Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
_GulistaN_

Köyümm

Recommended Posts

Bir yer var temizliği hoşluğu güzelliği barındıran

En iyi psikiyatların yapamadığını yapan

Problemlerini çözebilen.

Neresi mi bu yer?Benim köyüm

Ne kadar sıkıntım olsada

Gelince köyüme unuturum herbirini

Deremiz alır akıntısına dertlerimi

Ve güneş her sabah bana doğar sanki

İçimi ısıtır huzur verir.

Pencerimi açınca gelir mis gibi temzi hava

Bitmez bilirim kokusu

Çekerim içime doya doya...

Dışarı çıkarım sonra

Heryer yemyeşil muhteşem bir doğa

Köyümdeki çocukluğum gelir aklıma

En güzel hatıralardır bunlar kalan bana.

Çimeninde yuvarlanmak

Koşmak patika yollarında

Sonra kelebekleri yakalamaya çalışmak

Yorulunca uzanmak

Masmavi gökyüzünü seyretmek

Ve bulutlara şekil uydurmak

Gülmek coşmak huzur mutluluk

Köyümde yaşar duyguların hepsi

Akşam serinliği vurur yüzümüze

Gökyüzünde parıldayan yıldızlar

Dışarıda cırcır böceklerinin sesi

Ve dolunay sevgilinin simasını görelim diye baktığımız

Komşularla sohbetler

Çocuklarla oyunlar masallar korkunç hikayeler

Uyku vakti gelince

Herkes çekilse bile köşesine

Gariplik çökmez odana

Ay ışığı vurur aydınlatır

Ve bırakmaz seni dere kulağına ninsini fısıldamadan

İşte benim doğduğum yer köyüm....

NOT;Şimdiki çocukların sanmıyorum böyle güzel çocuklukları olsun.Nasıl yaşasınlarki sokakalrda binaların arasında pc tv başında çin malı oyuncaklarla çocukluklarını.Oysa ellerin toprağa değmeli salıncağını ağaç dalına kurmalı,çimlerde yuvarlanmalı koşmalı.En güzel çocukluk böyle yaşanır bence sizcede öyle değilmi?

hee köye giderken böyle demiyodun ama :)

haklısın aslında çocuklar sanki çocukluklarını yaşamıyo gibi görünüyo bi dut ağacına tırmanıp tepesinde asılı kalıp saatlerce ciyaklamadıkları için, fırıldak yapraklarını kucak kucak toplayıp rüzgara salmadıkları için, zavallı uç uç böcüklerini toplayıp elinde olmadan toplu katliamlara yol açmadıkları için ama şuda varki çocuklara bak onlar mutlular, çünkü güzelliklerin etraflarında olmasına gerek yok ki , mutluluk sebepleri içlerinde ..

ama şuda yadsınamaz bi gerçekki çok şımarıklar yaff .. ayrıca bu çocuklarda büyüyünce çocuklarına söylenecekler kesin bizim zamanımızda böylemiydi tv vardı evde uslu uslu izlerdik diye :D

kaynattım ama şiirin çok tatlı, keşke çocukken sizin köyde birlikte oynasaymışız gerçi sen mızıkçılık yapardın kesin..

:)

canımcım ben köyümü çoooooook severim bikerem. :) Ve herzaman gitmek isterem :D

köyde yaşanan çocukluk ne olursa olsun başkadır bence.daha güzel hatıralar bırakır insanda.mesela hiç unutmam ablamla değişik otlar toplayıp pazarcılık oynardık :DAnnemin diktiği kelebek desenli takımlarımızla kelebeklerin bize konmasını beklerdik :D yani bişiler üretirdik.ve bu çok hoşmumuza giderdi.şimdiki çocukluk öylemi Allah aşkına ilerde ne anlatırlar çocuklarına dediğin gibi uslu uslu tv izlerdik [hem çocuklar uslu uslu izlemez bikerem :)] ya da pcde gta yı bi oynardım var ya üzerime yoktu vs mi :P

hemende mızıkçı yaptın beni.ben mızıkçı değilim canımcımcımcımcım :Dgel bizim köye oynayalım.sen gezmezsin bizim orda be korkarsın ay böcük varmı bişi varmı diye :D Bu arada memleketimin en güzel doğasının olduğu yerde köyüm[Trabzon/OF]

Beklerimmm nedmanüncümmmmmmmmmmmm.................

Enişteeeeeeeeeeeeeeeeee internetten olmuyo böyle yüzyüze görüşelim bu konuyu. :) Gitmek isteyrum bi kere ben köyüme..........

Selamlar

Hmm üyelerimizin yakınlık durumunu öğreniyoruz böylelikle. Nedmanün, Gülistan ve Ersoy... Başka var mıydı efendim sizin çevreden? :)

Köy hayatını sevemeyen nadir kişilerdenim aslında ben. Tabi özel bir duruma sahip olmamın bunda etkisi nedir, sonra asosyalliğim beni bu fikre ne kadar itmiştir, bilemiyorum. Ama tadını çıkarmasını bilenler için bir derya var köylerde. O sosyal ortamın ve büyük şehirlerde gerçekleşemeyen çevre-insan bütünleşmesinin tadı bambaşka olsa gerek. Ama benim gibi inekten, tavuktan, kuştan, börtüden böcükten korkan, adam gibi gezip toz-a-mayan birisi için tüm bunlar ne ifade eder, bilmiyorum.

Saygı ve selamlarımla

hala görüşemiyoruz .. ben gariban ankarada mahsur kaldım ..

:) yahu arada kaç apartman var altı üstü, bas zilime ben evdeyim :) (ama kasımdan sonra bas, yani inşallah bizim ev yerinde duruyosa )

tatlı sıraarkadaşım

Selamlar,

Nedmanün ıstakozla da mı tanışıyordu?

Site elden çoktaaan çıkmış da farkında değilmişiz demek ki! :)

Saygı ve selamlarımla