İçeriğe git

herhangi biri

herhangi biri

Kayıt tarihi: 31 Ağu 2011
Çevrimdışı Son görülme: Mar 28 2014 11:42 ÖÖ
***--

Konu:Hadi Bilin Bakalım Bu Kişi Kim?

28 Mart 2014 - 11:27 ÖÖ

Şu Chp pek komik parti vesselam, sen din düşmanlığı konusunda uzmansın dindar görünmek senin neyine? Dini kullanmak konusunda uzman bir Akp var zaten, sen bu konuda çömez sayılırsın senin ne haddine bu konuda Akp ile yarışmak?

 

Hassasiyetlerimizi siyasete çok güzel malzeme yapıyorlar velhasıl.


Konu:Akp'yi Sevmeme Nedenleri

28 Mart 2014 - 11:24 ÖÖ

Hani derler ya taht mı istersin baht mı diye sormuşlar da adam Allah baht versin taht kendiliğinden gelir demiş diye. Bununki de aynı mesele arkadaş, adam ne halt yese siyaseten yiyor, siyaseten çalıyor, siyaseten yasaklıyor, siyaseten müslümanı müslümana düşürüyor, siyaseten yalan söylüyor, siyaseten, siyaseten... Ne güzel kılıf değil mi siyaseten? Diğer siyasetçiler ne halt yiyor öyleyse? Yıllarca bu memlekette din düşmanlığı yapan chp siyaseten yaptı deseler ne diyeceğiz? Pkk siyaseten insanları öldürüyor deseler ne diyeceğiz? Siyaseten, siyaseten, siyaseten, ne güzel kelimeymiş, yenilen her haltta kullan da aklan ooohh bee, siyaseten yazıyorum bunları ben.

 

 

Sayın hacegan o yazının bulunduğu internet sitesinin linkini yukarıda verdim ben, ingilizceniz yoksa da google translate kullanın diye de not düştüm. Bunu bir deneyin, sonra o yazı hakkında tekrar konuşalım, okuduktan sonra üstteki arkadaş gibi eee siyaseten demeyecekseniz tabi.

Yazının gerçekliğinden şüpheniz olmasın, Wall Street Journal'de yayınlanmış ve başbakan on yıldır bu konudaki eleştirilere tek bir kez çıkıp yalan söylüyorsunuz dememiş. Yalan olsaydı ne derdi hazret, bunlaaar bize iftiraaa atıyorlaaar, bunlar vatan hainliği yapıyor başbakanı itham ettikleri şeye bakıınn vs vs diye uzatabiliriz. Lütfen araştırın değerli gönüldaşlar.

 

Yok efendim tutukluluk süreleri falan da filan, geçelim efendim. İstediklerini salıp istediklerini tutukluyorlar işte, cemaatle ters düşünce cemaatle birlikte hapse attıkları ile anlaşıp hapisten salıverdi, Perinçek'in hapisten çıktıktan sonraki açıklamasına bakın, ilk olarak tarikat ve cemaatlere giydiriyor, ne tuhaf değil mi?

 

Kemal Sunal bir filminde "kendi başını ye" derdi, evet Akp, cemaat ve hapisten saldıkları kendi başlarını yesinler, memleket ne kadar temizlenirse kardır.

 

Son mesajınız da klasik Akp'li komikliği, mevzuyu çarpıtmakta ustasınız malum. Ne güzel konuştu Van'da Diyarbakır'da gördünüz mü?

 

Yukarıda bir video eklemiştim, onu görebiliyor musunuz peki?

Yassaah gardaş.


Konu:Akp'yi Sevmeme Nedenleri

18 Mart 2014 - 12:39 ÖS

Geliyorum kullanıcı adlı misafir arkadaş: Okuduğunu anlamakta güçlük çektiğini düşünüyorum, benim bunlar başörtüsü sorununu çözmedi dediğimi yazdıklarımdan nasıl çıkarabildin? 

 

Hayır arkadaş anlamıyorum ben diyorum ki adam Amerikan askerine dua ediyorum diyor, sadece yahudilerin aldığı ödülü alıyor, o diyor ki yol yapmış, şunu yapmış, bunu yapmış, kusura bakma arkadaş bunların hepsini devletin kurumlarını satarak yaptı zaten. Çaldıkları da yanlarına kar kalanlardır.

