Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
MReSiD

Dikkat! Üstad`a Kulak Verin!

Recommended Posts

Esselamu aleyküm arkadaşlar,Kardeşler;

Bakınız üstad neye Temas etmiş;

1-)

Annesi, babası, ninesi ve dedesi de içinde olsa, gelmiş ve geçmiş bütün eski mümin nesillerden hiçbirini

beğenmeyecek, onlara 'siz güneşi ceplerinizde kaybetmiş marka müslümanlarısınız! Gerçek müslüman

olsaydınız bu hallerden hiçbiri başımıza gelmezdi! ' diyecek ve gerçek müslümanlığın 'nasıl' ını ve 'ne idüğü'

nü her haliyle gösterecek bir gençlik...

YORUMSUZ ! değil mi... belki evet ama diyeceğim bir kaç şey var.....

Acaba bizim neslimiz de yani bizim çocuklarımız da bizden şikayetçi olmayacak mı? Biz bizim üzerimizde düşenleri hakkıyla yapıyor muyuz?

Yada üzerinde düşünüyor muyuz???

2-)

Camiler serbest ama bütün yolları yasak

Onlar meydana hakim,bizse camide tutsak...

1974 NFK

Tam otuz yıl öncesinin derdi bu!!! Peki ya bugünün ne farkı var??? işte Üstadın can alıcı tesbiti...

3-)

Sözde İslam...Bir ferdi bir ferdine kaynamaz;

Bu halle utanmadan,camide saf saf namaz!

Bu ne demektir arkadaşlar.... Biz Her namazda 60 milyon çift omuz birbimize değeriz.Yan yana saf tutarız...ama ne zaman bir araya gelip de Zaten bizim Hakkımız olan,Kardeşlerimizin elinden alınan özgürlüğü için Halk iradesini ortaya koyduk????

Öyle BEŞBİN ONBİN le olcakiş değil bu!! Ben mi...ben de bilmiyorum..size soruyorum işte...

Kaç milyon müslümanız ki BİR BUÇUK Milyon Kaltabanın eline bakıp yaşıyoruz.Hayatımızı yönlendirme izni veriyoruz.!!!!

-AKSİYON NERDE!!

bu aksiyon illaki savaş mı hayır.... Nerde düzenli yürüyüşler..hani büyük kalbalıklar..yoksa sadece bir avuç müslüman mı yaşar bu Türkiye de ????

işte üstadın en can alıcı tesbitlerinden bir tane daha

4-)

Niceleri namazda gaflet perendebazı;

Kurgulu oyuncakta kılar böyle namazı...

Rabbim ; bizi Karanlığa,yoksulluğa ve Gerçek YOBAZLIĞA itmeye çalışan bu şekildeki Münafıklarıdan Korusun.....İşte bu şekildeki sözüm ona müslümanlar yüzünden kuruyoruz kurumaya devam ediyoruz...

BENİM SÖZLERİM BURDA BİTER ZİRA AKLIMIN DİBİ ÇOKTAN GÖRÜNDÜ... BUYRUN LİSAN-I HALİM BUDUR. SİZ NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? YOL NASIL BİR YOL? NE YAPMALIYIZ?

ALLAH A EMANET OLUNUZ

1. Hayır yapmıyoruz. Zaten bireysel her teşebbüs bu sistem içinde eriyecektir. Hedefe ulaşmak için faydası olmayacağı gibi maddi dünyanız içinde de sorunlar yaşayacaksınız.

Ayrıca şu an verilmesi gereken savaş bireysel planlanabilecek kadar basit değildir. Yani bu soruya tek cevap birlik olabilir bence.

2. Bugünün farkı var. Yakın gelecekte kadınların sokakta bile İslami giyinmesi yasaklanacak gibi görünüyor. Buna karşı ne yapmayı düşünebilir ki insan? Başbakanlık önünde inadına soyunmalı mı yoksa kendini mi yakmalı? Yani bu durumu değiştirebilecek tek cevap birlik olabilir bence.

