Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
thelordofthebaron

Hey Be Böyle Bir Hoca Da Varmış...

Recommended Posts

Sizin hiç Selamunaleyküm Çocuklar diyerek sınıfa giren hocanız oldu mu?

Hemde Üniversitede...

Hemde İtüde hani şu evrimci hocaların, çıkıp televizyonlarda evrimi savunan, geldikleri yer...

Hemde kimya hocası.

Sizin hiç hocanız elementlerin ayrımını anlatırken Allah öyle güzel yaratmış ki diyerek başladı mı söze.

Ya da dersin ortasında Hadis-i Şerif veyahut Ayetle konuyu örnekleyen hocanız oldu mu.

Üstelik sınıfın yarısından çoğunun kominist ruhlu devrim gençliği olduğunu bile bile.

Gözlerim yaşardı görünce.

Nasıl bir tablo bilemezsiniz.

4 senedir görüp görebileceğim belki de tekti o hoca koca üniversite de...

Ve 4. senede gördüm onu...

Hey be böyle bir hoca da varmış bu üniversitede dedim içimden.

Rabbim bizlere Üniversitelerin böyle hocalarla dolduğunu görmeyi nasip etsin İnşallah...

Menzil Cemaatine bağlı bir hocada şimdi ismini hatırlayamacaığım ama ünlü İstanbul üniversitelirinden birinde bölüm hocası mı neymiş.. Dekan da olabilir..(Üniversite terimleriyle henüz yüz göz olamadğım için bilemiyorum.)

Başörtülü kardeşlerimizi; güvenliğin gözlerini pörtlete pörtlete kampüs bahçesine sokup

"Arkadaşlarım, ben sorumluyum" diye rahatça binada başlarını açmalarını sağlarmış..

Allah razı olsun böylelerinin sayısı artar inşaalah

Elhamdülillah ağabey üniversitenizin böyle bir hoca bulundurmasına çok sevindim..

Darısı başımıza..

Muhalleri anlatarak genç beyinlerin kafasını karıştıran felsefe öğretmenine, 'bugünkü fizik bize Tanrı'nın olmadığını kanıtlıyor ' diyen bir fizikçiye , Fuzuli'nin Su Kaside'sini anlatırken onun Allah'ın Sevilisi için yazılmış olduğunu söylemek istemeyen edebiyat hocasına sahip olan okuluma da gerek bu hocalardan..

Selametle..

ben bu hocaya çok dua ederim harbiden Rabbim ondan razı olsun , habibine komsu eylesin inşallah derim geçerim burda. ama hakıkaten sevindim dogrusu yazıyı okuyunca. hakkı savunabilenlerin belli kademelerde varlıkları ender oldugu için hayretler içinde seviniyoruz.

memlekette güya islam için!! çalışan koca bir zümre varki bunlar kendilerince ülkenin ve devletin her kademelerinde varlar ! ama kendilerini hep gizlerler. ince bıyıkları hariç onları tanımanız nerdeyse olanaksızdır! bunlar bırakın hakkı sölemeyi hakkın kendi kendilerini bile reddededrler bazen . he bunuda islam adına yaparlar ! zamanı varmış mazlumun yanında olmanın. zamanı varmış rengini belli etmenin! ılımlı ve sabırlı olmak lazımmış! ki bunlar üniversitelerde okadar çoklarmışki.....

kaldıki çoğumuz biliriz bunları. bu aslan yürekli hocayıda laytlastırmasalar bari. öyleye sürü psikolejisi toplumumuzda oldukça hakim! Rabbim ondan razı olsun ayaklarını kendi yolunda sabit kılsın inşallah. thelordofthebaron, sizinde elinize sağlık olsun arkadaşım . teşekkürler paylaşımınız için.

İşi hemen kötümserliğe bağlamak istemiyorum ama ne yazık ki tutmuyorlar böyle hocaları üniversitelerimiz de.Ya renklerini belli etmeyecekler, ederlerse de önlerine koyulan aşılması imkansız barikatları aşmak zorunda bırakılacaklar.

Mesela solcuların ini olan ODTÜ de derse bir hoca Selamün Aleyküm diye girse ne olur?Ne kadar tutarlar o hocamızı orada....

Dediğiniz gibi Rabbimiz üniversitelerimizin öyle hocalarla dolup taştığını görmemizi nasip eder inşallah.

Menzil Cemaatine bağlı bir hocada şimdi ismini hatırlayamacaığım ama ünlü İstanbul üniversitelirinden birinde bölüm hocası mı neymiş.. Dekan da olabilir..(Üniversite terimleriyle henüz yüz göz olamadğım için bilemiyorum.)

