Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

Yunus'un Karalama Defterinden....

Recommended Posts

VEFAM

Vefamdır beni ben yapan

Beni sokaktaki köpekle aynı seviyede tutan

Daha ne istersin ki ey insan

Sokaktaki köpek kadar sadık olabilsen

Daha ne ister onun kadar vefa sahibi olsan

Daha ne istersin

Vefa olmazsa nasıl olurum dost

Dost olmazsa ne yapar bu can

Can olmadan ne yapar bu kuru beden

Ancak vefalı bir köpeğe olur yem

Vefakar ol ey gönlüm her dem

Şehr-i İstanbul’a

Çünkü o sana kucak açtı

Boğazında seni avuttu

Süleymaniye de secdeye kabul etti

Arnavut köyde rüzgarla okşadı seni

Biraz kıskanç biraz huysuzdu

Ama o hep seni sevdi

Ona vefalı ol ki sadakatinle köpek kadar olabilesin

Ve ben o zaman vefalıyım diyebilesin

Dostuna da vefalı ol

Ona ne gözün gibi bak ne kendin gibi

Ona bir güle davrandığın gibi davran

Hırçın olma dikeni sana batar kanatır seni

Onu rüzgardan koru zarar görmesin

Onu vefa ile koru ki günü gelince seni fırtınadan korusun

Ve o zaman sokaktaki köpek seviyesine ulaşırsın

Sevgiline sadık ol

O seni kutsal sayıp gönlünde bir köşk kurar sana

Sen ona ne verirsin ki en fazla bir gülümseme

Ve o nemli gözlere rağmen yoluna devam edersen

Bak yanında yürüyen o sahipsiz kimsesiz zavallı dediğin köpeğe

Eğil ve onun patilerini öp

Ve ondan sadakati ve vefayı öğren

Ki onun seviyesine ulaşasın

Sakın ha deme ben insanım

Sokaktaki köpek kadar vefalı olmadan

Sadece iki ayak üstünde yürüyorsun konuşuyorsun diye

Ondan üstün mü sandın kendini

İnsan dediğin önce sevmeyi sevilmeyi bilecek

Çünkü senin sevmen ihtiyaç sevilmen ise lütuftur

Vefa ise senin damarlarında ki kandır

Vefa dediğin dostun geldiğinde bana bir can lazım dediğinde

Kapıyı çarpıp çıkmak değildir

Al benimkini senden değerli değil ya demektir

Sevgilin sana ben başkasını seviyorum derse

Seninde vefan varsa

O mutlu olsun diye ardından şöyle de

Gün olurda buralardan bir yardım istersen

Eski bir sevgili seni gönül mahseninde tozlar arasında bekliyor

Vefalı olmaya çalış sende ey gönlüm

İstanbula vefalı ol

O seni asla satmaz

O seni asla bırakmaz

O seni asla aldatmaz

Git kucaklaş yağmuruyla

Temizlen onun suları ile

Sakın ona küfretme

Kızma gücenme

Bil ki o sana her zaman yuvadır

O sana her zaman yardır

Yolları bozuktur, insanı bozuktur

Suları bozuktur , arabaları bozuktur

Ama o şehir hala daha

Fatihin aşık olduğu İstanbuldur

Vefalı ol en azından fatih kadar vefalı ol ,

İstanbul denen koca aşkına...

14.09.2007/cuma Yunus coşkun

Ben adem değilim ki şehit evladım olsun.

Ben nuh değilim ki tufanlar benim olsun.

Ben eyyüb değilim ki derin sabrım olsun.

Ben yunus değilim ki balık yuvam olsun.

Ben yakub değilim ki göz yaşım yusuf olsun.

Ben yusuf değilim ki yakub gibi babam olsun.

Ben süleyman değilim ki mührüm olsun.

Ben ibrahim değilim ki ateşim serin olsun.

Ben musa değilim ki harun gibi kardeşim olsun.

Ben isa değilim ki meryem gibi anam olsun.

Ben o değilim ki alemler benim olsun.

Ben sadece tozum , olduğum yere konuyorum...

