Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kılıçkıran

M.Şefki Eygi'ye 1 Yıl Hapis!

Recommended Posts

Evet,Allah'sız eşkiyanın dışarıda gezdiği bir devirde yine bir fikir adamı fikri temsilen hapse gönderildi.Ve ben şu anda tazyikli bir öfkenin tezahürüyle var gücümle klavyeye abanıp uzunca bir yazıya niyetlenmiştim ki öfkemi boğazımda yıldırımı zabdetmeye denk bir çabayla düğümleyip,yutkunduktan sonra yazmaktan vazgeçip mesele,günlerdir haykıran,yırtınan Abdurrahman dilapak'ın gördüğü menfi noktaya doğru gidiyor.Ve biz de bu haykırışları kendi uslübumuzla forum sayfasına nakletmiştik.TEKRAR DİKKKAT!..Evet yeni TMK (Terörle mücadele kanunu) ağızları dikmeye,beyne kelepçe vurmaya geliyor! Günlerdir Vakit Gazetesinin köşesinde haykıran bu adama kulak verelim.Eygi yeni TMK ile yargılanmadı ama;bu dah beter günlerin alameti.Bakın Dilapak son yazısında ne diyor" Siz de bir terörist olabilirsiniz!"

Bu arada Şevki Eygi "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği"iddiasıyla yargılandı.Yargılanmasına sebebeb ise "'Gayret ve hamiyet kalmadı' ismimli yazısıydı.

Merak ediyorum acaba 83 yıldır kendi insanına zindan olmuş bu tuhaf devlet(!)in tarihinde yapılan haksızlıkların,alınan hapis ve hatta idam cezası kararlarının bir listesini çıkarsak nasıl olur.Öyle inanılmaz kararlar alınmış ki Gayretullah’a dokunacak cinsten M.Şevket Eygi’ye verilen ceza en sıradan kalıyor diğerlerinin yanında.Fikreden ,düşünen insanların kaderi hapse girmek Türkiye’de.Sokakları istila etmiş yüzlerce embesil elini kolunu sallayarak dolaşırken Eygi gibilerin mahkemelerle,hapislerle uğraşması çok ağırıma gidiyor,Allah (c.c.) yardımcısı olsun.