İçeriğe git

Foto

Üstadın 15 Tiyatro Eseri 15 Ytl


Konuda 46 cevap var

#1
Muvazene

Muvazene

  Emektâr

 • YüzBaşı
 • 2.264 Mesaj sayısı:
Efendim, bundan 4 ay önce üstadın elimde bulunmayan tiyatro eserlerini alma ve okuma sevdasına düştüm. Kitapçıları aradım, taradım, yok. Ben de internet üzerinden sipariş vermeye karar verdim. Araştırma yaparken de Cuma pazarlamaya rastladım. Üstadın keyfiyette namütenahi değere sahip olan tiyatro eserlerine, kemiyette epey aşağı bir fiyat belirlediklerini gördüm. Çok sevindim, siparişi verdim ve 1 hafta sonra canıma can katacak bu eserlere ulaştım. Belki benim gibi ulaşmakta zorluk çeken ve internetten sipariş vermek isteyenler olabilir düşüncesiyle sizlere alternatif olarak önerebileceğim bir yer. Kapıda ödeme kolaylığıyla da beni çok memnun bıraktılar. Kargo bedeli sitede yazmıyordu. Ek olarak 4,5 ytl ulaştırma parası istediler, seve seve verdim. Site sakinlerinin bilgilerine sunarım .


Tıklayınız:
Cuma PazarlamaGönderilen resim
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

#2
Salihbey

Salihbey

  Kural ihlali yapmıştır.

 • Sivil
 • 315 Mesaj sayısı:
Allah cc razı olsun kardeşim, siparişi verdim sağolasın.
Vatan diye bildiğim fikrimin coğrafyası/Fikir yoksa vatan ne kuru toprak parçası/Budur mimar takdiri BÜYÜK DOĞU kumaşım...Ruh yoksa kemmiyet basit hayvan kafası/Keyfiyetsiz milliyet esnafın salatası/Budur mimar takdiri BÜYÜK DOĞU kumaşım...Kuru zan gariban ne dangalak ne it/Allah uğrunda gazi akın yolunda şehit/Budur mimar takdiri BÜYÜK DOĞU kumaşım...Çağlarüstü fikirde mutlak anahtar-kilit/Enayi avlaması tavlama şehit-mehit/Budur mimar takdiri BÜYÜK DOĞU kumaşım...Her ne varsa âlemde O'ndandır O'na perde/O'na nisbetle düşün hangi lâflar nerede/Budur mimar takdiri BÜYÜK DOĞU kumaşım !..

#3
Muvazene

Muvazene

  Emektâr

 • YüzBaşı
 • 2.264 Mesaj sayısı:
Amin kardeşim, cümlemizden. Hayırlı olsun inşallah, hayırlara vesile olsun.
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

#4
Dervish

Dervish

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 563 Mesaj sayısı:
Çok güzel bir şey bu :rolleyes:

Eserlerini okumalısınız. Özellikle "Bir adam yaratmak" adlı eseri okuyun.

İntelijansiya

@dervishomer


#5
trradomir

trradomir

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 944 Mesaj sayısı:
Fiyat müthiş, bence kitaplar elinde olmayan arkadaşlarımız kesinlikle almalı bunu. Hatta iyi bir hediyelik de olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam muhtelif bölümlerde yazılmıştı, , üstadı tanıtmak için kitap hediye edebiliriz dostlarımıza diye... Üstadı iyi tanımayan arkadaşlarımız için tiyatrolar güzel bir başlangıç olabilir. Bu fırsatı kaçırmamalıyız.

Kitapları pahalıya satmasıyla ünlü olan Büyük Doğu'nun bu meseledeki mevkii nedir, onu da şiddetle merak etmekteyim. Acaba izinleri var mı? Varsa, nasıl olmuş da vermişler? Şoke edici bir hadise...

Teşekkürler reyhan kardeşim...
Atsineği...

