Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
BaLaBaN

Terör

Recommended Posts

Gecenin bir yarısı saat 01.10 İstanbulda 2 bomba patladıhaberini alıyorum 15 ölü / 154 yaralı

Dicek birşey bulamıyorum, aklıma gelenleride buraya yazmak hoş olmaz. Lanet olsun böyle anlayışa. Oraya o bombayı koyan ........... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,

TERÖRE LANET !!!!!!!

Rahmetli Turgut Özal -diye hatırlıyorum,- bu lanet ettiğimiz kişilere 3-5 çapulcu demişti değil mi...? 3-5 ÇAPULCU...

Ya Ü.Y kardeşim ya offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

ff offffffffffffffffffffffffffff ki ne offffffffffffffffffffffffffffffffffffff

15 ölü 154 yaralıı haberleri açın bakın ya, Kadıncağız kendi bacağını bulmaya çalışıyo , ya lanet olsun ya

ALLAH belalarını versin pislik sürüleri.

Ne diyebilirim ki ! ! İçimden gelenleri hele ben hiç yazmayayım ! Nefret doluyum nefret !

Ya bu patlama 22:00 de olmuş diyorlar şuan haberlerdeki eski görüntüle mi yoksa yeni bir patlama daha mıııı... :unsure:

Çok kötü oldum yaa :)

Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır tskya kuvvet millete birlik versin. bu pkk belası en başında yok edilecekti.o zaman yeteri kadar tedr alınmadı.bakın kaç yıldır uğraşıyoruz onca kuzey ıraka operasyn yaptık en başarılıları en son yapılanlar.unutulanlar dışında yeni bir şey yok diye br kitap vardı.yazarı bu kuzey ırak operasyonlarını yönetmiş komutan.diyor ki zaman biz kampları vurmak için ıraka girdiğimizde kamplarda in cin top oynuyordu.yakaladığımız bir iki kişiden öğrendik ki bizim operasyon yapacağımızı barzaninin adamlar pkklılara uçurmuş.gerisi malum.sıfııra sıfır.ve en ilginci diyor ki o zamanlarda kknın merkez komitesindeki yüzlerce lider türkiye sınırları içinde bir yer altı sığınağında günlerce toplantı yapmış.bu toplantıdan sonra biz valiler kaymakamlar komutanlarla yaptığımız toplantıda mitin bir görevlisi ki bu il başkanıydı bize bu toplantıyı ayrıntılarıyla anlattı.ben de dedimki kardeşim zamanında söylesenize gidip binelim tepelerine.o sırada bir şey dememiş mit görevlisi.sonra osman pamukoğluna bu raporu genelkurmaya cumhurbaşkanlığına başbakanlığa defalarca yolladığını ancak harekete geçilmediğini söylemiş.eğer bu komutanın anlattıkları doğruysa ki bunları bir paşa söylüyor o zaman bu pkknın bu hale gelmesinin sebebi yine devlettir.ama ihanet yüzünden ama gafletten.eğer ihanetse bu ülkenin tepesinde oturmak hakları ve hadleri deildi.eğer gafletse bu işi bile yapmaktan aciz olanların devleti yönetmesi kadar büyük tehlike var mı ? yorum sizin kardeşler

her ne kadar bunu söylemekten dolayı üzgün olsam da biraz da bizim milletteki merak duygusu da bu olaya sebeb oldu.bir kaza olur polis kordon kurar patlayabilir uzak durun diye onlarca kişi kordonun etrafında toplanır.niye.merak.bu bomba olayında da maalesef milletimizin bu merak duygusu hainlerce kullanılmıştır

