Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Trt2'de Üstad'a Özel Belgesel

Recommended Posts

25 Mayıs 2009 Pazartesi (bugün) saat 22:25'te, TRT2'de Üstad'a dair bir belgesel ekranlara gelecek. TRT'nin sitesindeki bilgiye göre belgeselin mahiyeti şöyle tarif ediliyor:

"Belgesel’de Necip Fazıl Kısakürek’in Türk Edebiyatı’na kazandırdığı eserleri ve düşünce mücadelesi içinde geçen yaşam öyküsü anlatılmaktadır."

İlgili link: http://www.trt.net.tr/TV/Detay.aspx?kimlikid=959&tur=TV

trtu.jpg

selamlar,

nette gezinirken gozume carptida bende sizlerle paylasayim istedim. buyrunuz.

Eserlerinde varlığın ve insanın gerçek anlamını, hayatın ilahi ve felsefi sebeplerini kaleme alan Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 26'ncı yıldönümünde Radyo 7'de anılacak.

“Şiir, fikirle duygunun izdivacından doğar” diyen Üstad’ın en sevilen eserleri bugün saat 23.00’ten 01.00'e kadar Radyo 7 programcılarından Kadir Oğul’un hazırlayıp sunduğu Mum Işığı programında seslendirilecek.

İki saat boyunca Üstad Necip Fazıl'ın mana yüklü şiirleri Kadir Oğul'un etkileyici sesinden Radyo 7 dinleyicilerine ulaşacak.

İnternet üzerinden dinlemek ve Radyo 7 frekans bilgileri için www.radyo7.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: haber7.com

çok çok teşekkür ederim trt2 belgeselini bi arkadaş kaydedebilirse ve burada yayınlarsa çok sevinirim arşivimizde olması bizi mutlu eder kanısındayım çünkü. bende tv kartı yok olsa kaydederdim ..

Selamlar,

Hafakan nickli üyemiz sağolsun haber verdi. Şu anda TRT1'de Para piyesi oynuyormuş arkadaşlar. Sabah da TRT GAP'da Bir Adam Yaratmak filmi gösterilmiş. Akşamki belgeseli de bunlara eklersek, kendimi bu yıldönümünde TRT'nin, bir devlet kanalı olarak yapabileceğini yaptığı fikrinde olduğumu söylemek borcunda hissediyorum. İnşallah bu gösterimlerin sayısı ve keyfiyeti zaman içerisinde daha da artar.

Saygı ve selamlarımla

bilgilendirme için teşekkürler...BaRoN arkadaşım;ben İnşallah kaydedip sizlerin istifadesine sunarım(bir aksilik olmaz ise)...Selametle...

Bunlar çok sevindirici haberler..Bu kadar programın organize edildiği başka bir dönem daha olmamıştır sanırım..Bunlar gerçekten sevindirici..Teşekkürler.

Allah (c.c.) hepinizden razı olsun. trt git gide kendini düzeltiyor baş baş olunca bişiler olabiliyor demek ülkemde ..

Bu sene içinde TRT2 de "Türkiye'nin Ruhu Cemil Meriç" adlı belgeseli izlemiştim her nekadarda benim umduğum gibi olmasada yinede güzeldi.

zamanla herşey dahada güzel olacak yeterki bizler Dua'larımızı semadan gözyaşsız indirmeyelim(amin)

Başlamak üzeredir. Bu tür programların sayısının artması umuduyla...

Yoksa tv'nin mahiyeti "kara kutu" olmaktan ileriye gidemiyor

Üstadın piyesinden çekilen Para filmi bugün de TRT1'de ekranlara gelecek. Dün izleyemeyenler bugün saat 14:50'de filmi izleyebilirler.

İlgli link: (TRT1'in yayın akışı) http://www.trt.net.tr/TV/TvAkis.aspx?gunle...&control=-1

*

Dünkü belgesele gelince, izleyenler farketmiştir ki Üstad'ın Abdulhakim Arvasi hazretleri ile tanışma dönemine bir kaç kelime ile değinilmiş ve belgesel bitmişti. Bugün de aynı saatte muhtemelen devamı ekranlara gelecek.

TRT2 yayın akışı: http://www.trt.net.tr/TV/TvAkis.aspx?gunle...&control=-1

Beğenmedim

Üzüldüm...

Üstad'ın bohem hayatını en ince teferruatına kadar veren belgesel,

ABdulhakim Arvasi hz.leriyle tanısması ve hayatının dönüm noktasına gelince bitti. Devamı gelecekse izleyip bakalım fakat böyle keserlerse...

Simdilik devamını beklemekle yetiniyorum

Para filmi maalesef tekrar değilmiş. Dün yarısını göstermişler, bugün de diğer yarısını. Belgesel için de aynı metodu uygulayacaklardır. Yani bu akşam diğer yarısını izleyeceğiz.

Para filmi yarıdan başlayınca epey bozuldum doğrusu. Mesut Uçakan'ın senaryolaştırdığı piyes, kaliteli bir şekilde çekilmiş. Keşke tamamını izleyebilseydik. Bu kıymetli filmin seneden seneye gösterilmesi de ayrı bir garabet. Belki arada da gösteriyordur Trt, lakin diğer kifayetsiz ve kalitesiz yapımların bolluğu yanında kırk yılda bir kabilinden bu tür yapımların halka sunulması ayrı bir cimrilik.

Filmin sonunda akan jenerikte oyuncu isimleri arasında Emrah Kısakürek de gözüme çarptı. Yanlış görmediysem o da bir rol almış filmde.

2.Bölüm yazınca ben de bozuldum. Filmin sonunda Emrah Kısakürek Beyin ismi benimde gözüme carptı fakat şaşırdım.Filimde göremedim yahut tanıyamadım. Umarım dediğiniz gibi olur Reyhan Abla. Üstad'a yakısır bir Belgesel izlemek istiyorum. Para filminin kaliteli çekilmiş olmasından da memnun oldum.

Yayın akışında TRT2 27 Mayıs 2009 Çarşamba 06:05

TRTAvaz 27 Mayıs 2009 Çarşamba 17:10

Necip Fazıl Kısakürek yazıyor fakat aynısı olabilir. Dün bittiği zaman son yazmıştı. Şaşırmadım Üstad'ımıza yakışan bir belgesel olmamış. Tvnet'te program yapmışlardı Pazartesi günü en iyi orada anlattılar Üstadı.

Habertürk te bir bayanın programında da rastgeldim..Bedirhan Gökçe vardı konuk olarak..Sınavım oldugundan pek izleyemedim..Tekrarı yayınlanacakmış inşaAllah.