3. Filistin, Lübnan bombalanıyor, Türkiye cılız itirazlarla karşılık veriyor, geriye kalan arap ülkeleri susuyor. Hatta bazı beyinsizler elmayla armutu karıştırıyor ve Filistin'in fi tarihinde Osmanlı'dan ayrılmak istemesini öne sürerek yaşananların onlara müstehak olduğunu düşünüyor, belalarını bulduklarını iddia ediyor. Yani müslüman, müslümanı kimin yazdığı belli olmayan tarih kitaplarına ve ablak profesörlerine dayanarak dedelerinin hatalarından yargılıyor. Cevap ancak Hz. Muhammed(S.A.V.) gibi bir birlik olabilir. Çünkü protesto gösterilerine azami bin-ikibin kişi katılıyor %99unun müslüman olduğu her fırsatta söylenen bir ülkede.

Zaten birlik olabildiğimiz zaman münafıklar barınamayacaktır.

Her şeyin cevabı birlikten, cemiyetten, tek yumruk olabilmekten geçiyor. Ve tabi ki gerçek anlamda beyinleri aydınlatabilmekten...

Evet güzel kardeşim,güzel tesbitler..

ama benim aradaığım;

evet...%99 umuzmüslüman...ne düşündürücü değil mi

birlik olmanın yolu nerden geçer?

ancak birey birey bu olğunluğa varıp BiR TEK olabilmek marifeti lazım bize..

Bunun için de önce bireylerin dava ehli haline dönüşmesi gerekir.

İşte bunun için böyle fikir teatrisi gerekir!!!!!

Daha başka ?? Söyleyin güzel kardeşilerim...

Haklısın, birey olarak olgunlaşmamış kitlelerle 'Bir' olunamaz. Eğitim şart demek geliyor içimden...

Aslında bence atılması gereken en önemli adım kadrolaşma olmalıdır. Evet kelimenin anlamına vara vara kadrolaşma.

arkadaşlar bence fırında çömlek olmayı bekleyen bir nesil var ortada ve daha sonra öylesine cehennem sıcagını siğneleyecek ki akıllara zarar.aksiyonda olacak fonksiyonda .pişmesine az kaldı merak etme.

şuna eminim ki sagına soluna bakmadan "bende varım" diyecek bir nesil

var aslında.ama şu dünayanın halina bak inananların üzerine saldırmış kuduz köpekler gibi her yandan geliyorlar.biz elimiz de taşı hazır tuttalım o taş ki imandan başkası değil.....

S.a

Öncelikle böyle güzel bir konu açtığı için arkadaşımıza teşekkür ediyorum..

1) Peygamber Efendimiz S.A.V zamanından uzaklaşıldıkça, hergünün bir önceki günden kötü olacağına dair hadis-i şerif mevcuttur. Bunu Peygamberimis s.a.v söylemiştir. O söylediyse elbette her geçen gün, bir öncekinden kötü olacaktır. Yarın bizim de çocuklarımız bizi beğenmeyecektir. Ceddini, tarihini, dinini beğenmeyecek nesiller daha da artacaktır...

2) Durum üstad'ın beyitindekinden de kötü bence. Neden derseniz, evet onlar meydana hakimdi, hala da hakim. Ama fark, bizim camilere tutsak olup olmayışımızda!

3. ve 4. kısımlara kelince...

Üstad ne güzel anlatmış işte; insanlar namaz kılmıyor arkadaşlar yatıp kalkıyor! Adam iman etmemiş. İmanın gereklerini yerine getirmemiş.Namaz kılıyor. Bu afedersiniz Kendini Padişah zanneden delinin sokakta ferman vermesine benzer. Sen önce imanını düzelt.

Selametle...

ben bunu suraya baglıyorum gaflete dalıyorsam affedin uyarın batı emperyalizminin hırıstiyanların bizim dinimize içinde bidat barınmayan dinimize yani müslüman toplumun içine her gün yeni hastalıklar iicat edip salıyor adına hizbullah dene yani ALLAHIN askeri manasındaki ama islami bilgisi olmayan insanların kurdugu zaten ve batını körükledigi destekledigi bunun gibi aczimendi veasire vesaire grubların kurulup islamı millete öcü gösterme çabası batının çabası bizimde sözde aydınlarımızın da destekleri ile bir nesli mahfetmeye çalışıyorlar vardıgım tanı budur hatam varsa affedin uyarın agabeyler kardeşler