Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
La_edri

Tbmm'de Grup Kuracak Sayıya Ulaştı

Recommended Posts

Vatan yazarı Zülfü Livaneli bugünkü yazısında eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yeni seçilen milletvekilleri içinde grup kuracak sayıya ulaştığını iddia etti. İşte yazının ilgili bölümü..."Demirel TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştı!"

Nasıl oldu, kim yaptı, nasıl başardı bilmiyorum (çünkü günlük siyasetle ilgilenmiyorum) ama Süleyman Demirel'in ve TOBB gibi çevrelerin adayları, CHP'nin seçilecek sıralarından aday gösterilerek milletvekili oldu. Grup kuracak sayıya da erişmiş durumdalar.

Hüsamettin Cindoruk denemesi başarıya ulaşamayınca yılların tecrübeli kurdu Süleyman Demirel bambaşka bir siyaset manevrası ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştı.

Şimdi bu milletvekilleri CHP'den ayrılıp ya mevcut DP'ye geçmek ya da yeni bir parti kurmak için gün sayacaklar.

Bu işin uygun zamanlamasını da yine Demirel ayarlayacak.

Çünkü hareketin manevi lideri o.

Resmi genel başkanının ise Profesör Haberal olması ihtimal dahilinde.

Zaten ilk DP de CHP'den ayrılan Celal Bayar, Adnan Menderes ve arkadaşları tarafından kurulmamış mıydı!

Şimdi tarih tekerrür ediyor ve CHP kendi bünyesinden yine bir DP yaratıyor.

Eeeyyy usta. Buradan sana sesleniyorum. Sen keyfe keder usta olmadın bunların farkında olduğuna kaniyim ancak ihtar etmekte fayda görüyorum. Saman altından su yürüten bir zihniyetle karşı karşıyasın temkini elden bırakmayasın emi. Zamanın toy vekilcikleri , çıraklık da bile sınıfta kalan yeniyetmeler seninle aşik atamayınca çareyi yaşlı kurtlardan medet ummakta buluyorlar. Aman yarabbi ne müthiş bir kurnazlık, ne yaman bir hamle ve desise...

Sen ki, ben seni eski siyasilerle bile müsavi görmem, seninle onları aynı kefeye koymak dalaletine de düşmem bu durum mukayese bile kabul etmez ama rakibin karıncada olsa asla ve kat'a küçümsemeyeceksin. Bu böyle biline, haydi kolay gele, rasgele...