Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Dervish

Elif Diye Diye

Recommended Posts

93707700wa3.jpg

Buraya geleli kaç Güneş battı? Yani seni tanıyıp senden ayrılalı. Saymaya cesaretim olmadı ama her batan güneşle sana kavuşabilme ihtimalimin isteği giderek arttı. Ne demiş şair; "iyiyim ben göğsümdeki yara izini saymazsak". Oturup ağaçların altında kendi göğsümü yaraladım her batan güneşle.

Biliyorum bundan sonra seni görebilmem imkansızlaştı gibi. Her zamanki gibi yine sadece hayalinle dansetmeye devam edeceğim ama hayallerimde zorlaştı son zamanlarda. Hiç önemli değil şu an bana sadece 10 dakikalık uzaklıkta olman yada her ders saatinde yanımda olman.

Ahhh bir bilsem gözümden ırak olunca gönümden de uzaklaşacağını giderim geldiğim yere. Gidebilir miyim? Evet, hayalinide yanıma alarak...

Dün yine geldin yanıma kapkara çayımı yudumlarken. O an gözlerimi senden başkası görseydi anlardı içimdekilerini. Ve farketmemiştim seninle gelen Osman'ı. Bunu mahsus yaptığını düşünüyorum sürekli. Ne zaman sen olsan o da oluyor ve ben ondan nefret ediyorum sana söyledim defalarca ve sen her defasında o sadece arkadaşım dedin hafif bir gülümsemeyle.

Ne garip duygu şu sevmek. Sevipte söyleyememek, en azından arkadaşlığını kaybetmeyi göze alamamak ve günde 2 satırda olsa bana yazdığın mesajları artık alamamaktan korkmak.

Bunlar yetmezmiş gibi bana daha fazlasını yaşatmak için mi 2 adım ötemdeki eve taşınıyorsun şimdi anlat... Yani artık ufacık penceremden şöyle bir göz attığımda karşımda mı olacan? Osman'ıda görecek miyim her defasında yine?

Ama biliyorum sende unutulmaz değilsin gülüm. Sende unutamam dediklerim o diğer sevipte sevdiğimi söyleyemediklerimi gönderdiğim çöplüğüme layıksın! Bense, o çöplükten çıkartıp seni tekrar tekrar sevmeye layığım.

Bekle beni Osman...

Yaa bir ayrangönüllünün çektiği ızdıraplar. Onlar daha fazla duygusal oluyorlarmış :)

Bravo yani ya Çelebi. Hortlattın ya benim için önemsiz bir konumu yeniden :) Ne diyeyim arkadaş sana.

Umarım konu ölür dirilmemek üzere.