Bu şiirin abi,çok güzel gerçekten.Kaleminin bundan daha manalı şiirler akıtması dileğiyle inşallah...

Aslına bakarsan ikiside ... telafuz meselesi yüzünden fark ediyor... hanzala veya handala...

Aslına bakarsan ikiside ... telafuz meselesi yüzünden fark ediyor... hanzala veya handala...

Tamam, doğru. Arapça da handala diye telaffuz ediliyor di mi? Sonradan aklıma geldi. Selametle..

Abim ya süper şiirler bu arada bunları şair olarak senin isminle paylaşsam bi sıkıntı olur mu?

Ayrıca inan çok güzel yazıyosun sonuçta buda normal kimin izinden gidiyoruz değil mi? :D

Handala veya hanzala tek sorun bu mu bay ajan. Boşversene. Çok güzel yazıyorsun yunus abi, hiç kimseye aldırış etme sen. Şiirlerinin her bir mısraı birbirinden güzel. Yazmaktan asla vazgeçme. Kimbilir belki birgün Mustafa abimiz kadar şiirin olur. Hatta iyi bir çocuk olursan ormanda belki şirin babayla bile karşılaşabilirsin. :D

Handala veya hanzala tek sorun bu mu bay ajan. Boşversene. Çok güzel yazıyorsun yunus abi, hiç kimseye aldırış etme sen. Şiirlerinin her bir mısraı birbirinden güzel. Yazmaktan asla vazgeçme. Kimbilir belki birgün Mustafa abimiz kadar şiirin olur. Hatta iyi bir çocuk olursan ormanda belki şirin babayla bile karşılaşabilirsin. :D

Niye komünistlerin palyaço kılıklı babasıyla karşılaşıyor Yunus abim anlamadım....Onun yerine Kurtoğlu Muslihiddin reisle falan karşılaşsa çok daha iyi olmaz mı

Kendimizce mühim gördüğümüz bir hususu dile getirdik. Ve Yunus kardeşin mevzuyu aydınlatmasıyla olay noktalandı. Amacımız cıngar çıkarmak değil. Yoksa yunuscoskun kardeşin şiirlerine lafımız yok. Pek benim tarzım olmasa da gene de saygı duyarım. Mustafa Abi ayrı bir kategoride değerlendirilmeli. Onunla herkes aşık atamaz. Belki bu söylediklerime de bir şiir yazar abimiz. Abimizin sine-i süruru feza genişliğinde olduğundan şiir yazmakta asla ve kat'a güçlük çekmiyor. Bide yunuscoskun kardeş aman diyim fazla şirin olma yoksa ormanda kimin çıkacağı belli olmaz. Ya Gargamel çıkarsa karşına.. Ondan sonra 'ajan ajannnn' diye feryat edersin. Aman diyim..

Tarzan Rıfkı' yı nasıl düşünemedim bilmiyorum. AAAAAAAAAA ağa ağaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :D

Evet süper....Yani iyi çocuk olunursa ormanda Tarzan Rıfkı ile karşılaşmak.Bunun için ben bile iyi çocuk olurum inanın.Düşünün artık

Tabi zaten ajanımızın tarzı olması için şiirsonik cep kitabına girmiş olması lazım. Biricik kriter sonunda sonik olan bişeylerle bağlantılı olması... Ayrıca kimse yunus abimizin sinei sürurunun da feza genişliğinde olmadığını ima edemez. Aşık da atar çorbaya kaşık da atar sizene mister ajansonik.

Rıfkı abi hakikaten halk aşığı bir şahsiyettir. Elinde saz, dilinde söz kendini bir çam ağacından öbür çam ağacına ata ata hayatın sırrını çözmüş, feleğin de çemberinden geçmiş bir insan üstü insandır. Aaaa ağa ağaaaaaa şeklindeki serbest nazımda yazılmış şiirleri halka mal olmuş ve dilden dile, gönülden gönüle rıfkı abimizin dallarda süzüldüğü gibi süzülerek insanımızın gönlünü şen etmiştir. Dolayısı ile ormanların kralıdır.

