Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Miralay

Fatmagül'ün Suçu Ne Artık Kanal 7'de !

Recommended Posts

Kanal 7, tecavüz sahneleriyle bilinen ve özellikle muhafazakar camianın büyük tepkisini çeken “Fatmagül’ün Suçu Ne” adlı diziyi ekrana getirmeye hazırlanıyor.

Daha önce Kanal D’de yayınlanan ‘Fatmagülün Suçu Ne?’ adlı dizinin tekrarının 29 Nisan tarihinden itibaren Kanal 7’de yayınlanacağının açıklanması, kanalın izleyici kitlesini oluşturan muhafazakar kesimin tepkisine sebep oldu.

Türk İslam toplumunun aile yapısı ile alakası olmayan bir tecavüz olayını konu alan ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ adlı dizinin Kanal 7 tarafından transfer edilmesi üzerine kanala sosyal medya üzerinden de tepki yağmaya başladı.

“Kanal 7 Fatmagül'ü geceyarısından sonra mı yayınlayacak?” sorusunu soran takipçiler, Kanal’ın reytink kaygısına düştüğünü savundular.

“BUNLARIN MEZHEBİ GENİŞLEDİ İYİCE”

Twitter kullanıcıları oluşturdukları #Kanal7ninSuçuNe Hashtag'i ile tepkilerini bakın nasıl dile getirdiler:

mustafa yıldırım ‏@myfalcon1 : #Kanal7ninSuçuNe sizin faaliyete geçmeniz için yapılan o kadar emeğe saygısızlık etmeyin, sırada ne var yerli dallası ne zaman yayınlayacaksınız

C.Nihat TOPCU ‏@cnihattopcu : #Kanal7ninSuçuNe Kanal7 = Miras7 olmuştur. Kanal 7 Yöneticileri kendi aile fertlerini de o dizi de oynatır mı acaba?

Murat Demirhan‏@MuratDemirhan92 : Kanal 7'nin yaptığı tecavüzcüsüne aşık olan aptal kız vakası #Kanal7ninSuçuNe

B.A ‏@nevrak_da: La bu kanal7 neyin kafasını yaşıyor bunların mezhebi genişledi iyice yeminle. #Kanal7ninSuçuNe

Gülay ARSLAN ‏@ArslanGlay1 : Fatmagül'ü izlemek için kartel kanallarını açıp künaha girmeyin. Sizin için anlaştık #Kanal7ninSuçuNe

zeymuran ‏@zeymura : İslamcı amcalar teyzeler dayılar artık yeni diziniz :D yazık puuu size #Kanal7ninSuçuNe

Justin Bi(e)beron ‏@ebuhaz : Ben demiştim bir süveyş kanalı var birde diğerleri diye #Kanal7ninSuçuNe Biz Onları Bihter Sandık.

İlhan Çebi ‏@DenyoVeHakikat : Kanal 7 Allah belanı versin diyeceğim ama daha ne kadar verecekti ki belanı? #Kanal7ninSuçuNe Sen Fatmagül'e gitmezsen Fatmagül sana gelir... Kanal 7 iğfal edilmiş diyorlar...

Fâtıma ‏@meh_ruyan : Asdghjkl bu ne sinir kahkaha arası bişi yaşıyorum #Kanal7ninSuçuNe

Habervaktim.com

http://www.habervaktim.com/haber/323823/kanal-7ye-fatmagul-tepkisi.html

Vah benim Müslüman kardeşlerime...

Ne bekliyorduk ki! Biz yıllardan beri içimizden vurulmaya alıştık artık. iyi niyetlerle başlarmış gibi görünen hareketlerin zaman geçtikçe maskelerinin düşmesi ve gerçek kimlikleri ortaya çıkmasa da kimlere hizmet ettikleri yaptıklarından anlaşılan bizi içimizden tahrip ajanları...

bunun kapsamına yıllarca sözde İslami bir kisveyle faaliyet gösteriyor imajı veren tv kanalları, gazeteler, ilahiyatçılar, diyanet kadrosu, vs,... girmektedir. Üstad gençliğe hitabesinde diyor ya;

"Bugün komik üniversitesi, hokkabaz profesörü, yalancı ders kitabı, çıkartma kâğıdı şehri, muzahrafat kanalı sokağı, fuhş albümü gazetesi, şaşkına dönmüş ailesi, ve daha nesi ve nesi, hâsılı, güya kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesiri üzerinden silkip atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine, telkin ve temmişesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, tek başına onlara karşı durabilecek destanlık bir meydan savaşı içinde ve çetinler çetini bu işin destanlık savaşını kazanabilecek bir gençlik..."

olayı daha genel bir manada özetlemiyor mu?

Kanal7 nin bırakalım bu yeni yayınlayacağı diziyi bu zamana kadar ki yayınları İslami miydi? Bizim İslam kriterimiz ayaklar altına düşmüş...Öyle bir devirdeyiz ki her manayı ayaklar altına aldılar...

• Like 1

Doğru dersin sevgili kardeşim, ama bence bu malumun açıkça ilanıdır.

Artık bizim sistemle, laik rejimle hiçbir sorunumuz yok.

Cuma günleri dini program yaptığımıza bakmayın.

Onlar da aynı sizin yaptığınız gibi, Ramazan ayında dindar olan gazeteleriniz, televizyonlarınız, radyolarınız gibi değerlendirebilirsiniz.

Para getirecek, kar getirecek her şey mübahtır.

Bizim düşüncemiz ile sizin düşünceniz arasında hiçbir fark yoktur.

Bence bu son yapılan açıkca bunun dünya aleme, özellikle de Müslümanlara ilanıdır.

Benim için senin dediğin gibi, yıllar önce bitmişti.

Üstadın dediği gibi, İslama en fazla zarar, dinsiz, laik, kemalist, solcu, sosyalist dediğimiz tiplerden değil, malesef içerden gelmektedir.

Üstad malesef bir kez daha bu konuyla da haklı çıkmış oldu.

Bizim üstümüze düşen, diziyi izlememek, Kanal 7 ne halt yerse yesin. Olayını anladık, bundan sonra ona göre davranırız. Bu konu yerine 'televizyon izlemenin zararları'nı konuşalım bence.