Başörtülü kardeşlerimizi; güvenliğin gözlerini pörtlete pörtlete kampüs bahçesine sokup

"Arkadaşlarım, ben sorumluyum" diye rahatça binada başlarını açmalarını sağlarmış..

Allah razı olsun böylelerinin sayısı artar inşaalah

Açmalarını mı örtmelerini mi?

hapishane bizim içinde yatan biziz....bu konu başlığından anlaşılmıyor mu? bu yüzyılın fikri ateizmdir diyen ve eğer bu yüzyılın hakim fikri ateizm ise (muhal muhal farz)demek istiyorsunuz ki bundan sonraki yüzyıllar başka fikirler hakim olacak ve ateizm fikri yıkılacak ,peki o zaman şimdiden yanlışlığı kabul edenlerce itiraf edilmiş bir fikrin bağlıları kendilerini ileri!!!! diye takdim edip zamanüstü oluşunu ve mutlaklığını akılları almıyor diye geri diye yaftaladıkları İslam...şimdi işte bu vasıflarla vasıflanmış insanların sesleri kulağımızdan eksik olmazken,bizim sesimizin duyulmayacak kadar az çıkışı acaba islam ı bilmeme ve bilmemeden dolayı içine düşülmüş bir küçüklük ukdesi olmasın mı? kendime bakıyorumda bu elbise üzerime oturmuyor .çarpık çurpuk, kambur,kir pas içinde,kör topalken nasıl bir elbise giymek istediğimin farkında olmadan giymeye çalışmak ve giydiğin elbiseyi kendine benzettikten sonra işte o aradığınız elbise budur diye utanmadan ortaya atılmak ve artniyetliler bir yana arayan insanlara tüm asliyetiyle değilde KENDİ HALİNE BAKTIRIP İŞTE ARADIĞINIZ BU diyen adamın işlediği cinayeti anlıyor musunuz.hani ünlü bir hoca vardır bir öğrenci görürsün ,öğrenci O hocanın öğrencisi olduğunu her haliyle izah eder ve görenlere "işte o hocaya da böyle öğrenci" cümlesini dedirtir.üstad davasını cemiyet planına çıkarırken nefsani duygulardan uzak "işte size ,O NURA liyakatte en hakir insana düşen pay" deyip O NURA liyaketin hakkını temsil noktasında bütün küfrün ödünü patlatıp onlara çaplarının kendi çapına nispetle sonsuzun sıfıra nispeti gibi olduğunu gözlerine sok muyormuydu? neyse uzadı....İslam ateşten gömlek,giymek isteyenler buyursun...modelist aranıyor...

valla imrendim doğrusu!bizim böle hocalarımız olmadı...aksine dışarda içki içip derse giren,sınıfta sigara içen hocalarımız oldu.(o zamanlar kapalı ortamlarda sigara yasağı da yoktu:) ) Rabbim böyle hocalar nasip etsin tüm okullarımıza ,ne diyelim kıymetini bilsinler...

Kapıda başlarını açmaktansa; en azından binada açmalarını; başörtülü kampüs bahçesine giremezlerken; binaya kadar girebilmelerini sağlamıştır...

Elhamdülillah ağabey üniversitenizin böyle bir hoca bulundurmasına çok sevindim..

Darısı başımıza..

Muhalleri anlatarak genç beyinlerin kafasını karıştıran felsefe öğretmenine, 'bugünkü fizik bize Tanrı'nın olmadığını kanıtlıyor ' diyen bir fizikçiye , Fuzuli'nin Su Kaside'sini anlatırken onun Allah'ın Sevilisi için yazılmış olduğunu söylemek istemeyen edebiyat hocasına sahip olan okuluma da gerek bu hocalardan..

Selametle..

Prof.Dr Saim KILAVUZ diyor ki;İnsanoğlunun Allahın var olduğuna dair içinde içgüdüsel duygular vardır.Mıknatıs ile demir birbirine yaklaştıkça mıknatıs demiri nasıl çekiverirse-çünkü o yaratılışında gizlenmiş bir özelliktir;o kabiliyeti bozulmadıkça yaratılışının gereklerini yapacaktır-insan iç ve dış alemde Allah ın varlığını gösteren şeylere bakarak Allah ın varlığını bunlardan anlayabilecek bir kabiliyette yaratılmıştır.