Kurtoğlu Müslihiddin'in ormanda ne işi var. İlahi aybüke... :D

Tarzan Rıfkı' yı nasıl düşünemedim bilmiyorum. AAAAAAAAAA ağa ağaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :D

Böyle bir olağanüstü bir fikir zaten ancak sizin aklınıza gelebilirdi. Tarzan Rıfkı.. Yok Gardrop Fuat. Kuantum teorisiyle ilgili yorumlarınızı da merak ediyorum doğrusu. Allah bilir sicim kuramında katkınız da vardır sizin. Hele o mesajınızın sonundaki enteresan ötesi çıkışınız yok mu Freud mezardan çıksa tevil edemez. O derece.. :D

Tabi zaten ajanımızın tarzı olması için şiirsonik cep kitabına girmiş olması lazım. Biricik kriter sonunda sonik olan bişeylerle bağlantılı olması... Ayrıca kimse yunus abimizin sinei sürurunun da feza genişliğinde olmadığını ima edemez. Aşık da atar çorbaya kaşık da atar sizene mister ajansonik.

Rıfkı abi hakikaten halk aşığı bir şahsiyettir. Elinde saz, dilinde söz kendini bir çam ağacından öbür çam ağacına ata ata hayatın sırrını çözmüş, feleğin de çemberinden geçmiş bir insan üstü insandır. Aaaa ağa ağaaaaaa şeklindeki serbest nazımda yazılmış şiirleri halka mal olmuş ve dilden dile, gönülden gönüle rıfkı abimizin dallarda süzüldüğü gibi süzülerek insanımızın gönlünü şen etmiştir. Dolayısı ile ormanların kralıdır.

Kurtoğlu Müslihiddin'in ormanda ne işi var. İlahi aybüke... :D

Sonik monik... Ennihayetinde bizim de kendimize göre bir tarzımız var. Ayrıca Yunus kardeşin sine-i süruru feza genişliğinde midir değil midir bilemem. Ben sadece bu hasletin ancak 60 küsur sayfadır şiir yazan Mustafa Abi'ye has olabileceğini vurguladım. Yoksa Yunus kardeşteki duygu yoğunluğu ortada. Ama Mustafa Abi'ye yetişmesi için daha çok ekmek yemesi lazım. Yoksa ister aşık atsın, ister kaşık atsın çorbaya beni alakadar etmez. Afiyet olsun der geçerim.

Neyse şu an uzaklaşmam lazım bu başlıktan. Ajansal hissi kablel vukum böyle diyor. Yoksa psikolojim bozulacak.

Kurtoğlu Müslihiddin'in ormanda ne işi var. İlahi aybüke...

Böylesine bir İstanbul aşığının ormanda ne işi var?Muhakkak ki boğazın engin suları Yunus Abimizi ottan böcekten daha çok çekecek ve ödül olarak Kurdoğlu reis ile karşılaşmayı tercih edecektir.

Neden olmasın? Sen de belki iyi bir ajan olursan cia manzaralı terasında Kız İsmet ile karşılaşabilirsin. :D

Lütfen konuyu saptırmayalım. Bu başlıkta edebiyat merdivenlerini üçer beşer, koşar adım çıkan Yunus kardeşin şiirlerini kritize etmek manasıyla yazabiliriz. Yarın Yunus kardeş Nobel Edebiyat ödülünü aldığında sizin poh pohçu yorumlarınızı değil, benim acı ama gerçek yorumlarımı hatırlayacak. Ve bana, ödülle birlikte aldığı para ödülünün % 51'ini gizli hesabıma yatırmak suretiyle borcunu ödemiş olacak. Bense o parayla tahayyül ettiğiniz gibi Miami'de şurada burada eğlenmeyeceğim, tam aksi 'Emekli ve Bir O kadar Yaşlı ve Bakıma Muhtaç Ajanlar Derneği'ne bağışta bulunacağım.

Bide bizim terasımıza çıkacak adamın öyle kız mız değil has be has delikanlı olması iktiza eder. Nokta.