#6
mürid

mürid

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 282 Mesaj sayısı:
Çok çok teşekkür ediyorum reyhan kardeşime bu konudan bizleri haberdar ettiği için. Ben de sipariş verenlerdendim ve yaklaşık sipariş verdikten bir hafta kadar sonra kitaplar elime geçti. Ayrıca herhangi bir kargo ücretide ödemedim. Yani anlıyacagınız 15 ytl ye 15kitap+1cd elde etmiş oldum. Elinde olmayan arkadaşların bu fırsatı tepmemelerini ümit ediyorum.Elinde olan arkadaşlarında hem üstad sevgisini toplumumuzda yayma hem de efendimizin sünneti seniyyelerini yerine getirme baabında hediye olarak düşünebilecekleri bu seti almalarını rica ediyorum. Tekrar tekrar reyhan kardeşime teşekkür ediyorum. Sevgilerle...

#7
Muvazene

Muvazene

  Emektâr

 • YüzBaşı
 • 2.264 Mesaj sayısı:
İlgi gösterdiğiniz için ben teşekkür ederim. Üstadın tek bir cümlesinin bile okunmasına vesile olabilmek bizim için çok değerlidir. Hediye etme fikri de çok güzel. Alabildiğimiz kadar alıp, evimize depolayıp, gelecek vaad eden ruhlara hediye edebiliriz. Ki böyle insanlarla nerde, ne zaman karşılaşacağımız belli olmuyor :)
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

#8
Turan

Turan

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 76 Mesaj sayısı:
Teşekkürler..
Aralık Kapı

Bu dünya bir kuyu, havasız çömlek;
Daralıyorum!

Kelime, manayı boğan bir gömlek!
Paralıyorum!

Allah ismi varken lûgat ne demek!
Karalıyorum!

Kapımı, buyursun diye o Melek;
Aralıyorum!

1982

Üstad Necip Fazıl

#9
Vakıf Ahmet

Vakıf Ahmet

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 630 Mesaj sayısı:
Siparişi, Pazar akşamı verdim, Çarşamba Postaya verdiler, Cuma(bugün) elime geçti. Fiyat 15 Lira'dan 14 Lira'ya inmiş :) Kredi Kartı şifresine falan gerek yok, sipariş verirken Ptt (Teslimatta Nakit Ödeme) bölümünü seçin, eve gelince kapıda parasını ödersiniz. Üstad'ın cd'sinin yanı sıra İslam ve Kadın diye Cd hediye ettiler, anlaşılıyor ki fiyat ve hizmet hususunda hayli yol almışlar. Geçenlerde kitapçıya gitmiştim, Bir Adam Yaratmak adlı kitabın etiketine baktım, 10 Lira yazıyor, aradaki uçuruma bakın! Mürid'in söylediği gibi Efendimiz'in sünneti seniyelerini yerine getirmiş olururz. Tradomir'in söylediği gibi Üstadı tanımayanlar için bu kitaplar güzel bir başlangıç olur. Üstad'ın herhangi tiyatro eserini okumuş olsaydım, ballandıra ballandıra anlatır, burayı okuyanları kitapları almaya teşvik ederdim. Kitapların alınmasına vesile olan Reyhan Abla'dan Allah razı olsun, teşekkür ediyorum.
YAKINLIK

Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık;
Anla ki, yok, Allah'tan başkasıyla yakınlık...

(1977)

#10
nevbahar

nevbahar

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 262 Mesaj sayısı:
Ben de sünnetten yararlananlardanım :) Bana hediye geldi bu set..Tekrar tekrar teşekkür ediyorum arkadaşıma :D

Lûgat, bir isim ver bana halimden;
Herkesin bildiği dilden bir isim!
Eski esvaplarım, tutun elimden;
Aynalar, söyleyin bana, ben kimim?

