Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mitajanı

Ajansam Günahım Ne?..

Recommended Posts

Ajansam Günahım Ne?..

Lafını çekinme açıkça söyle,

Ajanım diye tırsıyor musun?

Suratın asıpta bakmasan şöyle,

Espiyonaj nedir biliyor musun?

Ajansam ajanım, ne var ki bunda?

Tuhaf bir ağrı var sol tarafımda.

Aslında diyecek çok lafım var da,

Ajanlığım tutuyor diyemiyorum.

mitajanı

Ajansan ne var ki bunda haklısın tabii ya!!!!!!!ajanlık sol tarafındaki acıyı bastırıyor yane öle mi senin günahın yok tabiiiiiiiii :) bize açılabilirsin emme aklında olsun :D ha bu arada şiir güselmiş selametle

Yahu arkadaş ben de bu ajanlık olayını çözemiyorum.. :) Nedir bu iş? :)

"Sol Yanım" diye bir şiir var, onu size armağan ediyorum :)

Dua ile..

aman efendim aman sayın mitajanı kardeşim sende daha ne cevherler varmışda, yavaş yavaş ortaya çıkıyo... bak söyleyeyim, tamam benden sır çıkmaz ama başka arkadaşlarda anlayacak sonra..... ajanlık fiyasko :)

Yahu arkadaş ben de bu ajanlık olayını çözemiyorum.. :) Nedir bu iş? :)

ü.y kardeşim çok zorlama kendini sayın mitajanı kardeşimi çözmek mümkün değil ...çözülmesi mümkün olmayan kördüğümdür kendileri,anlaşılması mümkün olmayan bir muamma.......................................

selam ve duayla........

Kimse daha doğru düzgün farkına varamadı Ajan'ın? On parmakta on marifet...Ajanlık da yaparım , şiirimi de yazarım, günün yorumunu da yaparım diyor kendileri :)...Ee öyle de yapıyorlar...

Arkadaşlar, pek alakadar ve rikkatli ve bir o kadar dikkatli sevgili internet kullanıcıları, çok kıymetli site sakinleri;

Yapmış olduğunuz güzelim yorumları okudum.Hepinize ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim.Bir bakıma kendimi sorguladığım bu şiirin hikayesi, çok derin ve ehemmiyetlidir şahsım açısından.

Saygı, selam, esenlikler ve bla bla bla...

biz teşekkür ederik efenim ne demek;) şiirin derin ve mühim hikayesini öğrenemesekte napalım artık başka kendini sorguladığın şiirler yazarsan çözerik sizi belki ne dersiniz bayajan :) :)

iyki ajansın;şair değil :)

ama eğer ajanlığın da şairliğin gibiysee .......... :)

Şairlik dediğin pazarda satılmaz,

Bir haftalık çorap makineye atılmaz,

Ajanlığım benim yabana atılmaz,

Dolayısıyla mitajanı görüşünüze katılmaz.

mitajanı

şiir dediğin benzemez maniye

yazılmaz bir iki saniyede

yahya kemal beklemiş yedi yıl

"serin" yazabilmek için şiirine...

:)

valla ajanlığını bilemem...iyi misin kötü müsün,işinin ehli misin james bond musun mr.smitt misin ya da her kimsen:)

Şiir çok güzelmiş abi yani insana gerçekten soldan soldan geliyorlar okuyunca :) İşin şakası bir yana cidden çok başarılı bir eser olmuş oldukça manidar ve düşündürücü.Özellikle tırsıyor musun kısmında çok düşündüm...

Şairlik dediğin pazarda satılmaz,

Bir haftalık çorap makineye atılmaz,

Makine derken hangisini kast ettiniz.Oldukça geniş bir ürün yelpazesine giriyor makine çeşitleri çünkü.Bulaşık olmamasını umuyorum.

Şiir çok güzelmiş abi yani insana gerçekten soldan soldan geliyorlar okuyunca :) İşin şakası bir yana cidden çok başarılı bir eser olmuş oldukça manidar ve düşündürücü.Özellikle korkuyor musun kısmında çok düşündüm...

Makine derken hangisini kast ettiniz.Oldukça geniş bir ürün yelpazesine giriyor makine çeşitleri çünkü.Bulaşık olmamasını umuyorum.

Sağol kardeşim. Teveccühünüz efem.. Oldukça eski bir başlık. Haliyle eski bir şiir; fakat duygularım hâlâ 2010 model, gıp gıcır. Şekil şemal bakımından yaptığın aklı başında edebi tahlileri de tebrik ve takdir ediyorum. Manidardır; anlayana.. Düşündürücüdür; fikreden beyinlere..

Tırsıyor musun kısmı vurucu noktalardan biri. Genelde ajansallığın verdiği yanlış etiketten mütevellit cemiyetten dışlanıyoruz. Olur o kadar..

Makine derken; tost makinasını kast ediyorum. Fazla kızartmayın, zaten bir haftalık çorap olduğundan nükleer faciaya sebebiyet verebilirsiniz.

