Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
A.Rahman

Baran Dergisi..

Recommended Posts

Elime şimdiye kadar ne Aylık, ne Furkan ne de Baran geçmişti. Bir Baran ı bulabildim, bu haftaki sayısını aldım.

Önceki durumların devamını gördüm (saddamı yüce yapması, kürtçülüğü).

Bu haftada Orhan Yılmazkaya övülüyor;

"..

...

Orhan Yılmazkaya isimli militan yargısız infazla katledilmişti.

....

...

Bu vesileyle aklıma, hakkımdaki bir davadan ötürü tutuklanıp konulduğum Metris cezaevinde, Orhan Yılmazkaya'nın polis kurşunuyla vurularak öldüğü evin sahibi ve diğer Karargah militanlarıyla yaptığım sohbet geldi."(Mehmet Yavuz Uçum)

Ve sonra Orhan Yılmazkaya isimli teröristin Mirzabeyoğlu'nun kitaplarını okuduğunu, O'nun ender şahsiyetlerden biri olduğunu, davasının haklı ve savunulacak bir dava olduğunu, sürekli İbdacılarla bağlantılı olduğunu, onların durumlarını merak ettiğini ve saire.. Bin türlü şey yazılmış.

Daha önce haber sitelerinde, forumlarda hep okuduğumda pkklılarla, devrimcilerle işbirliği içinde olduğu, bünyesindekilerin çoğunun pkk kökenli olduğu falan yazılıydı.Hiç de itibar etmezdim, yalan derdim. (bir zamanlar Mustafa Kemalde yaşadığım durum)

Lakin dergilerinin bu durumu beni düşündürüyor?

İBDA nın sol-kürtler politikasında bilgi sunacak olan var mı?

Selahaddin Demirtaşla yapılan röportajlarda cabası(:

Erdoğanın Amerika da Adl toplantısına katıldığını,musevi liderlere karsı diz çoktuğunu söyleyen Baran adlı dergi nedense Erdoğanın Amerıka dönusu iptal ettiği konyada ki tatbıkata değınmemesi (!) üzüntü verici.

Bilindiği üzere sitemizde ibda ve S.M. üzerine herhangi bir konu konuşmak ve açmak yasaktır. Konuyu kapatırken yardımcı olabilir düşüncesiyle ilgilenenlere şu kaynağı verebiliriz: Ruşen Çakır'ın "Ayet ve Slogan" adlı eserinde ibda kısmına bakılabilir. Yerinde tespitler yapılmış. Sol marjinal bazı gruplarla ibdanın hareketlerinde örtüşen anlayışların olduğunu belirtilmektedir.

Saygılarımızla...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...