Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
byhakki

Düştü ''aŞk'' Karaborsaya

Recommended Posts

Şimdi...bildiğin her şeyi unut, yanlış çünkü bildiklerin ve hiçbiri doğru değil bilmediklerinin.Bir aptal gibi, sana anlatıldığı kadarıyla yaşıyorsun hayatı, buna ''iyi'' diyorlar, inanıyorsun, şuna ''kötü'' diyorlar, inanıyorsun, sen; kusursuz bir aptalsın.

Gökten düşenleri düşün meselâ, hep üç elma düşer dediler, niye teki armut değil, demedin.

Kuşlar sâdece uçar, raks etmez dediler, hayır bakın, şu kuş vals yapıyor, demedin.

''Bir gün bir gün bir çocuk, eve de gelmiş kimse yok, açmış bakmış dolabı, şeker de sanmış ilacı, yemiş yemiş bitirmiş, akşama sancı başlamış, kıvrım kıvrım kıvranmış, yaptığından utanmış'' gibi saçma bir şarkıyı sana ezberletip, uslu durmanı istediler, çocuk eve geldiğinde niye annesi yokmuş, demedin.

Sevdâlar nadasa bırakılmaz dediler, olmaz, ben seneye dinleneceğim, âşık olmayacağım, demedin, diyemedin.Dedim ya kusursuz bir aptalsın sen!

Ve bu aptallıkların yüzünden, küresel kalp spazmları yaşıyoruz milletcek, âile içi şiddete mâruz bırakılıyorum senden sebep, cemiyete ters düştüğüm konuşuluyor orda burda, hâlbuki ters düşen cemiyet iken bana...

Sen diyorum, ben diyorsun, biz diyorum, siz diyorsun, kuru bir muhaliflik işin gücün.

İstersen bırakalım artık şu zamirleri, sıfatlara geçelim, niteleyelim birbirimizi.Meselâ ben, tüm bilinmeyenli denklemlerinin bilirkişisi olayım, vitessiz arabamın debriyajı ol sen de, niceleyelim birbirimizi.

Âşık olalım sonra...mevsim normalleri üstünde seyretsin aşkımız, zaman zaman etkilensin balkanlardan gelen soğuk hava dalgalarıyla, ah şu balkanlar, ah şu soğuk hava...

Ucuz haber bültenlerine konuk olalım seninle, boğaz şâhit olsun yine yeni bir intihar şova, prim olsun köprüye aşkımız.

Saatler hep seni ben geçsin, kaynasın semâverde, demlensin aşkımız, konuk olsun ince bellilere...

Sen; 69'dan tavşan yapmayı öğret bana, ben; kırpıp kırpıp yıldız yapayım cemâziye'l-evveli.

Sen; fesleğen kok, ben ıhlamur açayım.

Uzasın, uzasın, şehirlerarası yol olsun aşkımız, Ankara-İzmir hattında, midemiz bulansın uzadıkça yol, ya da bulandıkça midemiz, yol uzasın.

Namlusunda aşk olsun silâhının, düşsün kirpiklerinden aşk, aşk düşsün, düşsün, düşsün...

''Bence'' si olmasın, ''sence'' si olamasın aşkımızın.

Aşkın -e hâlini, -de hâlini, -den hâlini çalışalım dilbilgisi dersinde.

Yemeklerden sonra aç karnına, prospektüs dışı kullanalım aşkı, alerji yapsın bünyemize, kabarsın cildimiz.

Protez kalpler taktıralım, duygu nakli yaptıralım, aldıralım aşklarımızı.

Bir yanı hep kuzeye baksın aşkımızın, güneş almasın odaları ve griyeçalsın rengi.

Bubi tuzakları kuralım aşka, ummanlarla çevirelim dört yanını, çıkıp bize gelmek istesin, ama yüzme bilmesin, bize gelemesin.

Ateşlensin aşkımız, havâle geçirsin, başı çatlasın ağrıdan, zonk zonk olsun, âcile kaldıralım bir gece.

Sabotaj düzenleyelim, vuralım aşkı, KÜT! ölsün bir sabah ya da kriz geçirsin prestij kaybından, gözden düşsün.

Paslı bahçe makasıyla budayalım aşkı, derin derin keselim, öyle ki, toparlanıp filizlenemesin bir daha.

Gömelim aşkı hisar sırtlarına, boğazı görsün makberi, mışıl mışıl uyusun aşk.

Saklayalım onu, bulamasınlar, bulunmasın, elma dersek çıksın, armut dersek çıkmasın.Armut diyelim hep, hiç elma demiyelim.

Yalnız bırakalım aşkı, küssün bize, aramayalım sormayalım, holde bir halısı, fânusta bir çift japonu olmasın.

Allem edelim, kallem edelim düşürelim aşkı karaborsaya, rahat edelim....