Sağol kardeşim. Teveccühünüz efem.. Oldukça eski bir başlık. Haliyle eski bir şiir; fakat duygularım hâlâ 2010 model, gıp gıcır. Şekil şemal bakımından yaptığın aklı başında edebi tahlileri de tebrik ve takdir ediyorum. Manidardır; anlayana.. Düşündürücüdür; fikreden beyinlere..

Tırsıyor musun kısmı vurucu noktalardan biri. Genelde ajansallığın verdiği yanlış etiketten mütevellit cemiyetten dışlanıyoruz. Olur o kadar..

Makine derken; tost makinasını kast ediyorum. Fazla kızartmayın, zaten bir haftalık çorap olduğundan nükleer faciaya sebebiyet verebilirsiniz.

Çorabı kızartma fikri hiç fena değil aslında...Annemin cinlerini Everest'e tırmandırmak için yeni bir yol olabilir.Ayrıca nükleer facia değil de deney deriz olur biter.:)

Çorabı kızartma fikri hiç fena değil aslında...Annemin cinlerini Everest'e tırmandırmak için yeni bir yol olabilir.Ayrıca nükleer facia değil de deney deriz olur biter.:)

Ahahaha. Demek Everest'e tırmandırmak niyetiniz var üç harflileri.. Fazla bulaşmayın derim naçizane sonra Himalayalar'a gitseniz paçayı yırtamazsınız mazallah. Ahahaha. Deney pek bi pozitivist durdu. Geleneği temsil eden anne olaya kanmaz bence. :)

Ahahaha. Demek Everest'e tırmandırmak niyetiniz var üç harflileri.. Fazla bulaşmayın derim naçizane sonra Himalayalar'a gitseniz paçayı yırtamazsınız mazallah. Ahahaha. Deney pek bi pozitivist durdu. Geleneği temsil eden anne olaya kanmaz bence. :)

Yok yok benim annem yenilikçi kanar merak etmeyin.Diyelim kanmadı Calinusun tarifini uyguluyorum bir haftalık tütsülenmiş çorap kokusu alerjiye birebirmiş gibisinden bir şey uydururuz...:)

''...Peki ama niçin? Bu niçine cevap vermek için bugün sahip olabildiğimiz nisbi fikir hürriyeti maalesef kafi değildir!..

(...)

Bakalım buna benzer kördüğümleri çözmek ne zaman nasib olacak?!..''

Kadir Mısıroğlu/Sultan Vahideddin

''...son otuz senelik devre içinde, bizde bu mevzuda tutulan yol ve tatbik edilen usul hakkında kaanat beyan edemem. Çünkü bu hususta hür değilim. Okuyucumun beni mazur görmesini ve olup bitenler üzerinde bizzat kendisinin düşünmesini rica ederim.''

Ali Fuad Başgil/Din ve Laiklik

''Daha söylenecek çok şey var ama, zülfiyare dokunur..''

Abdurrahman Dilipak/Vakit

Biricik selâmet yolu tarihte,

"Sormayın, görmeyin, geçin!" den gelir.

''Bir gün bu gidişle çatlarsa yürek,

Dile vurdukları perçinden gelir.''

Necip Fazıl Kısakürek

''Aslında diyecek çok lafım var da,

Ajanlığım tutuyor diyemiyorum.''

mitajanı...

Acaba ne biliyorlar....

Not: Hani şu benim merakım hakkında bilgin varsa, onu da söyleyebilirsin... Söylesen ne olur yani...

• Like 1

Bismillahirahmanirahim. Nereden çıktı bu şimdi?

-kendimianlayabilmişdeğilim-

Azizim Hüdayim, Hüdayim Azizim... Benim en sevdiğim şiirlerimden biri olan 'Ajansam Günahım Ne?' başlığını tekrardan hortlattığın için sana teşekkür ederim. Yani o şiirdeki mana derinliği, o şiirdeki duygusallık... Ühü, ühü...

Ajanların Piri-Mendil ver çömez. Çabuk olum beni deli etme.

Çömezim-Tamam abi getirdim, celallenme. Usta sen ağlıyor musun?

Ajanların Piri-Yok be, nereden çıkardın? Sadece gözüme sinek kaçtı. Sana defalarca dedim şu gizli dosyaların kayıt işleri biter bitmez çok gizli sinek öldürücü operasyon cihazını devreye sok diye. Ama nerde..

Çömezim-Tamam usta kızma yahu.

Ajanların Piri-Cevap verme bana. Somali'ye Londra üzerinden uçacağım ona göre, bilet işini hallet.

Çömezim-Baş üstüne usta.

Öhöm öhöm, ya abi nelere sebep oldu yazın görüyor musun? Çömezle beni yüz göz ettin. Ne diyordum? Ha şu şiir...

-sonikiyemısrayaniçüntakıldın-

Aklından neler geçiyor? Tahmin ediyorum az çok. Ama iş bildiğin gibi değil bilmediğin gibi... Zaten bilsen, problem kalmayacak. Bilmediğin için bilmek istiyorsun. Fakat bildiğimi bildirmek neden, nasıl yani?

-evetitirafediyorumsimitlerbayattı-

Fırıncının suçu ama kimse kızmasın.

-big brother is watching us-

Abi seni severim. Derdine derman olmakta isterim ama işte...