Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Serdar55

Şeriat Gelse Ne Olacak ?

Recommended Posts

Şeriat Gelse Ne Olacak ?

Şeriat gelse ne yaparsın demekle başlayalım

Ahmet Hakan’ın Vakit gazetesindeki yazısını okurum

Ayşe Armağan’ı İsmailağa’da recm ederim

‘’Okunmuş suyunu kap gel’’ sloganı altında, Topkapı sarayında Mehmet Eminay konseri veririm

Anıtkabir’e gider Atatürk’e şikayet ederim.

Fatih Altaylı’nın koltuğuna geçip Fatih Altaylı’ya ‘’Fethullah Gülen’i seviyor musun’’ sorusunu sorarım.

2. karıyı alırım

Atatürk’ün heykelini yıkan ‘’Gülsüm’’ adlı ineğin resmi devlet dairelerinde bulunması için dilekçe veririm

Telefona Arapça tuş takımı alır, kırbaç işine girer, kolları kesilenlere protes kol satarım vs….

‘’Şeriat geliyor’’ denilince herkesde bir korku telaş, etrafa aval aval bakmalar,

Cumhuriyet gazetesine abone olup , AKP’ye, Gülen hocaefendiye sövmeler, Herkesi bir

korku alıyor, sakallı hacı amcamın ayağı taşa çarpsa bunlara gelse ‘’şeriat geldi’’

korkusuyla bodoslama gidecekler.

Bayanlar şeriatın gelmesini çarşaf giyeriz korkusuyla mı istemiyorlar, yada devlet

büyükleri mollalar öçlerini alır, kocaları ikinci karıyı alır korkusundan dolayı,

sokaktakilere kollarındaki bilezikleri gösterememe lüksünden uzak kalacaklarından vede

yaz geldiğinde fazla kilolardan kurtulma zamanı hiçbir zaman, hiçbir yaz olmayacak

duygusundan mı kaynaklanıyor korkuları.Şeriat gelirse korktukları başına gelecek.Güzel

eylemlerde olacak.Bilgisayarın DNS ayarlarıyla uğraşmak zorunda kalmayacaksın,

youtube sitesine kolaylıkla ulaşabileceksin.Barajlara imamlar atanacak, çeşmelerden

okunmuş su akacak.Falım sakızı gidecek yerine Keramet sakızı gelecek ve keramet

sakızının içeriğini ilm-i ledün kişiler yazacak.

Yazıyı okuyunca kızabilirsiniz.Başlığı görünce klasik laflar bekliyorda olabilirdiniz ‘’

Hırsızlık, fuhuş vs biter ‘’ gibi.Yada direk kıraathanede oturup şeriatı savunanların

yaptıkları tebliğ gibi ‘’Hırsızlık yapan birinin elini kes bakalım daha o ülkede hırsızlık

oluyor mu’’ gibi kıraathanenin mücahid argümanlarıyla karşılaşmadınız.Çünkü ‘’hırsızlık,

fuhuş, zina, faiz, 3. sayfa haberleri azalır, vb’’ laflar şeriatın gelmesiyle dünyanın her

yerinde beklenenler.Türkiye’ye özel, Anadolu halkına, aydınlarına, gazetelerine,

yazarlarına , şahsına özel ne olabilir şeriatın gelmesiyle ?

Faik Serdar Kesici

VALLAHİ BENİM İÇİN HANGİSİ GELİRSE GELSİN,ÜLKEM İÇİN,HALKIM İÇİN İYİSİ GELSİN,BAŞTAKİLER GİBİ HEPSİ KENDİNİ DÜŞÜNMESİN,OĞULCUKLARI BURDUR'DA PARALI ASKERLİK YAPMASIN,NORMAL HALK ÇOCUKLARI GİBİ EŞŞEK GİBİ 15 AY DAĞ TEPE SÜRÜNE SÜRÜNE ASKERLİK YAPSIN,BİR ASIR KAPATIP,YENİSİNİ AÇAN YENİ FATİH SULTAN MEHMET HANLAR GİBİ KOMUTANLAR GELSİN...

