kendinden menkul batı papağanları bu kardeşliği bozmak için olmadık zırvalar uydurmuşlar ve "Araplar Osmanlı'ya İhanet Etti!'' benzeri yalanlarla, "Ne Şam'ın Şekeri ne Arabın yüzü!'' gibi nakaratlarla, Arapların yiyip içip karılarla zaman geçirdiği iddialarıyla, Ermeni terörüne destek verildiği esprileriyle (!)"Araplaşıyoruz!'' benzeri sanal tehditlerle hayli önemli mesafeler katetmişlerdir!!

Öyle ki Batılıların tuvaletine kadar taklit etmekte sakınca görmeyen muhteremler İslâmi kurallara uygun yaşanmasını Araplaşma esprilerine malzeme yapmışlar, Bir kesimin aldatılmasını tüm Arapların ihaneti olarak göstermişler, kimi satılmış kuklalarla haramzadeleri tüm Arapları değerlendirmekte ölçüt olarak kullanmışlar, Marksit örgütlerin adımlarını Arap desteği olarak göstermişler ve "Kabe Arabın olsun!'' larla başlayıp yeni kıblelere tayinine kadar varmışlardır!

Tüm bu tahrif ve tahriplere rağmen çok şükür bugün Arap kardeşlerimizle tekrar yakınlaşıyoruz ve Allah'ın izniyle Türkiye İslâm dünyasını birleştiriyor. Gerisi boş!! Arapları eleştirenler, her türlü cefaya rağmen Filistin'i terketmeyen kardeşlerimizin Cihadını öğrensin de öyle konuşsun!! Evinin yıkılacağını bile bile ev yapan kaç babayiğit vardır cihanda! Bu basit gözüken civanmertliğin mantığı kavranırsa gerçek Araplar hakkıyla tanınacaktır! Vesselam!

• Like 2