Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
turkerdokur

Yüksek Iq

Recommended Posts

Arkadaşlar bu programın da birkaç bölümde NFK ile ilgili anektodlar anlatılıyordu.

Ben geçen yıl Burç FM arşivlerinden indirip dinledim.

Tavsiye ederim.

İlk defa dinleyen birisi Üstad'ın olduğu kısımları da kesip burada yayınlayabilir.

Mesela Reyhan Hanım :crying_anim: tabi kendi taktirleri.

Mehtap'taki Kitabevi programını tavsiyem üzerine Reyhan Hanım multimedya'ya aktarmıştı da o yüzden.

Ben de yardımcı olmak isterdim ancak daha önce dinlediğim bir programı şimdi tekrar dinlemenin zaman kaybı olacağı kanaatindeyim. Daha sırada çok dinlenecek/izlenecek eser var zira...

Yüksek IQ ilginç bir format:

Tarih boyunca, dinler tarihi, osmanlı tarihi, yakın tarih, popüler(güncel)tarih vb. boyunca yaşanmış Yüksek IQ örneklerine yer veriliyor. Halk dilinde Hazır Cevaplar deriz ya işte onun gibi.

Hz. İbrahim'den (a.s.) Yavuz Sultan Selim'e, Necip Fazıl'dan Mehmed Akif'e, Niyazi Mısri'den Şişli eski bld. bşk. Mustafa Sarıgül'e kadar bir çok kişiden anektodlar sunulmakta.

Programın arşiv kayıtlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

http://www.burcfm.com.tr/

Solda Program Arşivi menüsü var oradan Yüksek IQ'yu seçin ve mevcut 33 bölümü indirin.

Her bölüm 15-20 dk'dır.

Üstad ile ilgili kısımları yayınlamak çok güzel olur, inşallah en kısa zamanda dinleyip gerekli işlemleri yapıp dosyaları sunarız. Üstad ile ilgili bu kıymetli programlardan bizleri haberdar ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederiz. Allahu teala razı olsun.