 

Arkadaş anlatamıyorum ben derdimi herhalde, bakın başbakan olabilir, ülkenin menfaatlerini düşünmüş de olabilir ama arkadaş bu nasıl bir omurgasızlıktır? Kahraman veya cesur ne farkeder? Mevzu kahraman veya cesur olmalı mı yoksa bizim omurgasızın onlar için dua etmesi midir? Arkadaş makale yaz, yağla falan, mecbursun belki bilemeyiz ama adamlar bizim askerlerimize dua et de öyle görelim işini demiş olamazlar ya?

 

Savunması olamaz bunun kusura bakmayın.

 

Bakın çok güzel bir örnek vermişsiniz, Erbakan'ın anıtkabir defterine yazdıklarında omurgasızlık göremezsiniz. Yaptıklarını asla unutmayacaktır, zaten unutmuyoruz. Ey burada yatan sana sabah akşam dua ediyorum bu memlekete yaptıkların için demiyor, bu ayrımın farkına varınız.

 

İdeolojik muhalefet derdinde değilim zaten, görünürde millete gösterildiği şekli ile bu başbakan arasında ideolojik ayrımım olduğunu düşünmüyorum. Bakın millete gösterildiği şekli ile diyorum. İnsanlara yaptığı bu omurgasızlıklardan bahsediyorsun inanmak istemiyorlar, inanmıyorlar. Öyle bir imaj çizilmiş ki insanların gözünde, sorsan yanlışı yok diyecekler, o derece.

 

Yahudi cesaret madalyasına muhalefet edilmediğine göre hemfikiriz, yine Çin meselesinde de hemfikiriz sanırım. Bunlar eleştirilecek konular değil midir değerli gönüldaşlar? Riyakarlık değil midir bu yaptıkları?

 

Başörtüsü meselesine tekrar değinelim, darbe planlarından bahsetmişsiniz. Arkadaş görüyorsunuz ki darbe darbe diye tutukladıklarının hepsini, dün kara dediklerini bugün salıp aklıyorlar ya? Yeni yeni içtihatlarda bulunup hukuken yol açıyorlar ya, bunlar başörtüsüne karşıydı madem ne diye aklayıp salıyorsunuz arkadaş? Nereye elinizi atarsanız rezillik.

Yok Erdoğan'ı tasfiye planıymış, falanmış, filanmış bunları yaptıkları iddia edilenlerin hepsini salıveren şimdi bu hükümet değil midir? Artık bu konudan nemalanamazlar.

 

 

Yok bana baba demeyin diyormuş, hizmetkarız diyormuş, çiftçiye ananı al git diyen de bendim değil mi? Yahu adamın bakanı Faruk Çelik çıkar der ki "Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz. Ona mahkumsanız 800 TL de büyük bir paradır. Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir.", 800 lira alan adam da buna kaptırıp trilyonlar çalan adamı savunur, buna çok şaşırıyorum işin aslı. 
İşin diğer bir boyutu bu nasıl hizmetkardır ki hizmet ettiği adamın binlerce katı daha çok paraya sahiptir? Samimiyetsizlik dolu sözlerle savunmayın bana bunları.
 
Mitinglerde konuşan siyasetçiler şarkıcılar gibidir, milleti ne coşturuyorsa onu söylerler. "Rahmetimiz gazabımızı aşacak" derken kendi de coştu herhalde.
Bu sözün savunulacak bir tarafı yok arkadaşlar, merhamet değil rahmet, ben de yanlış yazmıştım.
 
Son olarak başka bir lider olsaymış, tomayla değil tankla dağıtırmış... Başka bir lider olsaydı insanların içerisinde uyuduğu çadırları ateşe verdirir miydi? Bir de bunu düşünün bakalım.

Konu:Günah Kasetleri/teşhiri

18 Mart 2014 - 12:01 ÖS

Ne anlatıyorsun arkadaş? Kasetlere konu olan başbakan ve kendisi kasetlerin gerçekliğini kabul etmişken sen neyi ispatlamak derdindesin?

Hani şöyle de acayip bir savunmanız var, çok basit programlarla yapılabilecek şeyleri getirip delil olarak sunuyorsunuz, üstelik teknoloji çok gelişmiş montaj bunlar montaj diye bağırırken. Çelişiyorsunuz kendinizle.


Konu:Akp'yi Sevmeme Nedenleri

14 Mart 2014 - 11:02 ÖÖ

Öncelikle bir düzeltme yapayım, üste yazdığım söz "Merhametimiz gazabımızı aşacak" şeklinde, sözün aslı "Rahmetimiz gazabımızı aşacak", tayyip'in söylemi de bu şekilde, ben bir insan bu kadar uçamaz deyip öyle yazmışım herhalde.

