Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
SİDOMA

“sevgili” Günü…

Recommended Posts

Sevgilim… Ümidim… Sığınağım… Affedenim…

Senden haberi yok mu bu kadar Ademoğlu’nun! Bu gün sevgililer günü imiş… Umudum, bekleyenim hiç “sevgililer” olur muki? Biz galu beladan beri dediğimizde yalnızca seni “sevgili” edinmemişmiydik? Sevgilim, sevenim, tek sevebildiğim! Bu aciz, bu bedbaht alemde yalnız kalıyorum. Secdende Ruh’umu, İmanı’mı, Ölümsüzlüğü o bakii sevgiyi buluyorum… Senin beni sevdiğin kadar bu aciz halimle seni sevemiyor ve senin sevgine layık bir kul olamıyorum… “Kul”lanılıyorum ama sana tam manası ile “Kul” olamıyorum…

Sevgililer günü denen sahte sevgiler arasında senin sevgini bulamıyorum…

Mevlam… Sevdir beni… Affınla sevindir beni…

O her sabah bir kuşun “besmele” ile uyanışında duyduğum hazzı eksik etme benden…

Gençliğin vermiş olduğu fanii heveslere kapılmama manii ol… Tut beni, sakla beni…

Sakla Rabb’bim… O sonsuz, o benzeri olmayan güne sakla beni… İffetimi tertemiz sakla…

“Sevgili” gününde al emanetini Allah’ım…

Biliyorsun ki benim “sevgili” günüm o alev alev yanan ateş parçasını her sabah tepeme beni ısıtması ve beni aydınlatması için kondurduğun gündür…

Benim “sevgili” günüm o simsiyah örtüyü her gün istisnasız tepeme sırf ben dinleneyim ve daha derinden tefekkür edeyim diye örttüğün gündür…

Sevgilim, sevdirenim, sevgisine layık olamadığım…

Ne zaman kavuşuruz sen biliyorsun amma artık hasret gönlümün her zerresini kaplar oldu…

Hikmetinden sual olunmaz Mevlam ama artık üflesin İsrafilin surunuda hakiki sevgili gününe erişelim…

Mes’ud

Evet, SİDOMA kardeşim. Şikayetin, öfken ve temennin için eyvallah. Hangi gazeteydi bilmiyorum, gözüme ilişmişti.

Okan Bayülgen'in şöyle bir yorumu vardı: Şimdi beni tefe koyup çalacaklar ama, sevgililer günü tam bir salaklıktır. Avrupa'lıların her türlü salaklığını almak zorunda mıyız?

Benim de aklıma bunu aktarmak geldi, Okan Bayülgen'le pek anlaşamasam da !?

EVET SİZİNDE DEĞİNDİĞİNİZ GİBİ SAHTE SEVGİLERİN GÜNÜ AVRUPA ÖZENTİSİ MADDİ ÇIKARLARLAR UĞRUNA GELENEKSELLEŞTİRDİĞİMİZ BİR GÜN...RABBİM ÖZÜMÜZÜ KORUMAYI BÖYLE SAHTELİKLERİN FARKINDA OLMAYI NASİP ETSİN..PAYLAŞIMINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.

Sağolasın SİDOMO gönüldaş. Harfiyen katılıyorum yazdıklarına. Allaha emanet ol.