Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Hâcegân

Resimlerim... Çalışmalarımı Sizinle Paylaşmak Istedim.

Recommended Posts

Hayır hesap sorma değil sadece gözüme ilişti o yazı da merak ettim. Hayırlısıyla muvaffak olun. İnşallah. Kitabı duvara fırlatmak iyiymiş. Bizim daha formasyon başlamadı.seneye inşallah.hoş istemiyorum da. Akademi hayalim. Ama ortalamam el vermiyor. Bakalım uğruna yaz okullarına bile geldim.hayirlisi. rabbim cümlemize en güzelini nasip. Etsin.yürekten isterim bunu.

Tazir hocam sizde zaten öyle hava baskın,matematik kesinliği içinde herşey :) masa başı muhendis de nasıl bir meslek tasviri oluyorsa artık.

Bu arada çizimler çok sevimli. Daha zaman ayrılarak profesyonel şeyler çıkartılabilir.

Bütün cevapları paketlediğim bir mesaj anca bu kadar bütünlük içinde olabilirdi. :)

mümin, güzel duaların için senden Allah razı olsun.

Hayırlısı olur senin için de inşallah. Mevlam neylerse güzel eyler. Allah yar ve yardımcın olsun. Allah peygamber Efendimizin şefaatına kavuştursun seni inşallah. Allah düşünce dehlizlerinde düzlüğe çıkarsın seni inşallah.

Bu arada dualarım forumun bütün kullanıcıları için olsun.

tazir kardeşim, masa başı mühendislik senin olsun. O da bir iş tabi :)

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Cumlemiz için olsun. Bütün gönüldaş ailesi adına.

Ayrıca resim de tam masa başı mühendisi gibi olmuş yalnız tazir abinin öyle bakmadığını düşünüyorum:)

valla ne mimarım ne mühendis ayarında bişey nede burası ofis.... ama akşama kadar masa başındayım arkadaş bende anlamadım bu nası iş :)

Korkarım bu çizdiklerinizden ötürü azap olunacaksiniz. Aslında nükte ve telmih yapmak istedim ama gulemiyorum.

nasip...elhamdülillah...

mühendisliği çokta sevdiğim söylenemez ve hatta şimdiki düşünce dünyamla geçmişte tercih yapsam daha farklı bir alan seçerdim. ama tabi ki beşeri hesapların üzerinde bir hesap var, ve inancımız gereği başımıza ne gelirse bizim için hayırlısı da odur. okurken çok da yapmayı düşünmediğim mühendislik bana neler kazandırmadı ki... İstanbul, ehli sünnet bilinci, kaldığım ortam, dostlarım, mübarek beldeler, ideal, dava, Allah dostu,... insan için sayısız ihtimalin bulunduğu bir ortamda bize açılan kapı ne mübarek bir kapıydı, Allah ayırmasın...

karikatürdeki adam bakıyor hem de boş bakıyor, bize düşense bakan değil gören olmak...

mümin, o konuda ben de düşünceliyim... Hatta çizmeyi bırakmayı bile düşündüğüm oluyor... Bazen niyetimi sorguluyorum, o vakit teselli buluyorum... Yani biraz kafam karışık anlayacağın... Hayırlısı...

Hafakan abi siz de açın Faruk Beşer hocanın sigara hakkındaki fetvasını okuyun. Harama bile gidiyor fetva.hadi buyrun haramin hukmu ne?onda azap yok mu? Şimdi siz de dusunceli mi kalacaksınız yoksa karar mi kılacaksiniz? Herkes kendinden başladığında aslında başkasının gunahi olmadığına hükmedecegız.

Dediğinize bin pisman olmayın. Sadece artık böyle sert tepkilerden kaçınmamız lazım. allahın rızasınin neyde olduğunu bilemeyiz.

faruk beşer dediğimiz kişiyi kesinlikle tasvip etmiyorum... nedenine gelince apayrı bi tartışma mevzusu olabilir ki hiç gerek yok buna... artı tv de 2-3 hoca haricindekilerin hiçbirine itibar etmem bukonuda katıyım ! kaldıki islamın emir ve yasakları veya islami herhangi bir kunuyu televizyondan alınması tarafındada değilim! (islamı ugruna kalemiyle mücadele eden din büyükleri onbinlerce eser verdi biz onları analarımızın babalarımızın sayesinde ya evin üst vitrininde, kitaplığında ,tozlandırıp eskite eskite güve-lere evsahipliği yapmalarına sebep olduk !!) uzatmıyayım arkadaşlar... yani demek istediğim tek şet kitap ve ehli sünnet itikadının dışında olmayan sohbetler !

sigaranın yanlışlığını savunacak değilim tabiki.yanlış ve zararlı müslümana çok yakışan bişey değil. ama haramiyet hususuna katılmıyorum. haram diyene katılmıyorum! he fikridir söyler ayrı konu beni bağlamaz.

mevlanın hangi amelimizi sevip hangisinden razı olcağını tabiki bilemeyiz. Rabbim razı olacağı işlere sevkentsin hepimizi, amin.

çok takılmamak lazım bence ... düşünsenize ,bıraka bıraka bi sigarası kalmıştır kimisinin ! onuda bırakamıyordur-he kimbilir! .....hafakan_

:) buarada çizim... azap... derken iş sigaraya geldi. kalkanlarımı kaldırmışım bende sigara savaşında olduğum gibi! konudan saptık farketmeden. neyse olan oldu

Duran Adam ve "Ben bir şey yapmadım." Doğru bir ifade mi acaba? Yani adamlar sadece durdu. Gidip onlara tomaları boca edenler bir şey yapmış oldu. Tamam tamam şaka yapıyorum sadece. :)

E ''duran adamın'' arkasındaki enkazı çizmedik.

Adam, arkasında yıkıntılardan küçük bir dağ olduğu halde, dalga geçer gibi geçmiş polislerin tam karşısına, güya kitap okuyor... Ama canım, hayasız akına/gezi isyanına kalkışan bu gençler kitap okuyor. Sonra polis kitap okuyan gençlerin üzerine tomaları boca etmiş... İyi ama o enkazı kim yaptı?

Polis adama şöyle seslensin: Genç arkadaşım, bak ne güzel kitap okuyorsun. Hadi çekil de şu çapulcuların icabına bakalım...

Kitap okuyan genç der ki: Ben kitap okuyorum. İyi bir iş yaparak örnek oluyorum. Sen bana dokunamazsın!

Polis: La çekil, çekil la!!! Senle işim yok, adamlar ortalığı ayağa kaldırıyor.

Burada kitap okuyan genç kimi koruyor ki? Yani... Sözüm meclisten dışarı, la gezi zekalı evladım... Neyse... Kalsın bari...

Tamam tamam gezicilere takılıyorum sadece. :)

Hadi biz ahlaksız gençliğiyiz(!) ama bu geziciler de gökkuşağı gençliği :)

Şaka şaka...

• Like 1