N.F.K

#11
trradomir

trradomir

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 944 Mesaj sayısı:

Fiyat 15 Lira'dan 14 Lira'ya inmiş :) Üstad'ın cd'sinin yanı sıra İslam ve Kadın diye Cd hediye ettiler, anlaşılıyor ki fiyat ve hizmet hususunda hayli yol almışlar.

Enflasyon oranını da hesaba katarsak, bizim Mürid fena kazıklandı yani? Ahahaha. durun hemen bi sipariş verip çatlatayım şunu.

Bu arada Cuma Pazarlama ile ilgili bir hatırası var Mürid'in, kendisinin anlatması daha iyi olur herhalde. Pek hoş bir hatıra olmamakla beraber bu mevzu ile direk bir alakası yok, ayrıca çok da ciddi bir problem değil. Anlatsın işte, işi ne? O anlatana kadar da heyecan olsun bakalım biraz.
Atsineği...

#12
pur nese

pur nese

  Ayrıldı

 • Sivil
 • 279 Mesaj sayısı:
Ben de verdim siparişimi,hadi bakalım,hayırlı uğurlu olsun :) Reyhan Abla'cığım sen de sağolasın :D

#13
Mcht

Mcht

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 56 Mesaj sayısı:
Allah razı olsun.

Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde,
Allah'tan nasıl korkmaz, insan O'nu sever de...


#14
nurulhak

nurulhak

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 571 Mesaj sayısı:
cok iyi.haber verdiğinz icn sağolun
Allah bir demektense ecel teri dökerken
Ölüversem beklenmez bir anda Allah bir derken.

#15
mürid

mürid

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 282 Mesaj sayısı:

Enflasyon oranını da hesaba katarsak, bizim Mürid fena kazıklandı yani? Ahahaha. durun hemen bi sipariş verip çatlatayım şunu.

Bu arada Cuma Pazarlama ile ilgili bir hatırası var Mürid'in, kendisinin anlatması daha iyi olur herhalde. Pek hoş bir hatıra olmamakla beraber bu mevzu ile direk bir alakası yok, ayrıca çok da ciddi bir problem değil. Anlatsın işte, işi ne? O anlatana kadar da heyecan olsun bakalım biraz.:unsure: Kim kazıklandı...! Mürid asla kazıklanmaz radomirciğim. Kazıklanmış gibi görünebilir belki ama zımnen kardadır o sen merak etme, boşuna sevinme.

Kargo ücreti ödemediğimi, kitapların bir yıldır bende olduklarını ve geçen bu süre zarfında kitapların amortisman paylarının olduklarını düşünürsek (ihtimal);

-kargo ücreti en az 3 liradır,
-kitaplardan ne ölçüde faydalandığımı ölçebilecek bir mikyas mevcut değildir,
-yıllık 0,20 den yıpranma payı=3 lira yapar. :)

ki tüm bunlar benim zararda olmadığımın nişanlarıdır. Biraz daha zorlasaydım bedavaya bile getirebilirdim kitapları ama neyse ...Şimdi verebilirsin siparişini canım. :D

Gelelim diğer meseleye:

Cuma pazarlama ile ticari münasebetlerde bulunduğumuz için ferdi bilgilerimizi vermemiz icap etmiş idi. Geçenlerde tanımadığım birisi cuma pazarlama vasıtası ile beni aradıgını söyleyip kitap satmaya kalkıştı. Burdan elde edilecek paralar ile hayırlı işler yapmayı planladıklarını nakletti. Fakat o an durumum müsait olmadıgı için uygun bir dille reddetmek zorunda kalmıştım. Olay bu kadar... Bazı ufak-tefek detayları anlatmayı uygun görmüyorum :D
Fakat hemen şunu söyliyeyim, cuma pazarlama dan gönül ferahlığı içerisinde alış-veriş yapabilirsiniz.

