İçeriğe git

Foto

En Sevdiğiniz Film?

Konuda 137 cevap var

NFK-Fan

NFK-Fan

Administrator

• Admin
  • 2.468 Mesaj sayısı:
Selamlar,

Bu arada, bahsettiğiniz, İskilipli Atıf Hoca'nın dava süreci ile iade-i itibarı etrafında oluşan Kelebekler Sonsuza Uçar filminin senaryosu hazırlanırken, Üstad'ın, Son Devrin Din Mazlumları adlı kitabından faydalanıldığını da yeri gelmişken belirteyim.

Saygı ve selamlarımla
L'état, C'est Moi!..

tugra

tugra

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 196 Mesaj sayısı:
saymakla bitiremem herhalde ama şöyle başlıyım; little miss sunshine, leon, günaha davet... daa sayıcam da zaten tek olarak sorulmuş anca bu sayıya indirebildim :rolleyes:)))))))
mütevekkil gettomun ninnisi hüzzam
inşallah cennette yıllanırız vesselam.

tugra

tugra

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 196 Mesaj sayısı:
mehmet akif ersoy'un dizeleri, yazmıs oldugun ama o : MEDENİYET DEDİGİN AÇMAKSA BEDENİ, AFRİKADAKİ BEDEVİ SENDEN DAHA MEDENİ olacaktı
mütevekkil gettomun ninnisi hüzzam
inşallah cennette yıllanırız vesselam.

vasifsiz

vasifsiz

Müdavim

• YüzBaşı
  • 354 Mesaj sayısı:
ben de şöyle duymuştum aynı sözü..: medeniyet açmaksa bedeni, hayvanlar insanlardan daha medeni..

selahaddineyyubi

selahaddineyyubi

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 130 Mesaj sayısı:
dejavu
kurtalar vadisi ırak
çağrı
davaro :rolleyes:

tutsak

tutsak

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 50 Mesaj sayısı:
İçimdeki Deniz :rolleyes:

hira

hira

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 24 Mesaj sayısı:
bir kaç iyi adam(a few good men),titanic,çağrı,cesur yürek.

şehit

şehit

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 76 Mesaj sayısı:
Ömer muhtar, iyi, kötü,çirkin, güneş ne zaman doğacak
Mevlanaca bir sevdaya dal gayrı
Yüreğimi yüreğine al gayrı
Beni sende fani kıl gayrı

tüten_ruh

tüten_ruh

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 38 Mesaj sayısı:
"The Good, The Bad and The Ugly" İyi,Kötü ve Çirkin
Çok Yoksun Kaldığım Oldu Ama , Çok Şükür Hiç Yoksul Olmadım.

asyam

asyam

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 137 Mesaj sayısı:
"en sediğiniz film?" bir tane diil kii..
I am sam
Hz.Meryem
Gladyatör
Akıl oyunları
Çağrı
Esaretin bedeli
İnce kırmızı hat

tmm tmm kestimm
Usandım, boşyere hep gitmeler, gelmelerden;
Bırakın uyuyayım, yandım kelimelerden..
n.f.k.

YENIMGUSIM

YENIMGUSIM

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 76 Mesaj sayısı:
_BLACK_ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM :rolleyes: BİR HİNT YAPIMI FİLM , TESADÜFEN BİR KERE(ONUDA GÖZYAŞLARIYLA) İZLEDİM Bİ DAHA İZLEMEK İSTERDİM FİLMİ ÇOK ARADIM BULAMADIM BULABİLİRSENİZ İZLEYİN BANA DA HABER VERİN NERDEN ALDIĞINIZI... :D

Fikrin olduğu her yerde her şiddet, operatörün neşteri gibi bir nimet; olmadığı yerde de kaatilin bıçağı şeklinde bir afettir..NFK

Selahaddin

Selahaddin

Atıldı

• Sivil
  • 232 Mesaj sayısı:
''Cennetin Krallığı'' nı severim çünkü hayranı olduğum ve mübarek adını taşıdığım Selahaddin-i Eyyûbî'nin inceliklerini hristiyanlara anlatıyor. Komünistlerden sonra en nefret ettiğim kefere kesim olan Masonların temelini oluşturan tapınak şövalyelerinin gerçek yüzünü gösteriyor.
Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış;
Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış

NFK

alperenbasturk

alperenbasturk

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 15 Mesaj sayısı:
lord of war

Ü.Y.

Ü.Y.

Müdavim

• YüzBaşı
  • 445 Mesaj sayısı:

V VOR VANDETTA...

bunu insirah bana tavsiye etmişti. çok güzel..miş..

