Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
eda

Kalbi Kırılanlar ...

Recommended Posts

Beş yıldır kalbim kırık benim..Beş yıldır kederliyim.

Beş yıldır öğrencisi olduğum üniversitede, hiçbir zaman kuralları çiğnemedim, çiğnemedik. Kimseye bir zarar vermedik.

Beş yıldır, suçlu gibi güvenlikçi barikatını geçerek girdik okulumuza..

Şuraya örtüyle girilmeyecek denildi, girmedik..

Geçen yıl bu vakitlerde, bahçedeki kafeteryaya da girmeyeceksiniz denildi, girmedik..Bir yıldır okulda yemek dahi yemedik..

Boğazımızda düğümlendi yeyip içtiklerimiz..

Geçen gün şenlik vardı okulun bahçesinde, arkadaşların ısrarıyla kısa bir süreliğine kafeteryaya girdik, çok büyük hata ettik.

Bizim gibi "suçlu (!)" insanların ne işi vardı orada..

Hemen güvenlikçi geldi ve dışarı çıktık. Toplam 1 dakika sürmedi..

Bahçe -kampüs değil hastane olduğu için- durabildiğimiz tek yerdi.

Bir müddet sonra başka bir güvenlikçi geldi, içeride bizi 5 sn gördüğünü söyleyerek, sanki dünyanın en kötü işini yapmışız gibi bizi suçladı, azarladı, tehdit etti ve gitti..

Yanağımdan aşağı yaşlar döküldü..

Nasıl girmiştim ki oraya, ben "nasıl" unuturdum "kimliğimi?"...

Hasta yakınlarının başörtüyle girebildiği, benimse asla içeri alınmadığım sosyal tesisler çok kıymetliydi, benim gibiler oraya girerse, maazallah yer yerinden oynar, ülke başımıza yıkılırdı..

Kalbimin kırıklığının beşinci yılında, taa en başındaki gibi hislerim.

Hiç tamir olmadı ki, ve ben hiç alışmadım ki..

Kalbimize ne yaptıklarını biliyorlar mı?..Bir genç kızın yüreğinin incinmesi mutlu ediyor mu onları ?..

Görmüyorlar mı gözyaşlarını?..Görmezler, bakmazlar bile..

Hem baksalar bile dışımızdaki içimizdekinin ne kadarı ki?..

O kalpleri kıranlar, gönülleri yıkanlar, bizleri "incitenler" sizlere hiç duymayacağınız ama birgün karşınıza muayyenin dışında yiyeceğiniz sille ile artık ebediyen duyamayacak hale geleceksiniz. Haksız yere incitmek neymiş, asılları neymiş görecekler. Zaman bir daire, o dairede çok kez dönecekler; işte o tokat sadece O'nun nazarında bilinen bir anda onları çarpacak da, o zaman iş işten geçmiş olacak onlar için.

Dün Viyana'da medeniyet dağıtıyorduk, bugün bizden olanlar bile bizi incitiyor ya, bu böyle kalmaz!... Bekleyiniz!..

Sayın Eda size , siz bayanlara diyecek birşey bulamıyorum.

Bu durum içimizi burkuyor parçalıyor kimi zaman nefrete kine dönüşecek gibi oluyor

Kin yok nefret yok doğru olan bu değil diyor içim, akabinde

Susmak gerek diyor içim

Peki sebebi bu değil mi filistindeki, ıraktaki, ülkemizdeki zulümün sebebi bu değil mi? "suskunluğun bedeli"

Susmak da gerekmiyor

O zaman en iyi olmak için başa geçecek kadar iyi olmak diyen azimim bir ideale dönüşüyor, makam idealine...

Sahip olunan ideal dünyevi ideal sonuçta, ideallerim bazı şeyleri gözden kaçırmama imkan sağlıyor katılaştırıyor kalbimi, siyasetin içinde buluyorum kendimi ve dünya sorunu, kayboluveriyorum doğrularımdan

Sürekli labirent labirent...

Sayın Eda size , siz bayanlara diyecek birşey bulamıyorum. Susun diyemiyorum, kine nefrete dönüşmeyin diyemiyorum

Acınız kine, nefrete, dünya makamına dönüşmez inşallah tek temennim bu, yoksa bir neslin çöküşünü elim kolum bağlı izlemiş olacağım..

Polyannacılık diyebilirsiniz benimkine, hissettiklerinizin bardağın dolu tarafını sorarsanız bana

Bu burukluk emin olun sizi Allah a daha da yakınlaştırmış,daha da yakınlaştıracak çünkü Allah sevdiği kullarına neden dert versin, kul Allahım diyecek içtenlikle , Allahım sabır diyecek , Rahmet örtücek bütün günahları.....haksızlık karışmış bir dert..Her defa gereğinden fazla Allah a sığınmışsınız bu yönüne şükretelim sabır dileyin..

Sabır körü körüne tahammül etmek değil sadece bir direniş örneği(filistinde tanklara taş atanlar biliyorlar zarar veremeyeceklerini ama cesaret timsalini sergiliyorlar), bir mücadele(bu mücadele timsali tarih sayfalarına geçer ve tozlanmaz inşallah)..Allahtan mükafatını alırsınız inşallah....

İster bana davulun uzaktan gelen sesine konuşuyorsunuz deyin isterde sen ne anlarsın derdimizden deyin, ne derseniz haklısınız..

Biz bazı erkeklere rahatlık batıyor galiba arasıra vahh vahh deyip geçiyoruz

Geçecek İnşallah bu günlerde, çocuklarımız inşallah yaşamaz görmez bu günleri...

Çok kırıldım..Zaten hep kırgınım..

Diyecek başka bir şey yok...

Allah hepinizden razı olsun kardeşlerim incelikleriniz için inşAllah Rabbim karşılığını verecektir bu zulüm bitecektir.

Yerlerine -şükür ki- yenilerinin geldiği şu zamanda umut var olalalım diyorum ve seyredelim yine, malesef yine seyredelim ve duayla diyelim ki;

Mevla görelim neyler

Neylerse güzel eyler...

Allah (c.c.) sabır versin. Bir gün kırılan kalplerden öyle bir çığlık yükselecek ki ... Gücü yeten dursun karşısında ! Yakındır inşaallah ...