Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
gardenya

Açlık Sorunu Ve Çözüm Arayışları

Recommended Posts

Açlık Sorunu ve Çözüm Arayışları

Tarih : 12:14:35 | 04.05.2006

--------------------------------------------------------------------------------

6 Mayıs Cumartesi günü Eresin Otel’de İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından “Afrika’da Açlık Sorunu ve Çözüm Arayışları” konulu bir panel düzenlenecek.

Afrika’ya birçok kez yardım elini uzatan İHH İnsani Yardım Vakfı bir kez daha Afrika’da. Afrika’nın doğusunda bulunan ülkelerde son 40 yılın en kurak dönemi yaşanırken 11 milyon insan ise açlık ve susuzlukla karşı karşıya. Milyonlarca insanı kapsayacak olan bir yardım seferberliğini başlatan İHH, 2006 yılını Afrika yılı ilan ederek bir dizi kalıcı proje için faaliyetlerine başladı. Felaketin etkisini azaltmak ve milyonlarca insana yardımcı olmak için Afrika’ya giden İHH acil yardım ekipleri, kıtanın çeşitli bölgelerindeki ilk çalışmalarını tamamladı..

Bu kampanya kapsamında, İHH İnsanî Yardım Vakfı tarafından 6 Mayıs 2006 Cumartesi günü saat 14:00’de, Eresin Oteli toplantı salonunda “Afrika’da Açlık Sorunu ve Çözüm Arayışları” konulu bir panel düzenlenecek. Bu panelle Afrika kıtasında yaşanan açlık problemi ve nedenleriyle çözüm arayışları ele alınacak, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bölgedeki çalışma ve projeleri anlatılacaktır.

Panel 14:00-19:00 saatleri arasında Topkapı Eresin Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.

(Vakit)