Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kevser

Kitap Kurtlarına:)

Recommended Posts

ABDÜLKADİR SÜPHANDAĞI - *ALLAH DOSTLARININ RAMAZAN HATIRALARI*

Yazar Ramazana dair bir çok konuya yer vermiştir kitabında.Kitapta dikkatimi çeken noktalardan bir tanesi yazarın kendi yazı ve görüşlerinin yanında farklı yazarlara da yer vermesi......Bunun yanında kitapta İMAM-I RABBANİ,BEDİÜZZAMAN,M.ES'AD COŞAN,MAHMUD SAMİ RAMAZANOĞLU,ERZURUMLU İ. HAKKI Hz. gibi daha sayamadığım bir çok önemli hocaların ramazan hatıraları da yer almaktadır.

kitabın bölümleri:Üç Aylar-Oruç-İftar-Sahur-Teravih-Ramazan-Kuran-ı kerim-SadakaTevbe-İstiğfar-Dua-İtikaf-Kadir gecesi-Arefe ve Bayram gibi başlıklar içermektedir.

Yaklaşık 150 sayfalık bir oturuşta bitereceğiniz güzel bir kitap..............:) :D

KİTAPTAN BÖLÜMLER:

PEYGAMBER EFENDİMİZİN DUASI:

''Allah'ım! Senden,katından vereceğin öyle bir rahmet ,istiyorum ki,içime kamil iman,dışıma amel-i salih,amellerime temizlik ve ihlas verir,rızana uygun istikametli ilham eder,ulfet edeceğim dostumu lutfeder,beni bir çeşit kötülüklerden korursun.Allah'ım bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki,onunla,dünya ve ahirette Senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım.

Allah'ım Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunla kurtuluş istiyorum,(kurbuna mazhar olan)şühedaya has makamlarıniyaz ediyorum,bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum,düşmanlara karşı yardım talep ediyorum!(AMİN)

..........................

Alla'ım nurunu büyüt,(söylediklerimin hepsine bedel olacak)bir nur daha ver(söylenmeyenleri de kuşatacak)bir nur daha ver!İzzeti bürünmüş,onu kendine alem yaomış olan Zat münezzehtir.Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Zat münezzehtir.Tesbih ve takdis sadece kendine layık olan Zat münezzehtir.Fazl ve nimetler sahibi Zat münezzehtir.Celal ve ikram sahibi Zat münezzehtir.''

BEDİÜZZAMAN BİZLERE DER Kİ;

'' *Ramazanda insan oruçla ibadet halinde olduğundan ,uykuda da olsa ibadet ifa etmiş oluyor.*Her dakikasına bire bin verilen böyle mübarek bir ayda ibadetsiz bir zaman boşluğu bırakmak istemiyordu.Onun için iftardan ta sahura kadar ibadetle meşgul olurdu.Zaten akşamla yatsı arası kendisinin her zaman normal olarak evrad vaktiydi.İmsak vakti girer girmez hemen sabah namazı kılar ,tesbihatıkendisine mahsus ifadan ta kuşluğa kadar istirahata çekilir.Ondan sonra kalkar,gene nur dersleri ve evrad-u ezkar ile meşgul olurdu.Üstat hz. geceleri çok parlak ışıkta evrad-u ezkara devam eder.''

SON SÖZ BÖLÜMÜNDE:

Şimdi gidiyorsun ,bizi sensiz bulup yeniden üzerimize saldırmaya yeltenecek olan ve ve senin iyilik ve güzelliklerle bezenmiş atmosferine bulanmamış gönlü karalar sende şarj olup rahmete doymuşluğumuzu nereden bilecekler.Varsın onlar bilmesinler ;fakat biz sensiz gelecek on bir ayın acısını hasrete dönüştürüp özlemle yeniden sana kavuşacak günlerin yolunu bekleyeceğiz.Rabbimiz bizi bir dahaki Ramazana kavuşturuncaya kadar ağır gelsede elveda diyoruz sana..........

Elveda ey şehr-i rahmet elveda!

Elveda ey şehr-i gufran elveda!

Elveda ey mah-ı Kur-'an elveda!

Elveda ey derde derman elveda!

SELAM VE DUAYLA............