Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
nfk321

Fetih-1453 Filmi

Recommended Posts

http://www.dailymotion.com/video/xac6c6_st...gman_shortfilms

Uzun zamandır ilk kez sabırsızlık ile beklediğim bir türk filmi.Efektler,müzik ve animasyon teknolojisi fragmanından anlayabildiğim kadarı ile mükemmel.Umarım beklediğimin de üzerinde olur hayal kırıklığına uğramam.

Yapımcı Faruk Aksoy.Recep İvedik serisinin yapımcısı aynı zamanda.Başarı olarak onu aratmasın yeter zaten... :)

Yanlış görmedi isem, şahileri filler çekiyordu.

Böyle bilgiye rastlamamıştım ben.

Bir de çizgi filmi daha hoştu...

Daha geçen sene Fatih'i oynayacak karakter aranıyordu. Ne çabuk bulupta çektiler...

18 Martta çıkıyormuş.Ozan Çobanoğlu diye bir adam başroldeymiş ilk defa duyduğum bir isim.Tam olarak nasıl anlatıyor tarihi bilemiyorum film çıktıktan sonra belli olacak.Fragmanı etkiledi beni şimdilik.

Nefesin fragmanına da bayılmıştım ama yarısında terk ettim salonu.İnşallah sonuna kadar bitirilebilecek ve tadına doyulamayacak bir film çıkar ortaya...

fragman beni pek etkilemedi birde özellikle fon müziği seçimi yanlış bence.

Tamam da filmi alanındakiler ile kıyaslayın lütfen.Yabancı filmlerin yanında elbette ki sönük kalacak bu teknoloji ile normal...

O kadar fetihle ilgili yazı , kitap vs. kaynak okudum fil hiç bir yerde görmedim . Muhtelif organlardan uydurma diye sezinledim ben....

Can Atilla'nın birbirinden harika müzikleri dururken fragmanda böyle garip bir müzik hoş durmamış.Fil mevzusu da garip,fil nerede-istanbul nerede dedirten,hangi kaynakta yazıldığını kimsenin duymadığı,bilmediği bir hadise.Yavuz Sultan Selim filmindeki aptallıkları da hatırlayınca türklerin tarih filmi yaparken saçmalamaktan vazgeçmeyeceğini anlamış olduk.Saçmalamak huyunuzda suyunuzda varsa bari birbirinden mühim senaryoların içine etmeyin.Yeter be.

Bollywood çeksin diyorum artık ben.

Yanlış görmedi isem, şahileri filler çekiyordu.

Böyle bilgiye rastlamamıştım ben.

Bir de çizgi filmi daha hoştu...

Daha geçen sene Fatih'i oynayacak karakter aranıyordu. Ne çabuk bulupta çektiler...

Şahileri öküzler çekmiştir.

Fil konusunda yüzüklerin efendisine özenmişler herhalde.Herkes fillere takılıp kalmış, benim takıldığım nokta ise Akşemseddin hazretlerinin kıyafeti oldu.Simsiyah bir kostüm... niye acaba

Sanırım; Hazretlerin müjdesini kehanet olarak gördüler..

E ak sakallı; ak cübbeli bir zattan kerametten başkası zuhur etmyeceğine göre; kehanete uygun kostüm giydirmişlerdir..

Bence bişey çıkmaz bu filmden. Çizgifilmi ben de çok beğenmiştim. Keşke onu birebir filme uyarlayabilseler. İstanbul da fillerin kullanıldığını ben de duymadım ama bir-kaç tane fil belki de vardır. Anadolu yakasında oturanlar fil ambarlarını bilirler.

18 Martta çıkıyormuş.Ozan Çobanoğlu diye bir adam başroldeymiş ilk defa duyduğum bir isim.Tam olarak nasıl anlatıyor tarihi bilemiyorum film çıktıktan sonra belli olacak.Fragmanı etkiledi beni şimdilik.

Nefesin fragmanına da bayılmıştım ama yarısında terk ettim salonu.İnşallah sonuna kadar bitirilebilecek ve tadına doyulamayacak bir film çıkar ortaya...

ozan çobanoğlu tek türkiye dizisini başından beri başrol oyuncusu çok iyi biri ben onun oyunculuğunu beğeniyorum.inşaallah fetih,en doğru şekilde anlatılmıştır.

Fragmanı Yavuz filminde daha görünmekle beraber Türk film sektörünün eldekilerle tarihi film çekemeyeceğini ortaya koymuş.Herkes fillere takılmış bende takıldım hiç duymamış,okumamıştım bence efektlerde güzel değil ama çıktığında hep beraber göreceğiz.