#16
Muvazene

Muvazene

  Emektâr

 • YüzBaşı
 • 2.264 Mesaj sayısı:
Gördüğüm kadarıyla benden başka kimse ek olarak, kitap ücreti dışında para ödememiş :D Asıl ben kazıklanmışım demek geliyor içimden ama demeyeceğim. :) Kitaplar eve geldiğinde de şaşırmıştım açıkçası neden o 4,5 ytl'yi istiyorlar diye. Tabi istenen meblağ 19,5 ytl idi. İlk başta, olsa olsa bu ulaştırma parasıdır, kargo ücretidir demiştim ama kitaplar kargo ile değil ptt ile gönderiliyordu. (Ptt teslimatta nakit ödeme seçeneği) Bilemiyorum ama muhtemelen faturaları karıştırmışlardır. Kitapları gördüğüm vakit, aklıma bunlar gelmemişti, onlara kavuşmuş olmanın sevinci ile istenen parayı ödeyip kitaplarıma dalmış idim. :D

Şu halde Cuma pazarlama'dan 4,5 lira alacaklıyım diyebilirim :unsure: Canları sağolsun, 100 ytl'den fazla tutan kitapları 15 ytl'ye vermeleri ikram :D
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

#17
nevbahar

nevbahar

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 262 Mesaj sayısı:
Benden de 18,50 ytl aldılar :unsure: halbuki ben de ptt yi tercih etmiştim..ve içine cd koymayı unutmuş şaşkınlar :) ben peşini bırakır mıyım?tabiki bırakmam :D yarına ulaştıracaklarını söylediler bakalım..ondan da ücret talep etmezler herhalde?

Lûgat, bir isim ver bana halimden;
Herkesin bildiği dilden bir isim!
Eski esvaplarım, tutun elimden;
Aynalar, söyleyin bana, ben kimim?

N.F.K

#18
Muvazene

Muvazene

  Emektâr

 • YüzBaşı
 • 2.264 Mesaj sayısı:
Kendi hataları olduğu için talep etmemeleri lazım. Tüketici hakları çerçevesinde, sattıkları bir ürünün içinde hediye olarak göndermeyi vaad ettikleri bir cd'yi talep etme hakkınız var :unsure: Cuma Pazarlama'ya sıcağı sıcağına bir mail atıp sorun isterseniz, sitenizde ürünün fiyatı 14 ytl yazıyor, bu 4,5 ytl fazlalığın sebebi nedir, diye. Kargo seçimi bölümüne bir göz attım, 2 seçenek var ve Aras Kargo seçeneğinin yanında özellikle (4,5 Ytl) yazıyor. Ptt kapıda nakit seçeneğinin yanında ise böyle bir bilgilendirme yok, yani Ptt'yi seçerseniz 4,5 ytl ödemeyeceksiniz manasına geliyor bu :) Ptt'yi seçtiğimiz halde neden kargo ücreti alıyorsunuz kardeşim bizden :D
Bu arada sizden de 4,5 ytl fazla almışlar aynen bende olduğu gibi :) Kitapları 15 ve 14 ytl'ye alanlar olduğu için bu kadar kesin konuşuyorum (yanlışlıkla) fazla aldıkları hususunda :D
Biricik meselem, Sonsuza varmak...

#19
pur nese

pur nese

  Ayrıldı

 • Sivil
 • 279 Mesaj sayısı:
Söylemeyip,unutmayı deneyecektim ama Reyhan Abla izin vermedi sindirmeme yediğim kazığı :unsure:

Benden de aldılar,gerçi o kitapları o kadara aldığımıza dua edelim ama yine de bizden niye aldılar? :)

#20
nevbahar

nevbahar

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 262 Mesaj sayısı:
Cd için ek ücret talep etmediler evet :unsure: Bir de hediye göndermişler ek olarak 'Zehranın gözleri' adlı filmi.4,5ytl yi ona sayarsak kazıklanmadım diyebilir miyiz?:)

Lûgat, bir isim ver bana halimden;
Herkesin bildiği dilden bir isim!
Eski esvaplarım, tutun elimden;
Aynalar, söyleyin bana, ben kimim?

N.F.KCevap Ekle