BENCE GÜZEL ANALİZ BEN BU ZİHNİYETTEKİ İNSANLARIN NEDEN ALLAHI BULAMADAKLARINI ANLADIM İÇİNDE ODUN TAŞIYORLAR ÇÜNKÜ; İÇİDE ODUN ;KALBİDE ODUN; ZİHNİDE ...

VE BUNLARI BU SAPIK İNANÇLARI NASIL BÖYLE RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRLER BUNLARI BU KADAR VİCDANLARINA SIĞDIRAN DAYANAKLARI NE?ARKADAŞ IN FİZİK HOCASI ŞU ANDA FİZİĞİN TANRININ OLMADIĞINI SÖYLEMİŞ.BU ARTIK TEORİ OLMADAN ÇIKMADI MI? BUNUN TEZAT TEZİNİ BİRİSİ BURAYA YAZSIN.BİLGİ AÇISINDAN.

VE BUNLARI BU SAPIK İNANÇLARI NASIL BÖYLE RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRLER BUNLARI BU KADAR VİCDANLARINA SIĞDIRAN DAYANAKLARI NE?ARKADAŞ IN FİZİK HOCASI ŞU ANDA FİZİĞİN TANRININ OLMADIĞINI SÖYLEMİŞ.BU ARTIK TEORİ OLMADAN ÇIKMADI MI? BUNUN TEZAT TEZİNİ BİRİSİ BURAYA YAZSIN.BİLGİ AÇISINDAN.

Ömer Öztükmen'in 'Karıncalardan Özür Diliyorum' isminde ki kitabın da bu konu hakkında geniş bilgi verilmiş.

Kitabın arka kapağından;

Bir manifesto niteliğindeki "durum analizi" sayılabilecek bu eser; evrensel bir medeniyetin ve kadim bir kültürün hal-i pür melalini, tarihsel arka planında yatan bilimsel ve felsefi işaret taşlarını netleştirerek, açıklıyor.

Bilimperestliği ve sahte bilimi masa üzerine yatırırken, orjinal kritiğini, çok farklı disiplinlerden taşıyarak değil, 20 yüzyılda ortaya atılan yen bilimsel teorilerin ve felsefi yaklaşımların sonuçlarından yararlanarak oluşturuluyor. Bilimperestliğin, aslında "kolektif şuur dışında" yatan avrupaperestliğin acınacak bir görüntüsü olduğunu belirten yazar, Avrupa ve özellikle Fransa'nın etkisinde kalan Türk Çağdaşlaşma ve Batılılaşma (belki de, Batılılaştırma) önderleri Jön Türklerin sahip oldukları zihin yapısını ve entelektüel yönelimlerini gözler önüne seriyor.

Ülkemizde, hayatın her alanında kök salan sahte bilimin ve jakoben tutumun önemle irdelenmesi, cesurca sorgulanması gerekmektedir. Bu eser, bu yönde hazır reçeteler yerine, açıldığında ve ortaya koyulduğunda kimine göre "Pandora'nın kutusu" sayılabilecek fikirler silsilesini içermektedir.

Okumanızı tavsiye ederim

Şunu söyleyeyim sırf Allah-ü tealanın varlığını inkar edebilmek için yapılıyor uzayda yaşam arayışları. Hala; marsta su var, hava var ee kafadan bacaklı insanlar da olabilir sürprizlere açık olmalıyız tavrın da kendi kuyrukları etrafında dönüyorlar senelerdir.Bir değişiklik yok olamaz da ama işlerine geleni kendilerince savunmak zorundalar tabi ki.

Bir yaratıcının varlığına inansalar; emr edilenlere göre yaşamasalar bile çektikleri yoğun vicdan azabı onları hayatlarının her safhasın da rahatsız edecek.Haliyle mecburi bir inkar,inançsızlık...

Rabbim, böyle hocaların sayısını artırsın ; gerçekten ihtiyacımız var...

Başörtüsü mevzusunda vâziyet bölümüne göre de epey fark ediyor , muhtelif üniversitelerde özellikle felsefe hocalarından çeken çok... Herşeye kafa patlatıp, bir hakikate kafa yormaktan geri duran, âciz hocalar bunlar..

Ayrıca Odtü'de "selamun aleykum" diye sınıfa giren bir talebeyle , bilmem kaç hafta hoca konuşmaz .. Selâmının alınmayacağını bilen talebe de zaten böyle bir gâyrete girmez. Orda değiliz, ama yakından durumu az çok biliyoruz.

