Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
muratti

Ülkücü Yemini

Recommended Posts

her kesın ulkuculere daır kıymet hukmu var maasallah.Allah razı olsun bazı kardeslerımde anlatmaya calısıyo.bu ulkede unıversıtelerın duvarlarına Allah resulunun ısmını agızlarına alarak 'O'nun pıclerı gıremez yazarken' o yazıyı sılerken arkasından vurularak ve hala davaya baglılıgının ve samımıyetının gostergesı olacak sekılde vuruldugu yerlerden akan kanıyla yazıyı sılmıslerdır.alın sıze ulkuculuk.ıdam edılen ulkucu sehıtlerın yazdıkları son mektupları okuyun.en azından bunlara saygınız olsunda asagılamayın. bende ulkucuyum yazdıgınız sıkıntıların farkındayım ama sununda farkındayım son yıllarda sızın bahsettınız fıkrıyat yok artık ve ocaklarda artık eskısı gıbı serserı tıplı ınsanlarda yok 'ahde vefa ımandandır' hadısıne malık olun ve ulkuculer hakındakı kıymet hukumlerınıze dıkkat edın.a.e.olun

Vakıf Ahmet kardeşimin yazdıklarını okuyunca, kendimi gördüm bir an. (Anladın değil mi Vakıf biggrin.gif) Aslında meseleyi, meselenin geçmişini ve bugününü iyi özetlemişsin. Fazlası söz israfı olurdu zaten. Tam bilmiyorum ama; İslam'da neye, nasıl ve ne zaman yemin edileceği bellidir.

her kesın ulkuculere daır kıymet hukmu var maasallah.Allah razı olsun bazı kardeslerımde anlatmaya calısıyo.bu ulkede unıversıtelerın duvarlarına Allah resulunun ısmını agızlarına alarak 'O'nun pıclerı gıremez yazarken' o yazıyı sılerken arkasından vurularak ve hala davaya baglılıgının ve samımıyetının gostergesı olacak sekılde vuruldugu yerlerden akan kanıyla yazıyı sılmıslerdır.alın sıze ulkuculuk.ıdam edılen ulkucu sehıtlerın yazdıkları son mektupları okuyun.en azından bunlara saygınız olsunda asagılamayın. bende ulkucuyum yazdıgınız sıkıntıların farkındayım ama sununda farkındayım son yıllarda sızın bahsettınız fıkrıyat yok artık ve ocaklarda artık eskısı gıbı serserı tıplı ınsanlarda yok 'ahde vefa ımandandır' hadısıne malık olun ve ulkuculer hakındakı kıymet hukumlerınıze dıkkat edın.a.e.olun

Yeni nesil afyonlaşmış ülkücüleri yeriyorum birader ,izninle suratlarına bir bir de tükürüyorum.Serserilik için ya bir davayı kullanmasınlar,ya da en iyisi bu davanın başındakiler necasetten taharet yapsın.Ancak öyle düzelir ülkücü imajı.

Vesselam.

Arkadaşlar meselenin özüne inelim.Mekke'nin fethi Kainatın efendisi(S.A.V)sahabe efendilerimizden birine söylediler Ebu Süfyan 'ı öne getirin o geldiğinde gördü ki kavim kavim sahabe efendilerimiz Mekke'ye giriyor bu nasıl oluyor diye düşündü.Sahabe efendilerimizden biri Nübüvvet peygamberlik dedi.İşte bütün olay burada gizli insanın içinde gönül verdiği bir sevgi olabilir.Fakat o sevgiyi kainatın efendisine feda etmesi gerekiyor .Bu yüzden üstadı ve davasını çok iyi anlamamız gerekiyor.Necip Fazıl'ı üstad yapan şey neydi bunun üzerinde düşünmek lazım bir nazar (Bana yakan gözlerle bir kerecik baktınız.Ruhuma büyük temel çivisini çaktınız.)Bu nasıl bir bağ arkadaşlar bunun üzerinde durmak lazım.Gerisi önemli değil nasıl bir muhabbet efendisi üstad için bir gün diyorki artık ne oluyorsa Necip'ime laf söyletmem.Yunus Emre'nin efendisinin söylediği gibi bizim Yunus'mu artık gerisini siz anlayın.

bu konuya bulaşmayacaktım ama birşey yazmam gerekiyor.