Adam sonuna da inşallah ekliyor utanmadan, izan mı dedin arkadaşım? İzansızlık budur.

 

Bakın değerli gönüldaşlar ufak bir liste daha yapalım:

 

Aşağıdaki linke bakınız, tayyip erdoğan'ın yazdığı bir makalenin linkidir bu.

Makalede çok malzeme var fakat bir tanesi var ki rezalet arkadaş.

Makalenin sonuna bakın:

“Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”

http://online.wsj.co...907941058746300

 

Yok arkadaş kesin sen paralelsin, sevmiyorsun başbakanımızı da uyduruyorsun bunları diyorsanız bakın link de verdim, tıklayın varsa ingilizceniz görürsünüz zaten, yok ise eğer google translate kullanın, o yardımcı olur size.

 

Baştan sona yağlayıp durmuş adam, dünya lideri maşallah. Ulan dik dur arkadaş hadi yağladın durdun da bu kadar alçalma bari. Şu kahraman askerler Irak da müslüman kadınların ırzına geçip, 1.5 milyon müslümanı katledenler değil miydi?

Siyaseten de olsa insan bu kadar alçalabilir mi? Sen nasıl bir müslümansın ki müslüman kardeşini katledenin selameti için dua ediyorsun?

 

Pek çok kez duymuşsunuzdur yahudi cesaret ödülü meselesi, kulak asmamışsınızdır belki, amaaaan canım kesin yine karalıyorlardır sayın başbakanımızı demişsinizdir, 5 şubat 2004 tarihinde taha kıvanç Yeni Şafak gazetesinde yazmış, şu an Akp'nin borazanı olan gazetelerden bilirsiniz, alıntılayayım buyurun:

 

Başbakan Tayyip Erdoğan da gezisinde çeşitli Musevi kuruluşlarıyla ilgilendi, bazılarının dâvetine katıldı, birinden ödül aldı. Tayyip Erdoğan'a 'cesaret ödülü' veren kuruluşun adı 'American Jewish Congress' (AJC)... World Jewish Congress, Theodore Herzl tarafından 19. yüzyıl sonunda kurulmuştu ve birkaç yıl önce 100. yıldönümü kutlandı. Dünya Musevilerini bir 'ulusal yurda' kavuşturma amaçlı kurulmuş ve İsrail ile amacını gerçekleştirmiş örgütün bir türevi Amerika'daki...

 

Yazıda rezaletin detayları da mevcut ama mesajım çok uzasın istemiyorum, okumak isteyenler yazının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: http://yenisafak.com...05/tkivanc.html

 

Yine tayyip erdoğan yine bir rezalet, okuyalım:

Erdoğan genel başkan sıfatıyla gittiği Çin’de şöyle dedi: “Tek Çin anlayışını destekliyoruz. Çin'in toprak bütünlüğü konusunda Türkiye'nin herhangi bir tereddüdü yok, saygısı vardır. Terörün dini, milleti, ırkı olamaz.”

 

Doğu Türkistan'ı Çin kendi toprağı sayıyor, anlaşılan tayyip Doğu Türkistan'lıların değil Çin'lilerin destekçisi. Orada özgürük mücadelesi veren Uygurlar da terörist oluyor herhalde.

 

Başbakan, askerlerimizin başına çuval geçirilmesiyle ilgili soruya yani, “ABD’ye nota verecek misiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Bu müzik notası değil. Öyle aklınıza her estiğinde verilmez. Ağırlığı ve ciddiyeti vardır.

 

İş Suriye'ye gelince müzik notası gibi verip duruyorlar ama, gerçi sallayan da kalmadı pek, müzik notasına çevirirsen olacağı bu.

 

Ne dersiniz gönüldaşlar Tayyip'in 4 hak din var dediği konuşmalarının linklerini de sizlerle paylaşmamı ister misiniz?

Bop eş başkanıyım dediği (bunun pek bir esprisi kalmadı, artık herkes kabullendi herhalde) konuşmasının linklerini ister misiniz?

 

Başörtülülerin üniversiteye girememesi ile ilgili "Peruk taksınlar da girsinler" deyip şimdilerde meydanlarda biz başörtüsünü serbest bıraktııııık diye bağırmasındaki samimiyetsizliğe ne dersiniz?

 

Sorayım sizlere, elinizi vicdanınıza atınız, başörtüsünün serbest bırakılması akpnin oylarını düşürecek olsaydı akp serbest bırakmak için uğraşır mıydı?

 

Bu listeyi daha da uzatabiliriz değerli gönüldaşlar, oturup acaba diye bir düşünmez misiniz?