Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Guest KraL

Efendimizin Sav Kabri Şeriflerinden olduğu iddia edilen Bir Foto

Recommended Posts

ne kadar doğru düşündüğümü daha kendi içimde sorgulamadım ama, gelen maillerde - tüm tanıdıklarınıza gönderin vs-görünce bu mailler benim için inandırıcılıklarını kaybediyorlar.ne işlerine yarıyor bizim bir sürü kişiye göndermemiz bunu da anlamadım ama vardır bir bildikleri :D

Guest KraL
ne yazık ki bu gerçek değil.

2-3 yıl önce galiba yine böyle bir furya, aynı resimle yayılmıştı forward mailler sağolsun. hatta aynen bu resim en az 5 yıldır bizim memlekette dükkanın birinde asılı durmakta. merak eden olursa birkaç neden sıralayabilirim neden gerçek olmadığına dair.

emeğine sağlık yine de kardeşim..

Ne demek kardeşim Rica ederim.Fakat Gercek olmadığına dair belgelerin varsa öğrenmek isterim...Eğer Foto Gercek değilse Sevgili kardeşlerimizinde Yanılmamaları için Mod arkadaşlar kaldırır...Ama acele etmemiz gerekli.

Bu tür olaylar çok fazla yaygınlaşmaya başladı. Bazıları neden insanları kandırmak istiyor anlamak mümkün değil. Hani bu fotoyu yayınlayarak ellerine birşeyde geçmiyor ki. Hz. Mevlana'nın kabir fotoğrafını alıpta; Hz. Muhammed'in (s.a.v.) kabrinin fotoğrafı diye yayınlamak hem suçtur, hem günahtır. Kanımca kul hakkınada girer.

Kısacası, böyle olayları yapanlar bir kazanç elde edemedikleri gibi, günahada girmiş oluyorlardır muhtemelen.

Selamlar,

Bu konu daha evvel de sitede açılmıştı ve aynı sebepten ötürü silinmişti. Fakat o zaman fotoğrafın nereye ait olduğu yazılmamıştı. Bu tarz mevzuların aslı apaçık bir şekilde belirtilmediği sürece efsaneler dolaşmaya devam edecektir. Bir de bunun gibi "Ya Şeyh Ahmed!" faciası vardır ki yüzyıllar öncesinden kopup günümüze kadar gelmiş, bugüne kadar evlere şenlik portreler çizmiş ve hala da mail kutularımızı defaatle ziyaret etmekte olan korkunç bir hurafedir.

Dediğim gibi bu konular birisi çıkıp gür bir sesle "Dur!" demediği sürece varlığını sürdürecektir. Kuvvetle muhtemeldir ki, bu konuyu biz silersek, ileride konudan bîhaber olan bir arkadaşımız, tamamen iyi niyetli bir düşünceyle bu konuyu tekrar açar ve aynı resmi tekrar paylaşır. Hadisenin aslının açıkça izah edildiği ve ispatlandığı bir başlık olması hasebiyle konunun silinmeyeceğini bildirmek isterim.

Burada kızılması gereken insanlar bunların doğru olduğunu düşünüp herkesle paylaşanlardan ziyade hakikati bildiği halde sessiz kalanlar ve daha da evvel bu yalanı ortaya atanlardır.

Saygı ve selamlarımla

Ne yazık ki Medineye gidenler dahi Bunu yalanlıyorlar yani burası Mevlana nın kabri ve İngiliz ajanları tarafından böyle Lanse ediliyor diyorlar ama neden?

bu tip fotolara itibar etmek lüzümsüz bence. hiçbir ehemmiyeti sözkonusu olamaz benim için. kaldıki sözde resulullah-ın kabri(onu tenzih ederim)ne münasebetya herseyin yolu var yordamı var!!!

kral,sevgilerimi sunarım kardeşim

Guest KraL

Elbette hafakan abi hürmetler.Zaten bir forum sitesinde görmüştüm nabız yokladım ALLAH razı olsun dediğimiz gibi çıktı vesselam,

Guest KraL

ALLAH razı olsun gulund arkadaşımız ve diğer kardeşlerimizde aydınlattılar bizi.

mod arkadaşlar başlığı değiştirsinler bari mevlana hz.nin kabri diye :)

selam ve dua ile...

Selamlar,

Sanırım başlığı getirdiğim bu son hal maksadı hasıl kılma hususunda en evla olanı :)

Saygı ve selamlarımla

peygamber1yvwh9.jpg

Paylaşmak İstedim

bu mesaj bana da geldi fakat ben biraz Mevlana hazretlerinin türbesine benzettim. aranızda konyaya giden varsa onlar da benzetecektir.