Yani kısacası şunu demek istemiyorum:Bazılarının imanındaki çatlaklar onlara,kendilerinin dahi belki de şaşırdığı sözleri söyleterek___...vatana,bayrağa yemin olsun gibi____nasıl yanlış bir itikadda olduklarını gösterir.Çünkü andımız yalnızca Allah'adır ve yalnızca Allah'ının,peygamberinin,dininin ve en önemlisi hiçbir ırkın birbirine üstün olmadığını bilerek,tevhidin ve barışın semboldür.

buna cevap olarak bu yazılmış.

kardesım sende ıman olcer ya da ıtıkat olcermı varkı hmen tespıt edıyosun tevbe et bence haklarına gırıyosun bende dahıl eger hala daha ısrar edıyosan hakkımı helel etmıyorum bılmıs olasın

arkadaş azıcık araştırda konuş yav.

ALLAH'ta başkası üzerine yemin etmek yasaklanmışken nasıl savunursun.

Can kardeşler Allah razı olsun çok raatsız oldum, belki yalnış anlaşıldım.Özür dilerim.Şahıs olarak bunları söylemedim insan ,fert olarak söyledim.Yoksa biz kimiz insanların şahsı için söyleyelim.Hakkınızı helal edin biz çok üzüldük rahatsız olduk yalnış anlaşıldık özür dileriz haklarınızı helal edin böyle bir olaya sebebiyet verdiğimiz için pişmanız.

Yeni nesil afyonlaşmış ülkücüleri yeriyorum birader ,izninle suratlarına bir bir de tükürüyorum.Serserilik için ya bir davayı kullanmasınlar,ya da en iyisi bu davanın başındakiler necasetten taharet yapsın.Ancak öyle düzelir ülkücü imajı.

Vesselam.

anlatamıyorum galıba yaenı nesıl dedıgın ülkücülerin içinde ben ve benım arkadaslarım dahıl etkıleyıcıleı etkıleyecek potansıyelde kardeslerım var boyle anlamadan bılmeden meselenın sadece satıh ustu kısmıyla ılgılenen.opurtunıst bır halle hadıselere yorum yapmak muhatabına yapılan en buyuk haksızlık olsa gerek.zaten yıllardır ne olmadıgımızı anlata anlata ne oldugumuzu bır turlu anlatamadık bakın hala ne olmadıgımızı anlatmaya calısıyom.öz davayı müslüman türkün öz hüvviyetini anlatmaya fırsat kalmıyo dedım ya satıh ustu soyleyıslerle ugrasıyoz. ınsanların tabularını ve onyargılarını kırmak gercekten zor.alıcıları acık ınsan olmak lazım...

Öz varlığını (NEFSİNİ) öldürdünse, özür dilemeden kurtuldun demektir. Artık Ülkede düşmanın yoktur!! (MEVLANA Celaleddin Rümi (Ks))

bu ulkede unıversıtelerın duvarlarına Allah Resulu nun ısmını agızlarına alarak (HAŞA)'O'nun pıclerı gıremez yazarken' o yazıyı sılerken arkasından vurularak ve hala davaya baglılıgının ve samımıyetının gostergesı olacak sekılde vuruldugu yerlerden akan kanıyla yazıyı sılmıslerdır.alın sıze ulkuculuk.ıdam edılen ulkucu sehıtlerın yazdıkları son mektupları okuyun.en azından bunlara saygınız olsunda asagılamayın.

ağzına sağlık..

bu konuya bulaşmayacaktım ama birşey yazmam gerekiyor.

buna cevap olarak bu yazılmış.

arkadaş azıcık araştırda konuş yav.