VALLAHİ BENİM İÇİN HANGİSİ GELİRSE GELSİN,ÜLKEM İÇİN,HALKIM İÇİN İYİSİ GELSİN,BAŞTAKİLER GİBİ HEPSİ KENDİNİ DÜŞÜNMESİN,OĞULCUKLARI BURDUR'DA PARALI ASKERLİK YAPMASIN,NORMAL HALK ÇOCUKLARI GİBİ EŞŞEK GİBİ 15 AY DAĞ TEPE SÜRÜNE SÜRÜNE ASKERLİK YAPSIN,BİR ASIR KAPATIP,YENİSİNİ AÇAN YENİ FATİH SULTAN MEHMET HANLAR GİBİ KOMUTANLAR GELSİN...
:D :D :D :D serdar55 isimli arkadaşın açtığı bu başlıkla bu kelalaka !! bağı nasıl kurdunuz arkadaşım

QUOTE(kalbimdesin birtanem @ Nov 5 2009, 11:10 PM) *

smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif serdar55 isimli arkadaşın açtığı bu başlıkla bu kelalaka !! bağı nasıl kurdunuz arkadaşım

arkadaş şeriatı parti sandı galiba

Tüm rejimler

Bütün bir kâinat muşamba dekor

Bütün bir insanlık yalana teslim

Şeriat rejimi

Bütün bir kâinat hakk'a teslim

Bütün bir İnsanlık Hakk'a Kul

İnanın bana gerçekten hak şeriat gelecek olsa, önce sağ-mütedeyyin kesim itiraz eder.Hiç birimizin işine gelmez.Birbirimizi boşuna kandırmayalım! Şeriattan evvel aklımızın ve imanımızın yerine gelmesi gerekir.Muhafazakarım diyenlerin, Allahualem yüzde 99'u kapitalist-çıkarcı bir anlayışla hayat sürmekte ve daha kötüsü; birde buna nefslerde biçilen çok güzel islami kılıflar dikilmektedir.Evvela özümüzdeki kaynayan mikropları temizleyelim. Yoksa din düşmanı diye tanımladığımız sözü geçer kesim, belki yüzde 5 bile değildir.

Biz biz olabilsek, zaten piyasada bizden gayrı kimse kalamazdı.

Yani arkadaşımız diyorki:

Adı şu olsun bu olsun fark etmez; iman gelsin, vicdan gelsin, hak gelsin, dürüstlük gelsin,...... adından ziyade özü gelsin şeriatın. Fatihler, Yavuzlar,....... yani gerçek delikanlılar gelsin.Boş markalar, sahte sloganlar, yalancı liderler gelmesin.

Bekliyoruz kardeşim bekliyoruz..... Gerçek kahramanlarımızı bekliyoruz.....

BAŞTAKİLER GİBİ HEPSİ KENDİNİ DÜŞÜNMESİN,OĞULCUKLARI BURDUR'DA PARALI ASKERLİK YAPMASIN,NORMAL HALK ÇOCUKLARI GİBİ EŞŞEK GİBİ 15 AY DAĞ TEPE SÜRÜNE SÜRÜNE ASKERLİK YAPSIN

islami edep ve ahlakınla bağdaşmayan helede askerlik gibi şerefli bir görevi yaparken insanın eşşekce oluşuna uzakten bakıyorum.cümleniz çok bayağı..başka şekilde ifade edilebilirdi kardeşim.baştakıde bır insan evladı,ve hataları da olsa bu dinsizlerin içinde bir şekilde birşeylerı düzeltmeye çalışan bir insan.ha siyasetini beğenirsin.beğenmezsin,orası seni bağlar.amma kusura bakma bu kadarıda fazla müberek ...selam ve dua ile.

askerlik gibi şerefli bir görevi

askerliğin şerefli, kutsal.. gibi süslü kelimelerle ifade edilmesinden artık rahatsızlık duyuyorum. Peygamber Ocağı'nın tam karşılığının başka bir şey olmadığını, bir kaç yıl içerisinde inkar etmezlerse askerlik yapacağımı sanmıyorum.

Ehli sünnet'in hükümete karşı gelmemesi gerektiği mevzuusu da var lakin, inşallah kronik rahatsızlığım askerliğe engeldir...

askerliğin şerefli, kutsal.. gibi süslü kelimelerle ifade edilmesinden artık rahatsızlık duyuyorum. Peygamber Ocağı'nın tam karşılığının başka bir şey olmadığını, bir kaç yıl içerisinde inkar etmezlerse askerlik yapacağımı sanmıyorum.

Ehli sünnet'in hükümete karşı gelmemesi gerektiği mevzuusu da var lakin, inşallah kronik rahatsızlığım askerliğe engeldir...

:)

Askerlik demeyin bana cinlerim tepeme çıkıyor kendi askerine cep telefonu gibi sebeplerden cezaevlerine sokup sonrada onlara jopla , tekme tokatla girişip bunu da kameraya kaydedip yarbay rütbeli bir komutanda karşına geçip sırıtarak ''içeriyi gördünüz gidin arkadaşlarınıza anlatın ayaklarını denk alsınlar'' diyen ve bu zülmü marifet gibi sunan daha sonrada ellerine el bombası tutuşturulup onları ölüme mahkum eden zihniyeti tek terbiye edecek ve pislik ocağını peygamber ocağına cevirecek tek şey şeriattir ama gerçek manada şeriat böyle anlatıldığı gibi değil asr-ı saadetin şeriati...