Lütfen konuyu saptırmayalım. Bu başlıkta edebiyat merdivenlerini üçer beşer, koşar adım çıkan Yunus kardeşin şiirlerini kritize etmek manasıyla yazabiliriz. Yarın Yunus kardeş Nobel Edebiyat ödülünü aldığında sizin poh pohçu yorumlarınızı değil, benim acı ama gerçek yorumlarımı hatırlayacak. Ve bana, ödülle birlikte aldığı para ödülünün % 51'ini gizli hesabıma yatırmak suretiyle borcunu ödemiş olacak. Bense o parayla tahayyül ettiğiniz gibi Miami'de şurada burada eğlenmeyeceğim, tam aksi 'Emekli ve Bir O kadar Yaşlı ve Bakıma Muhtaç Ajanlar Derneği'ne bağışta bulunacağım.

Bide bizim terasımıza çıkacak adamın öyle kız mız değil has be has delikanlı olması iktiza eder. Nokta.

Diğer %49 u benim Yunus Abi haberiniz olsun...Sonra kimsin necisin nereden geldin gibi sorular istemezük.Şimdiden anlaşalım

Nobeli aldığında sizin ajansonik yorumlarınızı niye hatırlasın ki. Öyle mes'ud bir günü sizin çekememezlik kokan anti-realist :D ve sinir bozucu yorumlarınızı hatırlayarak berbat edeceğini sanmak cahillik üstü cahillik üstü sonsuz olur. Öyle bir günde hatırlansa hatırlansa estetik ve sanat zevki olan birinin azim ve şevk kaynağı bir kaç kelamı hatırlanır. Ve tabiki fifti fifti bir bölüşme ile adaletin dijital terazisine denge buldurulur. Benim fiftinin bi milyonda birini, yani bu zırnık demek oluyor, sizin şu çürümüş ajanlar derneğine bir ihtimal bağışlayabilirim amma makbuzumu kesinlikle geride bırakmam, demiş olayım.

Kız İsmet de özünde has be has delikanlıydı. Üç nokta... :D

Diğer %49 u benim Yunus Abi haberiniz olsun...Sonra kimsin necisin nereden geldin gibi sorular istemezük.Şimdiden anlaşalım

Derim tabii. Neden demeyeyim? Zaten Yunus kardeş hisseden pay istediğimi duyunca bayağı bi endişe etti sanırsam. Bir de siz çıktınız ki adam foruma uğramaz oldu. Ahahaha.Tamam Yunus kardeş ben hakkımdan vazgeçtim. Yeter ki karalama defterinize geri dönün. Edebiyat dünyasının size ihtiyacı var.

Nobeli aldığında sizin ajansonik yorumlarınızı niye hatırlasın ki. Öyle mes'ud bir günü sizin çekememezlik kokan anti-realist :D ve sinir bozucu yorumlarınızı hatırlayarak berbat edeceğini sanmak cahillik üstü cahillik üstü sonsuz olur. Öyle bir günde hatırlansa hatırlansa estetik ve sanat zevki olan birinin azim ve şevk kaynağı bir kaç kelamı hatırlanır. Ve tabiki fifti fifti bir bölüşme ile adaletin dijital terazisine denge buldurulur. Benim fiftinin bi milyonda birini, yani bu zırnık demek oluyor, sizin şu çürümüş ajanlar derneğine bir ihtimal bağışlayabilirim amma makbuzumu kesinlikle geride bırakmam, demiş olayım.

Kız İsmet de özünde has be has delikanlıydı. Üç nokta... :D

Olur da bu kadar olur! Pes doğrusu. Hedef saptırma, hır çıkarma ve insanları birbirine düşürme mevzularında kimse elinize su dökemez. Yani benim yorumlarımdan nasıl bir üstün idrakla çekememezlik ve anti-realist gibi asla ve kat'a mizac-ı şahanemle bağdaşmayan mefhumlar çıkardınız? Anlayan beri gelsin. :) Yunus kardeşin şiirlerini kritize eden yazılarımı onun moralini bozan kritikler olarak göstermeniz asıl cahillik üstü kendi bilmezliğin karesinin sonsuz kere sonsuz çarpılması olur ki akıllara zarar. O da küsuratla.. Eğer o gün Yunus kardeş muhteşem smokiniyle etrafa gülücükler dağıtırken 'poh pohçu zihniyetin yorumları'nı hatırlarsa ve bunu dillendirirse kafasına ayakkabı fırlatır kafasını yararım. Hemi de spor ayakkabı görünümü olmayan ama özünde spor ayakkabı olan ( Basmacı'ya selam) 4 senedir giydiğim ayakkabımı fırlatırım. Hiç acımam.

