Necip Fazıl Fikir Derneği (NFFD) Kuruldu!

Değerli ziyaretçilerimiz,

Sizlerin de fark edebileceği gibi, internet üzerinden yaklaşık 6 yıldır varlığını sürdürmekte olan n-f-k.com sitesi olarak her geçen gün biraz daha fazla mesafe kat etme gayreti ile hareket etmekteyiz. Aldığımız mesafenin, almamız gereken mesafelerin yanında bir hükmü olmadığının bilincinde olmakla birlikte, bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden belki de en heyecan vericisini sizlerle paylaşmanın huzurunu yaşıyoruz.

Bugüne dek hem sanal, hem de sosyal hayatta, eldeki imkanlar dahilinde ve sizlerin de geniş desteğiyle n-f-k.com / ustadnecipfazil.com çatısı altında pek çok faaliyet gerçekleştirdik. Liseleri, üniversiteleri, köy odalarını, cezaevlerini ve dernekleri içine alan kitap dağıtım projesi; her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz üstadı konu alan nesir ve şiir yarışmaları, medya kuruluşlarında çalışmalarımızı tanıtan yayınlar ve son olarak geçtiğimiz yıl Beykoz’da gerçekleşen üstadı anma programı faaliyetlerimizin akla ilk gelenleridir.

Bu altı yıllık süre içerisinde düzenli ve düzensiz olarak yapılan toplantılar akabinde, sizlerden gelen fikirlerin de destek ve teşvikleriyle, bundan sonraki zamanlar için, artık sanal alemdeki hududumuzu aşarak, sosyal hayatın içlerine nüfuz etmemiz gerektiği fikri her geçen gün biraz daha belirginleşti. Nihayet bu yoldaki ilk büyük adımı, Allah’ın izni ve sizlerin de yardım ve dualarıyla atmış olduk. Uzun zamandır fikir aşamasında bulunan dernekleşme ve dolayısıyla tüzel kişiliğe kavuşma düşüncemiz ‘Necip Fazıl Fikir Derneği’ ismiyle müşahhas planda kayıtlara düşülmüş ve derneğimiz resmi olarak kurulmuştur.

İlk aşamada Anadolu’nun tertemiz ruhunu remzlendiren Erzurum şehrinde kurulan derneğimiz, ilerleyen zamanlarda kemiyet ve keyfiyet uygun düştüğünde başka şehirlerde de şubeleri açılmak üzere, resmi hayatına başlamıştır. Dileğimiz Allah rızasını her şeyden üstün tutan bir anlayışla bir araya gelmek ve bu paralelde çalışmalar yapmaktır. Bundan sonra, site tabanlı organizasyonlarımızın bir kısmı dernek tüzel kişiliği altında gerçekleşecek ve umuyoruz ki daha yaygın bir hedef kitlesine ulaşacaktır.

Derneğimizin–şu an itibariyle- yapım aşamasında olan resmi internet sitesi http://www.nffd.org.tr adresindedir.Derneğe ait Facebook sayfasına ise aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz: http://www.facebook.com/NecipFazilFikirDernegi

Dernek Adresi: Şükrüpaşa Mah. Su pompası Cad. Abdulhamid Han Camii altı, No: G/7 YAKUTİYE/ERZURUM

Saygılarımızla,

n-f-k.com Yönetimi

Share

3 Responses

  1. kübra dedi ki:

    Selamualeyküm kardeşler ben Şanlıurfa dan Kübra çok sevinç verici bir haber ben ve ailem Necip Fazıl ÜSTAD IN hayranıyız uzun zamandır okul dolayısıyla kısmen takip ettigim yazarlardan birisiydi fakat şimdi çok yakından takip ettigim üzerine düşündügüm tabirim dogruysa eger fikrime zikrime çok şey katabilecegini düşündügüm üstadın kitaplarını inceleyerek okumaya karar verdim umuyorum ki şanlıurfada da bir şube açılır ve bizde etkinlikleri yakından takip edip kendimize çevremize birşeyler katıp ulaştırabiliriz böyle bir projede yer almayı çok isterim…selam ve dua ile…

  2. Nuri dedi ki:

    Herşeyden önce böylesine müthiş bir fikri hayata geçirmenin zorluklarına yükümlülüklerine rağmen bunu başaran n-f-k.com yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Bu yıl Erzurum İlahiyat fakültesini kazandım ve derneğin Erzurumda olması benim için harika bir durum.Erzuruma geldiğimde en kısa zamanda derneği ziyaret edeceğim.Bu müthiş çalışmaya katkıda bulunmak için elimden geleni yapacağım.Sağlıcakla kalın.selamlar.

  3. AKYÜZ dedi ki:

    büyük doğu yayınları dergisinin star gazetesinde haftasonu yayınlanmasını yadırgadım çünkü üstadın karakterine ters bir durum var gazetede fal bölümü var böyle bir gazete olması üstada hakaret olarak algıladım ne yapılabilir bu konuda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.