Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mürid

Bir Adam Yaratmak Tiyatroseverlerle Buluşuyor

Recommended Posts

Tarih : 29 Ağustos-28 Eylül 2008

Saat : 20:30

Yer : Devlet Tiyatroları Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi

Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı oyunuyla yeniden seyirci karşısına çıkıyor.

Haldun Taner’in ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyunuyla tiyatro dünyasına “merhaba” diyen ve kurulduğu günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı eseriyle yeniden tiyatro severlerle buluşuyor.

29 Ağustos 2008 Cuma günü saat 20:30’da Devlet Tiyatroları Beykoz Feridun Karaya Sahnesi’nde yapılacak galanın ardından sahneye konacak oyun, Ramazan ayı boyunca her Pazar aynı sahnede ücretsiz olarak izlenebilecek.

Not: Bu haberi sizlere daha evvel duyurmak isterdim ama ben de yeni öğrendim ve öğrenir öğrenmez konuyu buraya taşıma ihtiyacı hissettim. İstanbul'da oturan ve Razaman ayı içerisindeki son iki pazardan birini ihya etmek isteyenler oyuna gitmekten imtina etmesinler diyorum.

Yarın gidemeyeceğime göre, inşallah haftaya.. Mutlaka gitmeli.. Orada olacağım inşallah. / Bilgilendirme için Mürid'e teşekkür ediyorum.

Dua ile.

Yarın gidemeyeceğime göre, inşallah haftaya.. Mutlaka gitmeli.. Orada olacağım inşallah. / Bilgilendirme için Mürid'e teşekkür ediyorum.

Dua ile.

Mürid kardeşim paylaşımın için Allah razı olsun senden inş.

ü.y kardeşim kitaplarımı kargoyla göndereceksin ya...ben de kendimi kargoyla sana göndersem birlikte gitsek tiyatroya :)

fedakar arkadaşım Allah'a emanet ol

selam ve duayla.........

Üstad'ın tiyatro sahasında vermiş olduğu bu kıymetli eseri seyreylemek isterim doğrusu.'Üst insan' arayışının, Üstad gibi bir cins kafada meydana getirdiği ruh çalkantılarının tezahürü diyebiliriz eser için.Dolayısıyla izlenmesi hoş olacaktır.Ajanlıktan ve sair işlerden vakit bulabilirsem ordayım.

Bilvesile mürid'e teşekkürlerimi sunuyorum.Sanatsever bir yapısı olduğu aşikar.

-defactonot-

Kimliğimin deşifre olacağı zannına kapılanlar yine yanılıyor.Kimseye çaktırmadan arka koltuklardan birine sıvışır, ajansal sukunet içinde tiyatroyu izleyip kaybolurum.nihahahah

Üstad'ın tiyatro sahasında vermiş olduğu bu kıymetli eseri seyreylemek isterim doğrusu.'Üst insan' arayışının, Üstad gibi bir cins kafada meydana getirdiği ruh çalkantılarının tezahürü diyebiliriz eser için.Dolayısıyla izlenmesi hoş olacaktır.Ajanlıktan ve sair işlerden vakit bulabilirsem ordayım.

Bilvesile mürid'e teşekkürlerimi sunuyorum.Sanatsever bir yapısı olduğu aşikar.

-defactonot-

Kimliğimin deşifre olacağı zannına kapılanlar yine yanılıyor.Kimseye çaktırmadan arka koltuklardan birine sıvışır, ajansal sukunet içinde tiyatroyu izleyip kaybolurum.nihahahah

sadece sizin kimliğinizi deşifre etmek için o tiyatroya gelmek isterdim ama işte.........şartlar elverişli değil............... :Smiley (159):

maşallah gülüşünüzde eski türk filmlerindeki kötü adam karakterlerinin gülüşü gibi.

neyse artık siz izlersiniz sitede ballandıra ballandıra anlatırsınız ki bundan hiç şüphem yok :) :D

SELAM VE DUAYLA........

sadece sizin kimliğinizi deşifre etmek için o tiyatroya gelmek isterdim ama işte.........şartlar elverişli değil............... :Smiley (159):

maşallah gülüşünüzde eski türk filmlerindeki kötü adam karakterlerinin gülüşü gibi.

neyse artık siz izlersiniz sitede ballandıra ballandıra anlatırsınız ki bundan hiç şüphem yok :) :D

SELAM VE DUAYLA........

-defactonot2-

Kimliğimi deşifre etmek herkesin harcı değil.Sizin bu konudaki gayretinizi takdirle izliyorum.Ama nafile çabalıyorsunuz.

Normalde ajansal mizacımda bu gülüşün ve türevlerinin yeri yoktur.Bir arkadaştan yadigar diyebilirim.Kimliğimi deşifre etme cüretini göstermiş ve ilkini yaşamış bir arkadaş.Onu yâd etmek için, böyle arada eski Türk filmlerine nispet yaparcasına gülüyorum.Haa bir Erol Taş gibi gülebilir miyim?Doğrusu bilmiyorum.

