Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
suphiruhi

Lady Gaga'nın Fincanına 60 Bin Euro

Recommended Posts

Lady Gaga'nın Fincanına 60 Bin Euro

Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın tek bir kez kullandığı porselen çay fincanı takımı internette düzenlenen açık artırmada yaklaşık 60 bin Euro'ya satıldı.

Japon depremzedeler için yardım amaçlı yapılan bir açık artırma düzenleyen Yahoo! Japon sitesi, dün sona eren açık artırmada satılan fincan takımının teslim edilmesi için ödemenin yapılması gerektiğini belirtti.

Fincan takımı 30 Nisan'da "Yahoo Auctions Japan" sitesinde açık artırmaya sunulmuştu. Açık artırmaya yaklaşık bin 300 kişi teklif sundu.

RUJ İZİ VAR

Şarkıcı bu fincanı, Japonya'da geçen yıl meydana gelen deprem ve tsunami felaketinden üç ay sonra, Tokyo'da düzenlediği basın toplantısında kullanmıştı. Şarkıcı ruj izinin ve imzasının bulunduğu bu fincanı açık artırmaya sunacağını açıklamıştı.

Elde edilen gelirin, ABD'de eğitim görmek isteyen genç Japon sanatçılara yardımda kullanılacağı belirtildi.

HABER7

Arkadaşlar bu haberi! paylaşmamın sebebi lady gaga’ya duyduğum kin değil, hayranlık da değil, merak hiç değil, peki nedir o zaman ey Suphi? Sadece şu iğrenç hakikat : popüler bir kadının (nasıl popüler olunur orası da ayrı bir konu ya) kullandığı bir eşyaya bu kadar değer biçilmesi ve bunun böyle olmasının kabul edilmesi korkunç. Kim bu kadın? Şarkı söyleyen, çılgınca ya da daha orijinal tabirle hayvanca işler yapan, sürdüğü kokuyla ve giydiği etli (harbiden et) elbiselerle insanı kusturan bir kadın. Yahu isterse dünyayı kurtaran bir kahraman olsun; böyle birine bile bu muamele yalnızca basitlik olarak algılanması gerekirken şu hale bak. Yok efendim hayırlı bir iş içinmiş, ulan bana ne. Ben onu mu söylüyorum. Adam gibi kıymetli bir şey koyarsın ortaya tamam deriz. Bu durum gerçekten dünyanın ne durumda olduğunu, verilen değerlerin hangi kuyulara düştüğünü çok güzel tarif ediyor.

Bu korkunç bir şey. Ne hale gelmiş şu koca dünya. Utanç verici, tiksindirici bir durum. Vicdan denen şey kalmamış bunlarda. Ayıp be. Açık artırmayı yapanlara da açık artırmaya katılanlara da yazıklar olsun. En az 200 bin sterlin eder o fincanlık! :)

• Like 1

Deli saçması bir uygulama. Nereye doğru gidiyor bu insanlık? Teknolojik bakımdan ne kadar yükseliyorsak insani değerler bakımından da o kadar alçalıyoruz.

KaraCeket'e katılmıyorum.

Amerikalı şarkıcı Lady Gaga'nın tek bir kez kullandığı porselen çay fincanı takımı internette düzenlenen açık artırmada yaklaşık 60 bin Euro'ya satıldı.

İkinci el bir eşyanın bu kadar pahalıya gitmesi düşündürücü.

Hayır, hayır o iğrenç espriyi yapmak istemiyorum. Yapmıyorum da. Lakin ey KaraCeket, yüreğimden gelen şu dizeleri rica ederim kabul et :

Evde parti versen gelirdim

Kursan katılamam ki

Ekselans, ben özgür bir şövalyeyim

Milletvekilliği ne ki.