ALLAH'ta başkası üzerine yemin etmek yasaklanmışken nasıl savunursun.

kımde ne kadar ıman var catlak varmı yokmu varmı nerden bılıyorsunuz sız allah dostumuzunuz veya sezde dedıgım gıbı imanı tespıt eden bı r cıhaz mı var boyle kesın konusuyorsunuz tevbe edeın tevbe...eger bayrak ve vatan ustune yemını anlamayamıyor ve elestırıyorsanız bayrak uzerıne konusalım bayragımzdakı ay ın Allah c.c. yu temsıl ettıgını yıldızında resulu s.a.v hz temsıl ettıgını unutmayın,vatana gelınce hadısı serıf var bunun hakkında ' vatan sevmek ımandandır' ama vatandan kastım toprak parcası degıl bızım unuttugumuz,aramadıgımız vatan.Allah ın huzurundayken dunyaya gelmeden evvel Allah a memurıyetımızın yemınının yapıldıgı yer...inşallah anlatabılmışsımdır...Allaha sukur ham yobaz kaba softalık yapmam arastırırım öğrenırım...yıne soyluyorum sız ulkuculere dua etmek zorundasınız bu memlekete daha cok ıslama ne zaman saldırılmıssa hep onlerde ulkuculer olmustur ahde vefasızlık etmeyın.80 lerı unutmayın...Allah rızası ıcın...

"kımde ne kadar ıman var catlak varmı yokmu varmı nerden bılıyorsunuz sız allah dostumuzunuz veya sezde dedıgım gıbı imanı tespıt eden bı r cıhaz mı var boyle kesın konusuyorsunuz tevbe edeın tevbe...eger bayrak ve vatan ustune yemını anlamayamıyor ve elestırıyorsanız bayrak uzerıne konusalım bayragımzdakı ay ın Allah c.c. yu temsıl ettıgını yıldızında resulu s.a.v hz temsıl ettıgını unutmayın,vatana gelınce hadısı serıf var bunun hakkında ' vatan sevmek ımandandır' ama vatandan kastım toprak parcası degıl bızım unuttugumuz,aramadıgımız vatan.Allah ın huzurundayken dunyaya gelmeden evvel Allah a memurıyetımızın yemınının yapıldıgı yer...inşallah anlatabılmışsımdır...Allaha sukur ham yobaz kaba softalık yapmam arastırırım öğrenırım...yıne soyluyorum sız ulkuculere dua etmek zorundasınız bu memlekete daha cok ıslama ne zaman saldırılmıssa hep onlerde ulkuculer olmustur ahde vefasızlık etmeyın.80 lerı unutmayın...Allah rızası ıcın..."

arkadaş tebrik ederim araştırmışsın.lakin yanlış şeyi.ben sizden bayrağı ve vatanı araştırmanızı istemedim.islamı araştırmanızı istedim.

acaba ALLAH'tan başkası üzerine yemin etmek mi yasaklanmıştır.içinde ALLAH'tan bahsedilen birşeyin dışında birşey üzerine yemin etmek mi.

zahmet olmazsa tekrar araştırın.lakin bu sefer doğru şeyi.

anlatamıyorum galıba yaenı nesıl dedıgın ülkücülerin içinde ben ve benım arkadaslarım dahıl etkıleyıcıleı etkıleyecek potansıyelde kardeslerım var boyle anlamadan bılmeden meselenın sadece satıh ustu kısmıyla ılgılenen.opurtunıst bır halle hadıselere yorum yapmak muhatabına yapılan en buyuk haksızlık olsa gerek.zaten yıllardır ne olmadıgımızı anlata anlata ne oldugumuzu bır turlu anlatamadık bakın hala ne olmadıgımızı anlatmaya calısıyom.öz davayı müslüman türkün öz hüvviyetini anlatmaya fırsat kalmıyo dedım ya satıh ustu soyleyıslerle ugrasıyoz. ınsanların tabularını ve onyargılarını kırmak gercekten zor.alıcıları acık ınsan olmak lazım...

Muhterem kardeşim,güzel insan,sen benim genellememi ne için üzerine alma cehdine düşersin anlamadım.Sen ve senin gibi temiz,saf,pak ülkücüler olabilir amma 'diğerleri' de çoğunluk olmak üzere mevcut.

Anlatabildim mi?

Seni ve senin gibileri tenzih üstüne tenzih ediyorum.

Selametle.

Vakıf Ahmet kardeşimin yazdıklarını okuyunca, kendimi gördüm bir an. (Anladın değil mi Vakıf smile.gif ) Aslında meseleyi, meselenin geçmişini ve bugününü iyi özetlemişsin. Fazlası, söz israfı olurdu zaten.

Tam bilmiyorum ama, İslam'da neye, nasıl ve ne zaman yemin edileceği bellidir.

...

