Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kurşunkalem

Abdurrahim Karakoç

Recommended Posts

Galiba herkes birbirine özeniyor saçmalık yapmakta...

Komedi mi oynuyorlar, trajedi mi, dram mı, artık adını siz koyun bu acayipliklerin...

Devlet Bakanı ve “Başmüzakereci” takviyeli sayın Egemen Bağış, diyor ki:

“Ruhban okulunu kendimiz için açmalıyız...”

Ruhban olmak mı istiyor ne?

Hani şu ifadesi de akla ziyan bir gerekçe:

“Bunu AB istedi diye değil, bir insan hakları meselesi olarak görerek halletmemiz gerekir...”

Tabii bu konuda Başbakan biraz daha net, biraz daha farklı çıkışta bulundu ve Yunanistan’da “Türk” isminin yasak olmasını, müftü seçiminde Yunanlı yetkililerin faşizan hareketlerini açıkladı... İnşallah, sen öyle konuş, ben böyle konuşurum, devlet gemisini yakıtsız yürütürüz, anlaşması yoktur işin içinde...

-

MHP Etimesgut Belediye Başkanı -değerli bir insan olarak tanırdım- Enver Demirel, gördük ki bir hatanın üzerine imza atmıştır...

CHP’nin aykırı kişileri sevmesi olağandır...

CHP’nin isteği üzerine Etimesgut’taki “Işıklar Parkı”na ayrımcılığı ile bilinen, misyonerlik faaliyetleri gazetelerde yer alan “Çağdaş Yaşam” tutkunu Türkan Saylan’ın ismi verilmiş...

Acaba:

Türkan Saylan /Tanrıdağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman/ idi de biz mi yanlış anlamıştık?

CHP’nin kazandığı belediyelerde Türkan Saylan fırtınası estirenler MHP’yi de mi hipnotize ettiler yoksa?

Bence büyük bir hamakat örneği ile karşı karşıyayız...

-

Başbakan yine asılsız iddialarda bulunmayı sürdürmüş...

AKP için, yani kendi diliyle AK Parti için, “Bu parti aziz milletimiz kadar AK” buyurmuş...

Partinin göbek adını okuyalım:

“Adalet ve Kalkınma Partisi...”

Eee, bunun neresinde “AK” geçiyor? Hani ben bulamadım, sizleri yardıma çağırıyorum.

Tavsiyemdir:

Silin şu Adalet ve Kalkınma ibarelerini, yazın AK Parti, APAK Parti, Bembeyaz Parti diye, benim gibi ısrarcılar mutmain olsunlar ve bundan böyle “AK Parti” yazsınlar...

Tamam mı, devam mı?

-

Canan Arıtman isimli bir CHP milletvekili var... Acayip girişken ve acayip fanatik...

TBMM’ye önerge vermiş bu sefer...

TBMM onur ödülüne ilk başta Türkan Saylan’ı, arkasından da Fazıl Say’ı, Orhan Pamuk’u, ahiren bazı İslami desenli ilim adamlarını onur üyeliği teklif etmiş...

Olur olur!..

CHP ful... MHP hakeza... AKP kısmen bu tuhaf teklifi destekleyebilir...

Ancak, T. Saylan’ın ölüsü ne yapacak onur ödülünü?

-

MHP’de bir şeyler oluyor son günlerde...

Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli diyormuş ki:

/Alevileri Diyanet temsil etsin.../

Hay hay!..

Amma Alevilerin bir kısmı Diyanet teşkilatına son verilsin diye bar bar bağırırken bu teklife uyacaklar mı?

Cem Evlerine ibadethane statüsü tanınmasını da dile getiren Bahçeli, muhtemelen ihmal ettiği ibadetlerini Cem evlerinde tamamlamak istiyor...

Tasavvuftan filan da bahsediyor, fakat tasavvufun İslami bir akım olmasının ötesinde ne gibi hükümlerle donatılacağı açıklanmamış...

Şunu da hatırdan çıkarmamalı:

Tasavvufçularla Şeriatçılar arasında tarihte çok sakat çekişmeler olduğu, birleştiricilikten ziyade bölücü unsurlar taşıdıkları malum.

Kanun çıkartarak İslam’ın bağrına saçma sapan tasavvufları sokmak herhalde hayra vesile olmayacaktır... Çünkü tasavvufun sınırı yok...

===============

Yolsuzluk yapa yapa yolunu kaybeden var

Yol kesen haydutların arkasından giden var

Dünyamız baştan başa tuhaflıklarla dolu

Evde kartal uçuran, gölde deve güden var...