Vay be herkes ne kadar dertliymiş bu konu da, sevindim doğrusu, islamın derdiyle dertlenmek güzel şey. Okul da bakıyorum devrimci kominist gençliğe deli saçması fikirlerini nasıl her yerde dile getiriyorlar. Ellerinde bildiriler geziyorlar. Birbirlerini nasıl tutuyorlar. Yeri geldi mi birbirleriyle kavga bile eden farklı sosyalist gruplar, herhangi bir gruba kendileri dışında bir müdahale olunca nasıl birleşip birbirlerini tek ağızdan savunuyorlar. Hocaları da öyle bunların bir hoca öğrencinin rengini anladımı nasıl ayrı muamele ediyor. Ve öğrenci hocanın kendi gibi kızıl beyinli olduğunu anlayınca nasıl kendi rengini belli ediyor. Bu dayanışma bu birlik insanı imrendiriyor doğrusu. Eşşek hürriyetini savunanlar böyleyken biz ne yapıyoruz. Kendi içimizde bölünmüş parçalanmışız. Birbirimizle uğraşıyoruz hala. Falancalar şöyledir falancalar böyledir diye diye bu hale geldik zaten. Dün okuldaki mescidte bir arkadaşın arkasında saf tutmuş hocaları gördüm. Çoğu nur cemaatindendi hocaların. Bazısı değildi ama onlarla birlikte gelmişti işte. Beraberdiler sonuçta. Sucu bucu ayrımı olmadan aynı safta dizildik kıldık namazımızı. Aramızda büyük ihtimal Anadolu gençlik üyesi gençler ve milli görüşçü hocalar da vardı. İşte bir müslümanın her gün ibret alması için gözünün önünde duran örnek. Ne kadar ismimiz ayrı olsa da safımız belli olmalı bizim. Aynı safta dizilebilmeliyiz. Tek bir işaret gördüğümüzde 'Ezan'ı duyunca camiye gidip aynı safta omuz omuza durduğumuz gibi durabilmeliyiz. Bunu eğer dar kafalı at gözlüklü gerinin gerisi küfrün en yobazları, koministler yapabilirken biz yapamazsak işte o zaman gerçekten yazık bize...

bu aslan yürekli hocayıda laytlastırmasalar bari.
Merak etmeyin bu hoca yaşlı başlı adam kurumuş ağaç yani eğip bükemezsin. En sağlam çınar misali hemde...

sizinde elinize sağlık olsun arkadaşım . teşekkürler paylaşımınız için.
Sen de sağol...

Selametle

KSU'da dersimize gelen birkaç hoca çok şükür Allah'ın selamını eksik etmezler :D

Hele bir tane İsmail hocamız var, baba adam, bir tanedir. Ondan daha öğrenecek çok şeyim var fakat ikinci dönem dersimize gelmeyecek sanırım. Olsun, odasını boş bırakmayacağım.

Sabahlara kadar çay-sigara eşliğinde sohbet etmek çok güzel oluyor...

KSU'da dersimize gelen birkaç hoca çok şükür Allah'ın selamını eksik etmezler :D

Hele bir tane İsmail hocamız var, baba adam, bir tanedir. Ondan daha öğrenecek çok şeyim var fakat ikinci dönem dersimize gelmeyecek sanırım. Olsun, odasını boş bırakmayacağım.

Sabahlara kadar çay-sigara eşliğinde sohbet etmek çok güzel oluyor...

KSÜ de böyle hoca haa? Şaşırdım doğrusu KSÜ bu anlamda çok bağnaz olduğunu duymuştum ve bu konuda utanç verici buluyordum ayrıca da...Adını taşıdığın milli direnişçinin direnişinin ruhuna tükürmek olduğunu söyler bu konuda Üstad ama neylersin...

KSÜ nün kampüse giren otobüsü kampüse girerken başörtüsü kontrolü yapılır...Bu konuda çok dikkatlidirler maşallah(!)...Taviz yok...

KSÜ de böyle hoca haa? Şaşırdım doğrusu KSÜ bu anlamda çok bağnaz olduğunu duymuştum ve bu konuda utanç verici buluyordum ayrıca da...Adını taşıdığın milli direnişçinin direnişinin ruhuna tükürmek olduğunu söyler bu konuda Üstad ama neylersin...

KSÜ nün kampüse giren otobüs kampüse girerken başörtüsü kontrolü yapılır...Bu konuda çok dikkatlidirler maşallah(!)...Taviz yok...

İLAHİYATÇILAR BİLE KURAN DERSİNDE AÇIYORMUŞ YUH !!!