Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
goktasi

A. Ali Ural

Recommended Posts

Arkadaşlar A.Ali Uralı tanıyormusunuz?Bence çok ii bir yazar.Makyaj Yapan Ölüler ,Posta Kutusundaki Mızıka ,Yangın Merdiveni kitaplarını okumanızı tavsiye ediyorum.

ben tanıyorum galiba :mellow: posta kutusundaki mızıka kitabını okumuştum.gerçekten benim de çok hoşuma gitmişti.normalde mektup şeklinde yazılan eserleri sevmem ama bu gerçekten etkileyiciydi.bir bölümünü defterime yazmıştım aktarmak isterim-yanlış hatırlamıyorsam arka kapağında da bu kısım yazıyordu,ama emin değilim :) -

Sevgili Dost!

Bu sabah kuş sesleriyle uyandım...

Ne güzel değil mi?

Hayır güzel değil

Açık penceremden ok gibi dalıp, yastığıma saplanan karga sesleriydi!

Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum.

Bu karganın bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özelliği olan, güzel bir ötüşten mahrum oluşundan elbette...

Yüzümü yıkarken acaba diyordum;acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz?

Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor?

Acaba, insan denince hatırlanıyor muyuz? :P

Tanıyor olmana sevindim .Diğer kitaplarınıda mutlaka okunumanı tavsiye ederim.Mesela Makyaj Yapan Ölüler ,Kuduz Aşısı ,Yangın Merdiveni gibi kitapları çok süper.Ayrıca hafta sonları Zamanda yazıyor ,yazılarıda bi harika ,yani ben çok beğeniyorum istafade edersiniz inşallah.

Târihî ve âbidevî şahsiyetlerin hayatlarından güzellikler,dersler ve sırlar devşirerek bir sepet gül hâlinde takdim eden bir zat... Zaman gazetesinin Pazar ekinde muntazaman yazıları olmakla berâber, Burç Fm'de de Yazarlığın Sırları adlı programı var.

Hürmetlerimle...

• Like 1

bir URAL daha vardı.yine yazar ama bir türlü hatırlayamadım.Ali Ural la amcalığa benzer bir akrabalıkları vardı.yardımcı olabilirmisiniz??? :mellow:

bir URAL daha vardı.yine yazar ama bir türlü hatırlayamadım.Ali Ural la amcalığa benzer bir akrabalıkları vardı.yardımcı olabilirmisiniz??? :mellow:

Yardımcı olmak isterdim fakat bahsettiğiniz kişiyi ben tanımıyoum

Târihî ve âbidevî şahsiyetlerin hayatlarından güzellikler,dersler ve sırlar devşirerek bir sepet gül hâlinde takdim eden bir zat... Zaman gazetesinin Pazar ekinde muntazaman yazıları olmakla berâber, Burç Fm'de de Yazarlığın Sırları adlı programı var.

Hürmetlerimle...

Yorumunuza aynen katılıyorum gerçekten güzel tanıtmışsınız.

Ben de zat-ı alilerinin takipçisiyimdir. Konunun tozunu almak birde eğer sevenleri var ise haberdar edeyim dedim, müsait olunduğu bir cumartesi gününde ki her cumartesi var Pendik M. Akif Kültür Merkezinde gidip yazı ve şiir atölyesine katılabilirler. 10:30-12:30 saatleri arasındadır.. Çok zevkli geçiyor emin olabilirsiniz ben bayadır gidemiyorum sınav sebebiyle. Şu dediğim lafa bak her cumartesi sınav yapılır mı be kara vicdanlı. Kara vicdanlııı kara vicdanlıııı sevv.... :) :)

Saygılar

Sevgili Dost,

Skor levhası görünmüyor. Tribünler ayakta. Kapalı tribünler, açık tribünler, şeref tribünü ve kale arkaları… Hakem bitiş düdüğünü öttürür öttürmez, bütün taraftarlar ayağa kalkıyor ve çılgınca flamalarını sallamaya başlıyor. Başı eğik kimseyi göremeyince soruyorum: Kim kazandı?

Zafer şarkıları bunlar; yalnız tribünler değil, kapılardan, pencerelerden ve bacalardan yükseliyorlar. En dar sokağından, en geniş caddesine kadar bütün şehir zaferi konuşuyor: kimin el iyiydi, kimin ayağı? Kim önden gitti, kim son vagona atladı? Kim havlu attı, kim sonuna kadar dayandı?

Sevgili Dost,

Kim kazandı?

Hepsinden hızlı koşan mı? Çıtayı düşürmeden sıçrayan mı? Kelebek gibi kaçıp, arı gibi sokan mı?

Kim kazandı?

Sabahlara kadar sınavlara çalışan mı? Yürüyenin elinden çantayı kapıp kaçan mı? Güzellikle yarışmasında “kraliçe” olan mı?

Kim kazandı?

Yüzlerce kiloyu kaldıran mı? Yüzlerce kişiyi güldüren mi? İlk defa yüzerek Manş’ı geçen mi?

Kim kazandı?

Atom bombasını Hiroşima’ya atan mı? Everest’in tepesine ilk kez varan mı? Doksanıncı dakikada maçı alan mı?

Kim kazandı?

Kitapları milyonlarca satan mı? Kafasıyla mermerleri kıran mı? Sesiyle dünyayı ayağa kaldıran mı?

Kim kazandı?

İhaleyi “aslanın ağzından” kapan mı? Kepçeyi elinden bırakmayan mı? Atlı mı kazandı, yoksa yayan mı?

Kim kazandı?

İspanyollar mı, Kızıldereliler mi? Hitler mi, Yahudiler mi? Beyazlar mı, zenciler mi?

Kim kazandı?

Kosovalılar mı, Sırplar mı? Maviler mi, Yeşiller mi? Kuzular mı, kurtlar mı?

Kim kazandı?

Odunlar mı, küller mi? Terziler mi, kumaşlar mı? Avcılar mı, kuşlar mı?

Kim kazandı?

Gülleler mi, surlar mı? Salonlar mı, kırlar mı? Değnekler mi, körler mi?

Kim kazandı?

Diriler mi, ölüler mi? Çobanlar mı, sürüler mi? Efendiler mi, köleler mi?

Kim kazandı?

Sevgili Dost,

Herkes kaybetti. Ölüm kazandı. Mezar taşlarına: “Huve’l-Bâki” kazındı.

A. Ali Ural / Posta Kutusundaki Mızıka