Tiyatroyu izlemek nasip olursa eğer anlatma kısmının ballandıra ballandıra olması, tarafımdan mesud bir tavırla gerçekleşecektir.Hiç şüpheniz olmasın.

-defactonot2-

Kimliğimi deşifre etmek herkesin harcı değil.Sizin bu konudaki gayretinizi takdirle izliyorum.Ama nafile çabalıyorsunuz.

Normalde ajansal mizacımda bu gülüşün ve türevlerinin yeri yoktur.Bir arkadaştan yadigar diyebilirim.Kimliğimi deşifre etme cüretini göstermiş ve ilkini yaşamış bir arkadaş.Onu yâd etmek için, böyle arada eski Türk filmlerine nispet yaparcasına gülüyorum.Haa bir Erol Taş gibi gülebilir miyim?Doğrusu bilmiyorum.

Tiyatroyu izlemek nasip olursa eğer anlatma kısmının ballandıra ballandıra olması, tarafımdan mesud bir tavırla gerçekleşecektir.Hiç şüpheniz olmasın.

ÜZGÜNÜM ÇOK KABİLİYETSİZSİNİZ YİNE DEŞİFRE OLDUNUZ.AMA KORKMAYIN AÇIKLAMA YAPMAYACAĞIM

SELAM VE DUAYLA.........

Kevser kardeşim sizin yerinize ben seve seve yapabilirim o işi (yani en azından büyük çaba sarf ederim) :)...(tabi izni koparabilirsem annemden )...Hem o müthiş eserin tiyatrosunu izlemiş , hem de şu çok gizli , fox mulder a taş çıkartan ajanın kimliğini öğrenmiş olurum , ama her şey kilit insan anneme bağlı tabii ki :D ...

Kevser kardeşim sizin yerinize ben seve seve yapabilirim o işi (yani en azından büyük çaba sarf ederim) :D...(tabi izni koparabilirsem annemden )...Hem o müthiş eserin tiyatrosunu izlemiş , hem de şu çok gizli , fox mulder a taş çıkartan ajanın kimliğini öğrenmiş olurum , ama her şey kilit insan anneme bağlı tabii ki :D ...

ADLES KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN :) BEN MİTAJANI KARDEŞİN KİMLİĞİNİ ÇÖZDÜM ;) BENİM HAFİYELİĞİMDE PEKTE FENA SAYILMAZ :D AMA İNŞALLAH TİYATROYU İZLEMEYE GİDEBİLİRSİN SENİN ,İÇİN DUA EDECEĞİM İNŞ. :D DAHA SONRA BANA DA ANLATIRSINIZ ARTIK SEVGİLİ MİTAJANIYLA.........;)

SELAM VE DUAYLA..........

Rica ederim, asıl ben teşekkür ederim bu konuya alaka gösterdiğiniz için. Bizler de, bu ya da diğer pazar orada olacağız ve son zamanların en nadide piyesini sahnede görmenin tadına varacağız Allah kısmet ederse.

Sözümona bugün gidecektim.Ama olmadı.Kabahat bende mi?Değil elbet.Haftaya desen zor gözüküyor.Ankara yollarına düşebilirim.Bekle beni Cebeci diyebilirim.AŞTİ'ye bir selam çakabilirim.Bakalım artık ya nasip...

Selamlar..

Arkadaşlar kötü bir haberim var..Tiyatro iptal olmuş..Ayrıntılı bilgi için 0 (216) 465 88 21 i arayabilirsiniz..

vesselam

anlatmak isteyene tiyatro da verilmiştir...?

tiyatronun geliştirilmeyi bekleyen bir edebi,bir edebiyatı varken bu alana eğilmeyişimiz ve geri duruşumuz,halkların günlük gaile ile işten yana gevşeyen bedenlerine,yeniden ve farklı bir cihette hayat getirecekciddi ruh hamlesini gerçekleştiremeyişimize sebep olmaktadır.tiyatro Hz.süleyman'ın hükümranlığı,Hz isa'nın tabipliği,Hz musa'nın illüzyonu gibi kesin bir güç ve tesir taşımasada hakimiyetin,dirliğin ve görüntünün gücünden pay sahibidir.

İzlemeye niyetlendiği halde izleyemeyen arkadaşlarımız için üzüldüm gerçekten. Fakat ben izlemeye niyet ettiğim halde imkan dolayısı ile izleyemeyecektim. Bu yüzden, hayatın kendisi yani tiyatronun iptal olması, izlememe engel olmada birinci sırayı teşkil edip de kendimden kaynaklı izleyememe sebebimi ikinci sıraya düşürünce buna da sevindim.

İnşallah birgün gerçek tiyatro nedir'in cevabını verebilenler çıkar da bize de izlemek düşer...