Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
-gölgeler-

Kişiliğin 4 Rengi Var.senin Rengin Hangisi?

Recommended Posts

Kişiliğin 4 rengi var.Senin rengin hangisi???

Pembe

Dışa dönük, konuşkan, iyimser, enerjik, neşe kaynağı insanlardır. Yalnız olmaktan, yalnız kalmaktan, sessizlikten hoşlanmazlar. Heyecanlı, tutkulu, coşkulu konuştukları ve çevrelerine enerji yaydıkları için lider yönleri vardır. Duygusaldırlar. Hobileri vardır. Kolay iletişim kurarlar. İçten ve sevecendirler.

Övülmeyi beklerler, övüldüklerinde motivasyonları artar, tersi durumlarda çabukmoralleri bozulur. Değişken ruh halleri vardır. Renkli giyinir, yüksekses tonu ile ve çok konuşurlar. Abartılı el kol hareketleri vardır. Sürekli hareket halinde olmaları ile dikkat çekerler. Meraklı kişilik yapıları vardır. Konuşurken konudan konuya atlayabilme yetenekleri üstseviyededir. İlgi alanları hızla değişebilir. Sürekli yaratıcı fikirleri vardır. Duygusal ve insancıl olmaları en önemli özelliklerinden. Örnek ünlüler: Adile Naşit, Barış Manço, Sadri Alışık, Sakıp Sabancı, Hıncal Uluç, Armağan Çağlayan.

Mor

Düzenli, planlı, idealist, çözümleyici, detaycı ve mükemmeliyetçidirler. Düsturları 'yaptığını en iyi şekilde yap'tır. Her şeyin doğru olmasını isterler. Kötümserdirler, olumsuzluklara çok odaklanırlar. Vücut hareketleri oldukça düzgündür. Oturmaları, kalkmaları ve yürüyüşleri ölçülüdür. Uyumlu ve düzgün giyinirler. Kararlarda en az risk alacak şekilde hareket etmeye çalışırlar. O nedenle yavaş karar verirler. Kendilerini güvende hissetmek isterler. Toplumsal olaylara yüksek duyarlılık gösterirler. Yardım kuruluşlarında gönüllü çalışırlar.

Sakin ve ilgilidirler. Çok bilir, çok dinlerler. Ne düşündüklerini belli etmez, soru sormaktan çekinmez ve daha az açıklama yaparlar. Detaylara önem verirler. Örnek ünlüler: Rahmi Koç, Erol Evgin, Hulki Cevizoğlu.

Kırmızı

Güç ve kontrol onlar için önemlidir. Hırslı, otoriter, kararlı, işkolik, girişimci, dinamik, coşkulu, dediğim dedikçi, agresif ve asabidirler. Mücadele ve liderlik ruhu taşırlar. Rekabet etmekten çekinmezler. Kolay vazgeçmezler. Kazanmayı ve birinci olmayı isterler.

Başkalarının dikkatini çekerler. Sosyal katılımı severler. Eğilimleri belirlerler. Yeni fikirleri ilk onlar uygular. Hızlı karar alırlar. Kararlarından kolay dönmezler. Lider olmak, tanınmak, takdir görmek isterler. Baskın kişilikleri vardır. Güçlü el sıkışır, sürekli göz teması kurarlar. İleri düzeyde sözel iletişime önem verirler.

Az dinler, yüksek sesle, hızlı ve vurgulayarak konuşurlar. Mimiklerini kullanırlar. Fonksiyonel elbiseleri tercih ederler. Sporla ilgilenmeyiseverler. Hızlı hareket ederler. Direkt konuya girmeyi tercih eder, konuşmalarında işaret parmaklarını kullanırlar. Bu özellik, son sözü kendilerinin söylemek ve hakimiyetlerini kabul ettirmek istemelerindendir. Doğru olma, mükemmel olma onlar için önemlidir. Stresli ve gergin oldukları zaman saldırgan olabilirler. Örnek ünlüler: Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal, Fatih Terim, Uğur Dündar, Kadir İnanır, Margaret Thatcher.

