Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kosem

Dünyanın En Zeki İnsanı

Recommended Posts

<H2 class=title><H2 class=title>En zeki insan Prof. Dr. Naida Camukova</H2>Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Prof. Dr. Naida Camukova:

</H2>

NAİDA CAMUKOVA kimdir?

Camukova, 3 buçuk yaşındayken ilköğretime başladı. 11 yıllık okulu yedi yılda altın madalyayla tamamladı. Ortaokul ve lise yıllarında Rus dili ve edebiyatı, matematik, tarih ve coğrafya konularında Sovyetler Birliği birincilikleri aldı. 1985′te lise eğitiminin yanı sıra tıp kolejine girdi. İki yılda hem lise hem tıp eğitimini üstün başarıyla tamamladı. Moskova Devlet Üniversitesi ve Dağıstan Devlet Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak eğitimini üstün başarıyla sürdürdü.

Eğitimi boyunca ‘Lenin’ bursuyla ödüllendirildi. 2001 yılında 25 yaşındayken tarih ve filoloji alanlarında ‘dünyanın en genç profesörü’ ünvanını aldı. Bu ünvanı en genç alan Profesör Oktay Sinanoğlu, 26 yaşındaydı. 1996 yılında Dağıstan Devlet Üniversitesi’nde Türkoloji bölümünü açtı. 1990 yılından bu yana bu üniversitede görev yapıyor. 25′e yakın kitabı yayınlanan Camukova; Rusça, İngilizce, Fransızca, Türkçe, Almanca, Arapça ve Farsça biliyor. Türk dilini ise Kumukca, Nogayca, Karaçay-Malkarca, Kazakça,Tatarca, Gagavuzca, Azerice lehçelerinde konuşabiliyor. Dağıstan Devlet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Nadia Camukova, 199.37 IQ ile dünyanın en üstün zekálı insanı unvanını taşıyor. Prof. Camukova’nın hafızasında tam üç bin kitap bulunuyor.

Bir saniye! O bahsedilen kişi, noterle akıllılığı tescillenmiş Erdal Demirkıran olması gerekmiyor muydu :) ?

Onlar bir yana da zekinin hafızasında 3 bin kitap bulunuyormuş. Bildiği dillerde cabası. Türkçe'yi nasıl 2 ayda öğrenmiş hayret. Ben 5 günde öğrenmiştim :)

Bir bayan olarak feminist duygularım okşandı... gurur duydum.... :)

Bugüne kadar 3 bin civarında kitap okuyan Camukova, Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marksın Das Kapitalini 4 yaşında okudum. Kurânı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kurândır. Her 20 günde bir okurum. diyor. Dindar mısınız? sorusuna, İnanacak kadar zekiyim. diye cevap veren Camukova, Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında. diye konuşuyor.

Ablam Kuran-ı kerimi de 20 günde bir okuyormuş ama niye hala bi değişiklik yok ilginç doğrusu...

bişi değil de annesi doktor zaten mark elliot unda bilmem babası psikolog genlerden var hocam onlar olmasında kim olsun :)

Zeki insanlar genelde bizim camiadan çıkar. Naida Camukova bir ajan olabilir. KGB ajanı olma ihtimali yüksek.

Bayanın sonu felaket o zaman...Beyin yıkama ile ödüllendirilir

Bayanın sonu felaket o zaman...Beyin yıkama ile ödüllendirilir

Zira.. Zira nedir? İş bu mantıktan hareketle mevzuya bakış açınızın hülasası olan 'beyin yıkama' jargonu ajanı üzmektedir. İnatla beynimin yıkandığına dair tezinize sürekli bir antitez üretmek, böyle bir çabaya girişmek, aslında sahip olduğum melekelerden biri olan her türlü zor ve ağır psikolojik baskıyı püskürtme kabiliyetim vesilesiyle rahatlıkla savuşturulabilir. Fakat bir terkibe varmak istiyorsak sabretmeliyiz.

ilginç bir o kadarda gerçek buda mı ajan :) masondur belki.. kime inanacağımızıda şaşırdık :) bu arada günümüzdeki masonlar hakkında bilginiz varmı

İpinen bağlı*dır o inanmayın :)

*:İpinen bağlı deyimi hokkabazların yaptıkları uçma uçurma gösterilerinde çıkmış bir deyimdir. İnanılası güç hünerler sergilendiğinde söylenegelmiştir. Kısacası halk arasında çamur at izi kalsın maksadıyla kullanılan deyim. :)

Zira.. Zira nedir? İş bu mantıktan hareketle mevzuya bakış açınızın hülasası olan 'beyin yıkama' jargonu ajanı üzmektedir. İnatla beynimin yıkandığına dair tezinize sürekli bir antitez üretmek, böyle bir çabaya girişmek, aslında sahip olduğum melekelerden biri olan her türlü zor ve ağır psikolojik baskıyı püskürtme kabiliyetim vesilesiyle rahatlıkla savuşturulabilir. Fakat bir terkibe varmak istiyorsak sabretmeliyiz.

