Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
EŞREF

Soner Yalçın

Recommended Posts

Ara sıra enterasan(!) kitaplar çıkarıp gündemde kalmayı başaran, Türkiyede sürekli insanların kafalarını karıştıran, olayları ilişkileri çözülmez ve akılalmaz bir şekilde topluma sunan, yazdıklarının çoğunda yanlış bağlantılar kuran, kitaplarını nedense hep işporta tezgahlarında sattıran bu adam kim?

Adım Harun.

İleride ola ki bir mevki yahut bir dava önderi olursam şundan korkarım:

Soner Yalçın ve Zat-ı Muhterem öğetmeni Küçük derler ''Bunun adı Harun... Hııı... Kosovadan gelmişler zamanında. Hııı... Soyadı da Yaşar! Acaba ne demek istiyorlar? Bu adam bir Yahudidir ve asıl adı Aaron'dur.''

Son kitabında bu nasipsiz tip Mehmet Akif'e de dil uzatıyor. Aslında o bilinen bir Mehmet Akif değil! İslamcıların maskesini düşüreceğim!

Seninle ilgili söylediklerine ben inanmam gardaş :)

Nerdeyse toplumda lider önder kim varsa ya yahudi ve masonlarla yada pkk ile ilişkilendirmiş.

Bir kitabını okurken(hiç tavsiye etmem kesinlikle zaman kaybıydı) baktım adam türkiyedeki sebetaistlerin 400 yıl önce bilmem kaçıncı göbekten akrabaları olan küçük bir çocuktan bahsedecek kadar araştırma yapmış öte yandan şu cümleyi kitabın bir başka yerinde kullanmış "kamoyunda Şeyh said(kürt Said) olarakta bilinen Said Nursi ....." sen o kadar araştırma yap güya eniğini cücüğünü bulda daha Şeyh Saidle Said Nursi hz. lerini ayırama yada ayırma(!)...

Salak! Harbi eşşek kafalı bir adam bu. Eşşekler duymasın kızarlar.

Kendisi yaptığı belgeselde yüzünü gösteremeyecek kadar (Oradaydım-Cnn TÜRK) kişiliksiz ve bir o kadar da gizem meraklısı olan bu insan hakkında sanıyorum bir şey söylemek kafi değil.Asıl onu okumayı amaç edinen insanları ondan soğutmak gerekir.

Bu demde asıl merak ettiğimiz bu ateşin ortasına sürekli "Bu Maşa'yı" kim tutuyor?

Yazıyı yazan kardeşim yalnış anlama tabiki o insandan ve onu kullanandan bahsediyorum.

Bu adam gençlerin dikkatini çeken mevzularda abuk subuk kaynaklarla ve daha çok kendi hayal mahsulleriyle zehrini saçtıkca saçıyor. Bu adamın yazılarını bazen okurum. Hürriyet'te yazar. Bazen doğru vesikalarla yazmakla birlikte, genellikle o müthiş hayal gücüyle zırvalayıp durur. Bu adamı okuyup itibar edenlere ne demeli? Okumlarına lafım yok, esas mesele böyle -arkadaşlarımın tabiriyle- zamazingolara iltifat edenler...

Bizde de suç var. Bu adamın ele aldığı konularla alakalı bizim yazarlar birşeyler yazmıyorlar. Yazsalar bile seslerini mi çıkartamıyorlar?

Birde bu herif, Fatih Sultan Mehmed'e, Yavuz Sultan Selim'e, Ulu Hakan'a ve daha nice Osmanlı Padişahına içki içiren (!) yazısını okumalısınız. O yazıda aslında o adam özetle kendini ortaya dökmüş. Zamazingo bir adamdan kaynak + hayal gücü + sapık inançları vesaire vesaire. Buyurun o yazısı (ikinci yazı) http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?sh...hl=soner+yalçın