Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Hareket Merkezi

Ülkemle Gurur Duydum...

Recommended Posts

Çeçenistan’a en son 1996 yılında gelmiştim.

Dört gündür geziyorum ve çok büyük gurur duyuyorum.

Çeçenistan’ı bugün bu şekilde değişen yüzüyle görmek bana gerçekten rüya gibi geldi.

Ben Çeçen kökenli bir Türk vatandaşıyım.

Aynı zamanda Çeçen vatandaşı ve Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum.

Çeçenistan’da sınır bölgesine kadar gittim.

Bütün Çeçenistan baştan aşağı inşaat halinde.

Yollar yapılıyor, binalar yükseliyor, bütün camilerimiz baştan aşağı yeniden inşa ediliyor.

Herkes mutlu. Çeçen halkının mutlu olduğunu görmek bizleri de gururlandırıyor.

Benim annemin babası da, babamın babası da Çeçenistanlı.

Dolayısıyla her köye gittim.

Burada en ufak bir sorun yok.

Herkes çok mutlu bir şekilde hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Herkesin işi gücü var, herkesin sosyal güvencesi var.

Daha önce göremediğim her şey şu anda Çeçenistan'da mevcut...

Esas gezim köylere ve kasabalara oldu.

Ben Türk halkının ve yurtdışındaki Çeçen halkının buraya gelip Çeçenistan’ı görmesini isterim.

Çok da mutlu olacaklarına inanıyorum.

Kafkasya’nın yıldızı olmuş

Çeçenistan’dan direk seferler de başlıyor.

Nitekim ilk kafile kutsal topraklara gitti.

İnşallah yakında İstanbul seferleri de başlayacak.

Çeçenistan geleceğin bir yıldızı olacak.

Yani herkesin gelip görmesini tavsiye ederim.

Çeçenistan’a bu kalkınma hamleleri ile Kafkasya’nın parlayan yıldızı diyebiliriz.

Allah Ramzan Kadirov’a güç ve kuvvet versin.

Şu anda gördüğüm çok güçlü bir yönetim ile beraber Çeçenistan’ı Kafkasya’nın yıldızı yapacak.

Çeçenistan diğer müslüman cumhuiyetlerine de örnek olacak.

Zaten birtakım ziyaretler de başlamış.

Onların da cami talepleri var.

Şu anda Ramzan Kadirov diğer müslüman cumhuriyetlere de cami yaptırmaya başladı.

Çeçenistan dışında da güzel gelişmeler oluyor. Şu anda Kırım’da bildiğim kadarıyla bir caminin yapımını Ramzan Kadirov üstleniyor.

Asılsız söylentiler bilgisizlikten

14 yıl aradan sonra ilk defa gelirken bu güzellikleri görebileceğimi tahmin bile edemiyordum.

Çeçenistan’da gördüklerime inanamıyorum.

Döndüğüm zaman Çeçenistan’da yaşanan güzel gelişmeleri herkese anlatmaya çalışacağım.

Maalesef Çeçenistan hakkında farklı söylentiler de oluyordu.

Her ülkede bunlar yaşanıyor.

Ben onlarında kısa zamanda ikna olacaklarına inanıyorum.

Bütün bu asılsız söylentiler bilgisizlikten ve menfaatlerden kaynaklanıyor.

Ama bu insanlar da düşünceleriyle eninde sonunda ikna olacaklar ve

Çeçenistan’a gelip burada yaşanan gerçeklere kendi gözleriyle şahit olacaklar.

www.cecenler.net

www.hareketinsesi.com

Çüş, Rus Ajanı kukla Kadirov'a dua...

çeçen milletini kesen Rusya'nın kuklası olan Rus taraftarı bir insan olsa olsa o milletin yüz karasıdır yalnızca.

Çüş, Rus Ajanı kukla Kadirov'a dua...

çeçen milletini kesen Rusya'nın kuklası olan Rus taraftarı bir insan olsa olsa o milletin yüz karasıdır yalnızca.

Bunları neye dayanarak söylüyorsun?

Elinde belgen var mı?

Bunları neye dayanarak söylüyorsun?

Elinde belgen var mı?

Belge gırla gidiyor.Ki zâten DÜnya Alem Kadirov'un Putinci olduğunu bilir.Rus Yanlısı Çeçenistan devlet başkanı diye geçer yabnacı-yerli kaynaklarda.Çeçen mücâhidlerine o kadar işkence etmiş bir insânı övmenin cezâsı büyükütr kardeşim.Bir yalana kurbân olma.

bana örnek göster... mesela bir video...

Onca çeçen mücahidin videosu var da bu adamın "senin dediğine göre" birine işgence yaparken videosu yok mu ?

Putinle sıcak ilişkileri yeter videoya ne gerek.

Bir de delil/ispat/video istemiş sayın Hareket Merkezi. Neyin ispatını, neyin videosunu istiyorsunuz? Siz neyin ve kimin hareket merkezisiniz bilmiyorum ama, ez cümle müslümanların bildiği şeyler var, onu belirteyim.

Çeçen davasının ne olduğunu, nasıl geliştiğini ve nasıl mücadele verildiğini en iyi Rus'lar bilir. Senin yorumlarına ve beyanatlarına bakarsak, sanki biz uzaydan geldik te, Çeçenya'yı Los Angeles'la falan karıştırıyoruz.

Aptal ya da özürlü mü sanıyorsun sen bizi? Köyler güllük-gülistanmış, camiler yapılmış, vs... Doğrudur, bunlar oluyor ve olmakta Çeçenya'da. Neden oluyor ve nasıl oluyor? Bundan makul ve faydacı politika mı olur söylesene? Çeçen haklı ve onurlu davası kırılmış, bütün liderler öldürülmüş/sürülmüş, halk sefalete ve anarşiye (adam kaçırmalar, infazlar) mahkum edilmiş bir yerden bahsediyoruz sayın Hareket Merkezi.

Şimdi, madem açtın ve başka cepheden girdin bu konuya, biz de vicdan ve izan cephesinden girelim.

Yerle bir edilen şehirlerin, evlerin, camilerin videosunu mu istersin? Tecavüz edilen binlerce Çeçen kadının videosunu mu istersin? Ayakları yok, elleri yok, gözü yok, kulağı yok olan Çeçen çocuklarının videosunu mu istersin? Kim yaptı bunları? İstanbul'da katledilen Çeçen'lerin videosunu eklemek isterdim ama, maalesef yetişememiş ! kameramanlar. Katar'da bombayla şehid edilen Zelimhan Yandarbiyev'in videosu da fena olmaz aslında.

Zilletle yaşamanın ve zilleti konuşmanın videosunu mu istersin yoksa? Çünkü açtığın bütün konular zilleti işaret ediyor bize, başka bir şeyi değil ! Ya da Rusya ile müttefik oldukta bizim mi haberimiz yok?

...

ALİ

Ramzan Kadirov şerefsizin,hainin,itin önde gidenidir.Mahmut Abbas'dan da beter bir haindir.Aklım almıyor,şaşkınım;hangi mantık,hangi beyin bu adamı şu yazılarla takdim ediyor?

Ve bu adam çeçenyaya'da gitmiş,belli ki ramzan son model jipleriyle grozni'nin çeçen mafyasının yaşadığı villa mahallelerinde turlatmış ahmağı.