Sabretmek....İnanın bana sabrınız sonu fazla selamet olmayacaktır.Yan apartmanda ki kendisini John diye tanıtan adamcağızda sizin gibi düşünüyordu gençliğinde eminim.Şimdi ise zavallı; siyah güneş gözlüklerini takıp kış gününde karların üzerine mayosuyla güneşlenmeye çıkıyor.Dillerini bile çözemediği bir memlekette kendi halinde sürünüp gidiyor.

Şaka olarak algılamayın efenim.Cidden yan apartmanda öyle birisi var...Siteye mit olduğu söylemleri yayılmış vaziyette...

Sabretmek....İnanın bana sabrınız sonu fazla selamet olmayacaktır.Yan apartmanda ki kendisini John diye tanıtan adamcağızda sizin gibi düşünüyordu gençliğinde eminim.Şimdi ise zavallı; siyah güneş gözlüklerini takıp kış gününde karların üzerine mayosuyla güneşlenmeye çıkıyor.Dillerini bile çözemediği bir memlekette kendi halinde sürünüp gidiyor.

Şaka olarak algılamayın efenim.Cidden yan apartmanda öyle birisi var...Siteye mit olduğu söylemleri yayılmış vaziyette...

Ahahaha. Demek sonum iyi olmayacak. Allah müstehakınızı versin e mi.. Ahahaha. Demek bundan 30 sene sonra beni bekleyen akıbet buna benzer bişey haa.. Amcaya benden selam söyleyin diyecem ama namümkün bir istek galiba. Allah kismeyi düşürmesin. Zor şey. Allah'tan simitçilik yapıyorum da finansal açıdan iyiyim. Olmadı en kral psikoloğu tutarım ulen.. Yoksa sizin müthiş basiretinizle takdir ettiğiniz gibi ilerisi benim açımdan iyi gözükmüyor sanki..

Ahahaha. Demek sonum iyi olmayacak. Allah müstehakınızı versin e mi.. Ahahaha. Demek bundan 30 sene sonra beni bekleyen akıbet buna benzer bişey haa.. Amcaya benden selam söyleyin diyecem ama namümkün bir istek galiba. Allah kismeyi düşürmesin. Zor şey. Allah'tan simitçilik yapıyorum da finansal açıdan iyiyim. Olmadı en kral psikoloğu tutarım ulen.. Yoksa sizin müthiş basiretinizle takdir ettiğiniz gibi ilerisi benim açımdan iyi gözükmüyor sanki..

Gerekirse hafızadan olurum diyorsunuz yeter ki devletimize zeval gelmesin.John amcaya selamınızı iletsem bile idrak edebileceğini zannetmiyorum.Hadi idrak etti diyelim site deki söylemlere inanmıyorum ben.Fransız aksanı var hafif ingilizcesin de, kesin RG'den sizi imkanı yok tanımaz yani :)

Büşracım sağolasın, bizleri bi aydınlattın bi aydınlattın ki, amma ve lakin ülkemin aydınlarından daha pak ve temiz olamadık, sadece hafif esmerimtırak bir kıvama gelebildik :D her neyse, asıl merak mevzuu beyin ebatı ne kadar, vücudu o kafay nasıl taşıyor, taşımada yardımcı olmak için birilerine nöbet mi tutturuyor? Akıllının zekası, akılsızın aklını yorar :D

Bu kadının sahtekar olduğunu okumuştum, profesörlüğünün uydurma olduğundan bahsediliyordu. Bir süre Türkiye de medya da göründü sonrasında belgelerinin düzmece olduğu haberi çıktı.

İnsanımız böyle şeylere nedense araştırmadan "helal olsun" diyebiliyor, hemen de kabulleniyoruz. Böylesi ancak Türkiyede olur lafından hiç hazzetmem zira baştan aşağı aşağılık kompleksi içerdiğini düşünüyorum lakin bu hadise için de en uygun bu olur herhalde.

Büşracım sağolasın, bizleri bi aydınlattın bi aydınlattın ki, amma ve lakin ülkemin aydınlarından daha pak ve temiz olamadık, sadece hafif esmerimtırak bir kıvama gelebildik :D her neyse, asıl merak mevzuu beyin ebatı ne kadar, vücudu o kafay nasıl taşıyor, taşımada yardımcı olmak için birilerine nöbet mi tutturuyor? Akıllının zekası, akılsızın aklını yorar :D

ezme abla ya hemn ez hemn ez :) fermanı sümeniyye :)