Ama en çok canımı sıkan da meslektaşlarıma, mesleği hüngür hüngür ağlayarak bırakma zorunda kalan ihtiyar delikanlılara 'çürümüş ajanlar' demeniz. Yazık. Asıl bu ifade sizin çürüdüğüne inandığım ve kafatasınızın içinde bulunması iktiza eden organınızdan sadır oluyor. Haliyle ortaya konan benzetme de çürük..

Kız İsmet olayına artık girmiyorum. Galiba ünlem..

Benim güzeller güzeli kardeşlerim şiirler konusunda güzel yorumlarınız beni çok mutlu etti. Ajanımızla zaten anlaştık handala mevzuusunda uzatmanın manası yok. Ayrıca diğer kardeşlerimize de ayrıca teşekür ederim. Kendi içlerinin güzelliklerini benim karalama defterime yansıtmışlar sağolun..

tabii unutmadan ekleyeyim müthiş bir hayal gücünüz ve tartışma kabiliyetiniz var. Yapmayın hanım kardeşlerimiz özellikle ajanımız bi tane ona böyle kıymayın... Burada şiir yazan çok bulunur ama ajan bi tane...

ajanım yapma böyle haşin olma sende bizim kardeşimizsin , onlarda bizim kardeşimiz... E öğrenecekler zamanla benim hatrıma tartışmayı nihayete erdirin lütfen...vesselam

Olur da bu kadar olur! Pes doğrusu. Hedef saptırma, hır çıkarma ve insanları birbirine düşürme mevzularında kimse elinize su dökemez. Yani benim yorumlarımdan nasıl bir üstün idrakla çekememezlik ve anti-realist gibi asla ve kat'a mizac-ı şahanemle bağdaşmayan mefhumlar çıkardınız? Anlayan beri gelsin. biggrin.gif Yunus kardeşin şiirlerini kritize eden yazılarımı onun moralini bozan kritikler olarak göstermeniz asıl cahillik üstü kendi bilmezliğin karesinin sonsuz kere sonsuz çarpılması olur ki akıllara zarar. O da küsuratla.. Eğer o gün Yunus kardeş muhteşem smokiniyle etrafa gülücükler dağıtırken 'poh pohçu zihniyetin yorumları'nı hatırlarsa ve bunu dillendirirse kafasına ayakkabı fırlatır kafasını yararım. Hemi de spor ayakkabı görünümü olmayan ama özünde spor ayakkabı olan ( Basmacı'ya selam) 4 senedir giydiğim ayakkabımı fırlatırım. Hiç acımam.

Ama en çok canımı sıkan da meslektaşlarıma, mesleği hüngür hüngür ağlayarak bırakma zorunda kalan ihtiyar delikanlılara 'çürümüş ajanlar' demeniz. Yazık. Asıl bu ifade sizin çürüdüğüne inandığım ve kafatasınızın içinde bulunması iktiza eden organınızdan sadır oluyor. Haliyle ortaya konan benzetme de çürük..

Kız İsmet olayına artık girmiyorum. Galiba ünlem..