Evet ne kadar olenlere rahmet dilesekte arkadaslarimizin dedigi gibi insanimizin meraki faciayi buyuten en buyuk etken. artik merak mi demeliyiz yoksa sorumsuzluk ve umursamazlik ? yani pkk ya mi lanet etsek yoksa acili biten merakin sonucuna mi uzulsek ? yine arkadasimizi dedigi gibi milletimizin bu meraki hainlerce kullnilmistir. ama sunuda unutmamk gerekir ''halk hakkettigi sekilde yonetilir''. burdaki sonuc pkk nin yok edilmesinin formulu nerde basliycak. sizler ne diyceksiniz ama bence bizden milletimizden baslar. eger halkimiz sag duyulu olup polisin uyarililarina kulak assaydi facianin boyutu bu kadar olmazdi. tabiki olenlerimizin acisini birlikte paylasiyoruz ama halkimizin kullanilmasi ve bununda bizim farketmeisimiz acimizi daha da arttiriyo. pkk nin zaten yapacak bir seyi yok. bizden beslenip bizi vuruyorlar. Care ise onlari kendi silahlariyla vurmak. eger halk herseyi devletten beklerse sonuc bu olur. yani benim dusuncem bomba patlamadan once olay yerindeki vatandasimizin dusuncesi sudur. '' eger buraya bomma konmus olsaydi devletimiz bunu onceden haber alip olay baslamadan engellerdi. rtik devlet olarak hukumetmi anlarsiniz askermi polismi mit'mi. burasini bilemem ama pkk nin bu saydiklarimizindan beslendigi kesin. nasil veya hangisinden oldugunu tam olarak bilemeyiz. sonuc olarak anlatmak istedigim biz her seyi devletten umarsak devletin butun icraatlerinin sonucuna katlanmak zorunda kaliriz. haince planlanan ve gerceklestirilen olay bunun en aci ornegidir.burdan su anlasilmasin bu olay devletimizin bir ic raati oldugu. en sonda da bize dusen sey olenlere rahmet pkk ya lanet hukumete .....

sunuda demek istiyorum arkadasimizin dedigi gibi Rahmetli Turgut Ozal teror orgutune birkac cupulcu demistir. dogrudur ama bizim bundan anlamamiz gereken icimizdeki hainler degil dagdaki hainlerdir. dagdaki acik hedef olna teror orgutu birkac capulcudan ibarettir. ama isin temiz kalpli milltimizin icine baktigimizda ise olay farklidir. dagdan emiri alan terorist halkin icine karisip; milletimizin en zayif aninda emrini uygulamaktadir. zaten rahmetli Turgut Ozal kurdugu ozel timlerle harekatlarini dagda degil halkin icinde sehirlerde kucuk yerlesim birimlerinde yapmistir. benim bildigim budur. tabi ki yanlisda biliyor olabilir eger ki yanlissa af ola. :unsure:

Allahü Teala vefat eden kardeşlerimize rahmet eylesin.Yaralanan, sakat kalan kardeşlerimize şifa versin.Ailelerine sabır ihsan eylesin.

Allah(c.c) ölenlere rahmet eylesin, yaralananlara şaf'ı esmasıyla tecellî etsin...

Hangi terör örgütünün yaptığına dağir bir bilgi yok sanırım.

Rabbim vefat eden kardeşlerime rahmet, yaralılara şifa, ailelerine sabır ihsan eylesin.İnşallah şu hassas dönemde gerçekleştirilen, istikrarımızı sarsarak bizi gerçek noktalardan uzaklaştırmaya çalışan bu kimselerin eylemleri amacını bulamaz inşaalh, ne denilir bu şahsiyetsiz kimselere, Rabbim katında elbet yerini bulacaktır , eylemleri Hakk katında yanıtsız kalmayacaktır diyelim.

Allah büyüktür. herşey hayıra dönsün inşallah. :unsure::D:)

Zaten rahmetli Turgut Ozal kurdugu ozel timlerle harekatlarini dagda degil halkin icinde sehirlerde kucuk yerlesim birimlerinde yapmistir.

Ben de öyle biliyorum. Zaten ilk defa bir polis karakolunu ya da jandarmayı -yanlış olmasın- basmışlar. Bunun üzerine sorulan soruların karşılığı olarak

-Üç Beş çapulçu...

Bu üç beş çapulcu nerede olursa olsun; dağda da içimizde de büyüdü, etkilerini de sürdürmekte.

Ben de öyle biliyorum. Zaten ilk defa bir polis karakolunu ya da jandarmayı -yanlış olmasın- basmışlar. Bunun üzerine sorulan soruların karşılığı olarak

-Üç Beş çapulçu...

Bu üç beş çapulcu nerede olursa olsun; dağda da içimizde de büyüdü, etkilerini de sürdürmekte.

Evet kardesim dedigin gibi uc bes capulcu. Ama o zamanin uc besi simdi oldu bir ordu.

Köşeye sıkışmışlığın, temizlenmeye çalışılan pisliklerin ve aşağılık ikballeri için her tarafa taraf olanların acizliğidir bu. Başkada bir şey değildir. Soğukkanlı, dik ve cesur olmalıyız. Hayatını kaybedenlere Allah (c.c) rahmet eylesin, yaralılarada şifa versin..

Hep nöyle kötü olaylarda hatırlıyoruz malesef, Yine enfazla 4-5 gün gündemde kalıcak böyle pislikler sonra bi bakıcaz heryer saçma sapan şeylerden bahsediyo gene. :S