Abdulhamid

Abdulhamid

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 146 Mesaj sayısı:

''Cennetin Krallığı'' nı severim çünkü hayranı olduğum ve mübarek adını taşıdığım Selahaddin-i Eyyûbî'nin inceliklerini hristiyanlara anlatıyor. Komünistlerden sonra en nefret ettiğim kefere kesim olan Masonların temelini oluşturan tapınak şövalyelerinin gerçek yüzünü gösteriyor.

filmi biraz dikkatli seyrttiğinizde,müslümanların kudüs'ü nasıl aldığından ziyade,hiristiyanarın elindeki kudusün hangi sebeplerden ötürü kaybedildiği anlatılıyor.sonuçta film hollywood yapımı..dolayısiyle bazı olaylara hiristiyan zaviyesinden bakıyor.ama onlarında saygıda kusur etmediklerii bir ''salahaddünya veddin''(hem dünyayı hem dini güzelleştiren)var.onun büyüklüğü ve kahramanlığı karşısında hepsi şapka çıkarıyor.uzun lafın kısası biz kendi tarihimizi bile hollywood yapımlarıyla benimsiyoruz.ya da onların sanatçılarının yaptığı filmler.misal:anthony quinn'in oynadığı ''çağrı'' ''ömer muhtar''filmleri hala hafızalarda...
hem madem ömür kısadır.

Selahaddin

Selahaddin

Atıldı

• Sivil
  • 232 Mesaj sayısı:

filmi biraz dikkatli seyrttiğinizde,müslümanların kudüs'ü nasıl aldığından ziyade,hiristiyanarın elindeki kudusün hangi sebeplerden ötürü kaybedildiği anlatılıyor.sonuçta film hollywood yapımı..dolayısiyle bazı olaylara hiristiyan zaviyesinden bakıyor.ama onlarında saygıda kusur etmediklerii bir ''salahaddünya veddin''(hem dünyayı hem dini güzelleştiren)var.onun büyüklüğü ve kahramanlığı karşısında hepsi şapka çıkarıyor.uzun lafın kısası biz kendi tarihimizi bile hollywood yapımlarıyla benimsiyoruz.ya da onların sanatçılarının yaptığı filmler.misal:anthony quinn'in oynadığı ''çağrı'' ''ömer muhtar''filmleri hala hafızalarda...

Haklısınız.
Ama genelde tarihimizi kötülemekten zevk alan haçlı zihniyetinin Selahaddin'in önünde saygıyla eğilmesi hoşuma gitti.
Evet, dediğiniz gibi kendi tarihimizi bile keferelerden öğreniyoruz...
Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış;
Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış

NFK

yunuscoskun

yunuscoskun

-

• Sivil
  • 522 Mesaj sayısı:
yüzüklerin efendisi 1-2-3
Yunus...Fikriyle , Zikriyle ,Fiileriyle , Hisleriyle...Asılacak adam...

selahaddineyyubi

selahaddineyyubi

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 130 Mesaj sayısı:
cennetin krallığı selahaddin eyyubiyi takdir etmiş hristiyanları eleştirmiş fakat bir noktayı çok fena atlamıştır(bilerek veya bilmeyerek)
selahaddin eyyubi kudüsü zorla alamıyor.en sonunda hristiyan komutanın yardımcısı diyor ki şimdi eyyubi gelcek seninle masaya oturacak şartlarını soracak.gerçekten de eyyubi geliyor ve şehri istiyor.komutan halka dokunmayacağına söz verirse teslim edeceğini söylüyor.bu noktada zaten dinimizce savaş haklı sebeble yapılır.ve bu sebeplerde dahi adalet elden bırakılmaz mazlum ezilmez hayvanlar bitkiler bile yok edilmez.düşmana anlaşma teklif edilir kabul etmezse savaşılır ve kazanılsa bile savaşa bil fiil katılmayanlar ve potansiyel tehdit oluşturmayan kadın çocuk yaşlılar din adamları esnaf çiftçi öldürülmez.ama bu sahne ile sanki eyyubi şehri ele geçirseydi halkı kılıçtan geçirecekti gibi bir hava estirilmiş halbuki islam tarihinde böyle olaylara rastlanmaz asıl hristiyanların taarihi bunlarla doludur.bence o sahnelerle açıkça olmasa da gizliden gizliye islamın cihad politikası saptırılmıştır.

Cile54

Cile54

Emekli Yönetici

• YüzBaşı
  • 398 Mesaj sayısı:
Mori İle Salı Sabahları (Tuesdays with Morrie)

İyilik Bul, İyilik Yap (Pay it Forward)

Kurdoğlu (:

adles

adles

Müdavim

• YüzBaşı
  • 275 Mesaj sayısı:
MALCOM X , aşkın gücü ,yeşil yol, Ömer Muhtar , Bir Zamanlar Hindistan ... Muhammed Ali yi ve V for Vendetta yı da izleyceğiz inş. :shiny:

Cevap Ekle