Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mehmet hakkı

Milliyet

Recommended Posts

milliyetsiz milliyet gazetesi güya Osmanlı yı tanıtan dev eseri Türk okuyucularla buluşturacakmış ve bu sözde şaheserin yazarı ise hammer denilen biridir Şanlı Osmanlı Devletini kötüleyen biridir Tarihçi bile değildir çünkü tarihçi olmak için tarafsız olması gerekir bir insanın Her Yavuz Bahadıroğlu kitabını okuduğumda kitabın alt taraflarında tarihin onunla nasıl çarptığırıldığını anlatıyordu ve şu anda sözde milliyet gazetesi Bir Osmanlı Düşmanın yazdığı bir kitabı dağıtıyor buna tepkisiz kalamazdım ve ayrıyetten şu hikaye aklıma geldi

Mısırın Fetihi

Mısır Fetih edildikten sonra bir mola verilmiş padişah otağ-ı hümayunda askerlerde birbirleriyle konuşmaktadır

ordan bir Türk askeri ile bir yabancı tarihçinin konuşması şöyle meydana gelir Asker sorar sen napıyorsun tarihçi der sizi yazıyorum neyi yazıyorsun Yavuz Sultan Selimin toprakları fetih ettiğini ve mısırın güzelliklerine ulaştığını söylüyorum demiş Asker kükremiş sen Osmanlının fetih amacının bu olduğunu söylemiş biz İlahi Kelimatullah için çarpışırız demiş bu olayı Selime aksetmiş Selim de demişki

-Bırak yazsın onların tarihçileri var da bizim yokmudur gelecek kuşaklara bizim tarihçilermiz aydınalatacaktır , bizim tarihçi dururken onları okurlarsa vay onların haline der ... Hikayeyi Yavuz Bahadıroğlunun Mısıra doğru kitabında okudum fakat kendi aklımda kaldığı kadarıyla size yazdım yanlışlar varsa belirtirseniz bir doğruyu daha öğrenmiş olurum.

Selametle

Mehmet Hakkı Ülgüdür

Tarihi en aydınlatıcı ve en sevdirici bir şekilde anlatan üslup,Yavuz Bahadıroğlu'dur.

Milliyet aslına dönüyor ve korkarım ki o ansiklopediye kapış kapış yapacak çok...

"Arslanlar kendi tarihçilerini çıkarmadıkça av hikayeleri hep avcıyı övecektir!.."

Tarihi en aydınlatıcı ve en sevdirici bir şekilde anlatan üslup,Yavuz Bahadıroğlu'dur.

Milliyet aslına dönüyor ve korkarım ki o ansiklopediye kapış kapış yapacak çok...

Fakat ne yazıkkı bilimsel değildir.Belgelere dayanmaz.Bunu asla Üstadı yermek için söylemiyorum, ama ilmi bir kaynak olarka görüpte ideolocyayı onun kitaplarına göre oluşturmak yanlış.Bunu belirtmek istedim.