Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Vakıf Ahmet

Üç Hilal

Recommended Posts

14922gt5.jpg

Gökyüzünde üç hilal heyecanlandırdı

02/02/2007

İlçenin semalarında bulutların oluşturduğu üç hilal herkesi görenleri adeta şaşkına çevirdi. Fotoğraf makinelerini alan Pazarlılar bu görüntüyü ölümsüzleştirmek için hatıra fotoğrafı çektirdi. MHP Pazar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Kasım ve Pazar Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Özdemir de resim çekinerek bu anı yakaladı. Resimler çekilirken herkes bu görüntü ile fotoğraf çektirebilmek için birbiriyle adeta yarıştı.

Kaynak: http://www.kizilcahamamhaber.com/haber_det...?haber_id=14922

Ebced hesabına göre hilal 33'e müsavi, Üç Hilal ise 99'a yani Esma'ül Hüsna'ya isnad eder. Ayrıca, Osmanlının üç kıtada ki hükmünün ve İslam sancağının sembolüdür. Bu haberi kaç zamandır sizlerle paylaşacaktım, bugüne nasipmiş...

Allah'ın hikmetinden sual olunmuyor..ne güzel bi suret bu Yarabbım!! ılk baktığımda Osmanlı geldı aklıma..üç kıta yedı deniz..Elbet bu suretın ulaşmak ıstedıgı yer vardır..içini,hayra yorup guzel anlamlarla doldurmak gerek sanırım..Paylasım ıcın sagolasın kardesım,,

Rabbim'in hikmetinden sual olunurmu hiç.

Allah razı olsun kardeşim bizimle paylaştığın için yüreğine sağlık.

Hilal kelimesi 66 eder.Ebcedi bilirim, her kelimenin ebcedinin cıkarabilirim, 66da Allah-ü tealanın isminin ebcedidir.Osmanlıda öyle bi bağ kurulmuş.

Evet, sizin söylediğiniz doğru. Art niyetli olmadığına inandığım birkaç yakınım, Üç Hilal'in 99'a isnad ettiğini söylemişlerdi. Ülkücü duygularıma kapılıp düşünmeden inandım. Onlarda bunun yanlış olduğunu öğrenince benim gibi yerin dibine geçeceklerdir. Yöneticilerin, ''Yeni Temamız'' adlı başlıkta yazdıklarımı silmelerini rica ediyorum, orayı okuyanlar benim gibi yanlış şeylere inanabilir. Allah sizden razı olsun, ehli kalender. Bazı sitelere baktım, bazılar Hilal'in 99'a bazıları da Üç Hilal'in 99'a isnad ettiğini yazmış, ikisi de yanlış.Böyle mukaddes mevzularda her söylenene inanmamak gerekiyormuş, onu öğrendim. Bu bana iyi ders oldu.

elif: 1 be: 2 cim: 3 dal: 4 he: 5 vav: 6 ze: 7 ha: 8 tı: 9

ye: 10 kef: 20 lam: 30 mim: 40 nun: 50 sin: 60 ayın:70 fe: 80 sad: 90

kaf:100 rı: 200 şın: 300 te: 400 se: 500 hı: 600 zel: 700 dad: 800 gayın: 1000

Hilal, lafzında; 1 He, 2 Lam, 1 Elif, harfleri bulunuyor. He:5 + 2(tane) Lam: 60 + Elif:1 + = 66

Allah (c.c) lafzında; 1 Elif, 2 Lam, 1 He, harfleri bulunuyor. Elif:1 + 2(tane) Lam: 60 + He: 5 = 66

Bu listeye bakarak, istenilen kelimenin ebcedi kolaylıkla hesaplanabiliyor. Yine de bunlar, Üç Hilal'in, İslam Sancağının Bayrağı olarak kullanıldığına ve Osmanlılar'ın, üç kıtada ki İslam Sancağının varlığına delalet ettiği bedahetini değiştirmiyor. O bulutlarda bir hikmetin olduğuna inanıyorum. Allah'a emanet...