Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
sevdayolcusu

Gerçek Aşk

Recommended Posts

GERÇEK AŞK

Yanıklığıyla ve ceylanlarıyla kendisini aşka çağıran çöldedir Mecnun…. Dolaşır bir baştan bir başa… Yüreğinden aşka ırmaklar akar çöl kumlarında, gönlünü avutur…Dolaştığı günlerden birgün fark edemez namaz kılan dervişin önünden geçtiğini… Leyla’dan başkasını görmeye yasaklı gözleriyle göremez namaz kılan dervişi…. Namaz biter… Kırk yıllık bekleyiş yükünü bilen derviş kızar Mecnun’a… Özür kuşanmış kelimelerin ardından, paslı vicdanlara hançer gibi saplanan şu sözler dökülür Leyla kitabı okuyan dudaklardan: ‘’Kusura bakma derviş baba! Ben Leyla’nın aşkından seni göremedim.. Ya sen , huzurunda bulunduğun Mevla’nın aşkından beni nasıl gördün…?!!!

Çok ibret alınacak bir kıssa bence . düşünüyorum da bizim namazlarımız ne halde…Acaba namazlarımızı hiçbir dünyalığı düşünmeden tam bir huşu içinde kılabiliyor muyuz….belki bu dervişten beklenen kadar yapamayız yada namazdayken kendisine yapılan hiçbir eza cefanın acısını duymayan sahabe-i kiram kadar olamayız ama hiç olmazsa namazdayken şuan rabbimin huzurundayım bilinci ile kalbimiz huzur bulup rahatlayabiliyor muyuz… yoksa hemen namazımı kılayım da şu işimi halledeyim diye mi düşünüyoruz…Allah hepimize namazlarımızı kalben hiçbir dünyalıkla meşgul olmadan huşu içinde kılabilmemizi nasip etsin (AMİN)

Allah’a emanet olun….

.

Kıssa çok güzelmiş gerçekten,ne diyelim Allah huzurundayken kendinden başkasını farketmeyecek hale getirsin.

Allah razı olsun... Dualarımız müşterek tüm müslümanlar adına...Allah amin diyenlerin hürmetine dualarımızı kabul etsin...