Abi gayet iyi anladım smile.gif Dediğime geldin diye hava yapıcaksan, hiç mi hiç konuşmayalım tongue.gif Yazını okuyunca hatırıma tartışmalarımız ve benim ateşli müdafaalarım geldi

Mesaj yazalı hayli zaman olmuş ama yeni gördüm.

Bu Dâvâ'nın özü İslamiyetdir. Bu Dâvâ'ya gönül vermiş, uğrunda mücadele etmiş isimlerin arasında büyük Nefer Osman Yüksel Serdengeçti, büyük Üstad merhum Necip Fazıl Kısakürek, Peygamberimiz (S.A.S) soyundan gelen Seyyid Ahmet Arvasi Hocamız yer almıştır. Bu isimlerin müslümanlığından şüphe eden yoktur aramızda değil mi? Merhum Alparslan Türkeş "Kürtler ne kadar Kürtse bizde okadar kürdüz, Türkler ne kadar Türkse Kürtlerde okadar Türk'tür" diye haykırmıştır. Bir ırkçılık seziyormusunuz siz bu Cümlede? Yada içinde ırkcılık taşıyan birisi bu cümleyi söyler mi? Hem Alparslan Türkeş'li bir MHP oluşumu ırkçılık üzerinde kurulmuş olsaydı, müslümanlığa olan hassasiyet gösterilmeseydi yukarıda saydığım üstadları oluşumunun içine sokarmıydı? Merhum Yazıcıoğlu'nun zaten bu konularda olan hassasiyetini herkes biliyordur umarım. 70 Kuşağı yaşadıkları o dönemde Türk Milliyetçiliğini dönem, dönem göğüsünü gererek dile getirmiştir, bunuda bizler inkâr etmiyoruz. Komünistler o dönemde Milli ve Manevi değerlerimize göz diktiğinde bizim büyüklerimiz Kurtuluşu "İslamiyet Ruhumuz, Türklük bedenimiz" diyerek getirmiştir. Şimdiki dönemlerde Türk Milliyetçiliği gerçekten yanlış düşüncelerle, yanlış yerlerde yaşanıyor. Ve acık, acık diyorum Özünde İslamiyet olmayan hiç bir dâvânın doğruluğuna inanmıyorum. Milliyetçilik yanlış unsurlarla Veli Küçüğün emrinde, Ergenekon çeteleşmesinin içinde olmamalı. Olursa o nun adı Milliyetçilik değil Hainlik olur! 70 Kuşağındaki milliyetçilik anlayısı Milli değerler ve Vatan toprakları için verilen Mücadele anlayışıdır. Ve ne yazıkkı o zamanlar Komünizm dehşetinden kurtulmak için bazı Müslüman kesımlar bile gerekilen Mücadeleyi verip, yüreklerini ortaya koymamışlardır. Misal değer verdiğim bir büyüğüm o dönemlerde Bahçelievler'de yaşadığı bir olayı anlattı. O dönemlerde Ülkücülerin Bahcelievler'deki Mücadeleleri bilinir. Bahçelievlerde MSP'li ve Ülkücü Gençler hariç bir tane komünist yok. Bir kaç zaman sonra Komünistler ülkü ocaklı gençlerin yerini, hatta attığı adımı öğrenmeye başlamışlardır. Ardından Evinde bombalanarak öldürülen bir Başkanımız olmuştur. Bir ağabeyimizin araştırması sonucunda MSP'li gençler takibe alınmış ve belgelenerek onaylanmış ki MSP'li gençler sadece Ülkücü Gençleri yanlış tanımasıyla, evlerinde bozkurt işaretleri oldukları icin solculardan yardım istemişlerdir. Ve ondan sonra Bahcelievlerde bir çok Ülkücü'nün kanı dökülmüştür..

Ülkücü bırakın komşusunu satmayı, Komşusunun huzurunu bozmaz, BOZDURMAZ.

Bunu şimdi Ülkücüler'e düşman edinmek için söylemedim ama gördüğüm gibi burada bir çok Ülkücülere düsman kesilen kisilikler var ne yazık ki. Yinede sunu demek lazım o dönemlerde kanını döken bir çok Akıncı genç olmuştur. Bacılarımızın Baş örtüsü icin büyük Eylemlere imza atılmıştır. ALLAH onlardan da razı olsun.