Beyaz

Sakin, telaşsız, çatışmayı sevmeyen, uzlaşmayı tercih edenyapıları vardır. Çok dikkat çekmekten rahatsız olduklarından, genelde koyu renk ve sıradan giyimi tercih ederler. Alçak sesle, yavaş konuşmayı severler. İyi bir dinleyicidirler. Bu nedenle sağlam dostlukkurarlar. Mütevazıdırlar. Değişime karşı dirençlidirler. İnce zeka ürünü esprileri vardır. Temel felsefeleri hayatla barışık yaşamaktır.

Az enerji ile iş yapmaya bayılırlar. Başkaları ile çalışmaktan mutluluk duyarlar. Ego çatışmalarına girmez, arka planda olmaktan rahatsızlık duymazlar. Güç arayışı içinde değillerdir. Yardım etmek için işlerini bırakırlar. İnsan odaklı, arkadaş ve dost canlısıdırlar.İnsanlarla güvene dayalı iletişim ve ilişki kurarlar. Empati yetenekleri yüksektir. Sizin duygularınıza karşı duyarlı bir gruptur. Güven verirler. Tutarlı ve güvenli kişilerdir. Örnek ünlüler: Bülent Ecevit, Yıldırım Akbulut, Ahmet San, Süleyman Saba, Gordon Milne,

Pembe,Mor,Kırmızı,beyaz hepsinden accuk var. İnsan olmadığıma bir kez daha karar verdim .Belirli bir rengim bile yok :) Ben daha üstün bir varlığım garanti :crying_anim:

Renkleri okuma gereksiniminde bile bulunmadım!!!....filistinli kardeşlerim adına da ...bizim rengimiz %100 siyah- zifiri kara ...........

Allah ım insanın elinden bi şey gelmemesi,her şeye seyirci kalması ne kadar da zormuş.!!!....................

Bu konuda haklısınız ama azıcıkta olsa eğlenmek için açılan konunun renginide zifiri kara yapmak, konuyu açana saygısızlık olmuyomu acep.

eet şuanda elimizden birşey gelmiyo,lakin öyle kenara çekilmek te kötüdür çünkü yardım bağışında bulunmakta birşeydir. unutmamak lazım

açılan konunun gidişatı açısından renklere dönmek ii gibi gözüküyor.

selametle.

Bu konuda haklısınız ama azıcıkta olsa eğlenmek için açılan konunun renginide zifiri kara yapmak, konuyu açana saygısızlık olmuyomu acep.

eet şuanda elimizden birşey gelmiyo,lakin öyle kenara çekilmek te kötüdür çünkü yardım bağışında bulunmakta birşeydir. unutmamak lazım

açılan konunun gidişatı açısından renklere dönmek ii gibi gözüküyor.

selametle.

doğru söze ne denir...o andaki ruh halimi bilseydiniz ......ama haklısınız tabi katılıyorum size

Renkleri okuma gereksiniminde bile bulunmadım!!!....filistinli kardeşlerim adına da ...bizim rengimiz %100 siyah- zifiri kara ...........

Allah ım insanın elinden bi şey gelmemesi,her şeye seyirci kalması ne kadar da zormuş.!!!....................

Ben bu yazıyı yazarken filistinle ilgili herhangi bişey sözkonusu değildi.Sözkonusu olsa bile o kadar duyarsız bir insanda değilim.Hem siz reel hayatta gün boyu gözyaşımı döküyorsunuz

Ben bu yazıyı yazarken filistinle ilgili herhangi bişey sözkonusu değildi.Sözkonusu olsa bile o kadar duyarsız bir insanda değilim.Hem siz reel hayatta gün boyu gözyaşımı döküyorsunuz

Her insan hayatında belli dönemleinde bazı şeylerin üst üste gelmesiyle kötü duygudurumları yaşayabilir.Bende böyle bir dönemde bu başlığı okudum ve böyle bir yorum yapmak istedim..Olayı çarpıtmaya dallandırıp budaklandırmaya hiç gerek yok ki Balaban zaten sizin söylemek istediğinizi daha önceden belirtti...tekrarlamanında bi mantığı yok

Yorumunuza saygı duyuyorum,yorumuma saygı duyun.............

Hüyeeeyyytttt !!!!

Battle gazi damarımı tutturmayın yakarım bu forumu :crying_anim: :)