Bırakınız canım laf kalabalığı yapmayı. Tescilli haksızsınız işte. Kamuoyu vicdanındaki esaretiniz ilelebet payidar kalacaktır ve benim naçiz vücudum elbet birgün böceklerle, yılanlarla, çiyanlarla ve hatta solucanlarla akraba olacaktır. :) (Şimdi aklıma bir fıkra geldi ama anlatmıyorum, geçiyorum.) Herşey gün gibi ortadayken laf ajanlığı yaparak kendini haklı çıkarma noktasında fare deliklerinde gezinen, çatılarda, teraslarda ve bilmem nerelerde ajanlık onuru adı altında ajanlık onurunu yerle bir ederek iz süren birinin gayretleri netice vermeyecektir. :D Hakikatleri söyleyen dilimize hiç kimsecikler bıcak vuramaz. Hatta bu süpersonik ajan dahi olsa buna müsade etmeyiz. Gün ışığına her daim güneş gözlüğüyle bakan birinin hakikatleri söyleyen birine poh pohçu demesinde hiçbir tuhaflık görmüyorum. Ajanım dikkat edin de tünele girerken gözlüğü gözünüzde unutmayın. :D Allah muhafaza sonra...

Hüngür hüngür ağlayan meslektaşlarmış...Ağladıkları doğru ama bunun nedeni hala tek parça halinde yaşamlarına normal bir insan gibi devam edecek olmanın verdiği sonsuz şükür ile birlikte gelen sevinçtir. Armut yaşlandıkça çürümeye başlar. Şimdi siz bu armuta feleğin çemberinden geçmiş bir armut, kurt armut ya da tecrube timsali bir armut mu dersiniz, yoksa çürük armut mu? Ajan da yaşlandıkça çürümeye başlar. :( Ne derseniz deyin. Bu doğanın bir gereği sevgili ajanım, yapacak birşey yok. Hepinizin sonu böyle olacak. Bizim beynimiz dakkada beşyüz mermi atan bir taramalı gibi işliyor efendim, siz dert edinmeyiniz. :) Bence siz kötü bişeyler yazarak dalga geçtiğinizi sanma iştahınızı boş vererek, boş yere yukarda bahsettiğiniz ve sizdeki kuşunkine denk olan organı yormayın ve az ile yetinmeye bakın ki çoğu bulasınız. Hee bir de tavsiye ceviz yeyin iyi gelir.. :)

Bence de hayal gücü müthiş bazı kimselerin. Bir ajanla tartışma gafletine düşebiliyor düşünsene. Sen canını sıkma Yunus kardeş bana kimse kıyamaz, kıyacak adamı en yağsızından kıyma yapar, piyasaya el altında sürerim. Ahahaha. Görev icabı belki kendime kıymam gerekirse de yanımda taşıdığım Potasyum Siyanür kapsülünü tek hamleyle ısırmam kâfi. Ondan sonra buyrun cenaze namazına.

İntihar edenlerin cenazesi mundar oluyor diye biliyorum. Hoş mundarın mundarı nasıl olur hayal edemiyorum ama olur işte bir şekilde. :) Ajan majan dinlemem gerekirse tartışırım canlarım. Ajana kıydık kıyacağımız kadar ve süt tozundan sonra piyasaya yeni bir ürün çıkarttık. Et tozu... :D Ajan tozu da denebilir. El altından filan sürmeye gerek yok. İşimizi gayet meşru ve hukuki bir şekilde yerine getirdik hamd olsun. Yunus Coşkun şahit. :( Di mi ama?

Aybüke de şahit tabiki :)

Konu ile alakasız safhalara geçmişsiniz, kendimi sizi tebrik etmek zorunda hissediyorum.Ama özelden konuşma ya da atışma yolunu tercih ederseniz; konunun dağılmaması için çok büyük bir özveride bulunmuş olursunuz inanın bana.Yunus Abinin sizin bu atışmalarınızı hatırlayıp T.B.M.Ö ödülünü alırken,gülme krizine girip bütün dünyaya rezil olma olasılığı da oldukça fazla.İyisi mi özele gidin siz.

Ciddi ciddi tartışmıyorum, sitemizin şirin ajanı bize takıldığından ben de ona takılmak istedim biraz. Yoksa kötü bir niyetim yok inan olsun. Hele ki kıymetli abimin güzide şiirlerinin olduğu bir başlığı baltalamayı hiç istemem. Yunus abi yazmaya devam et sen, biz de okumaya devam edelim o halde. He bir de özür diliyorum tabiki yunus abimden. :)