Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nfk321

Hangi Tarih Kahramanıydınız?

Recommended Posts

Osmanlının duraklama devrini yeniden hareketlendirip o büyük devlet ruhunu kazandırmaya çalışan yüreği osmanlı askerlerine bedel bileği pehlivanlara yeter Dördüncü Murad olmak isterdim.Bağdat Fatihi...

Bayağı eski tarihe gidip Hz. Asiye olmak isterdim Hz. Meryem ya da..Hz Hatice ya da Hz. Fatıma olmayı de hayal edecek kadar günahsız değilim maalesef :)

Bayağı eski tarihe gidip Hz. Asiye olmak isterdim Hz. Meryem ya da..Hz Hatice ya da Hz. Fatıma olmayı de hayal edecek kadar günahsız değilim maalesef :)

Sanırım bir anlam karmaşası var. Niyetinizin yanlış anlaşılmaması için; anlatım bozukluğunu giderir misiniz.

Sanırım bir anlam karmaşası var. Niyetinizin yanlış anlaşılmaması için; anlatım bozukluğunu giderir misiniz.

Tabii ki ne demek..Cennetle müjdelenen 4 mübarek hanımdan birisi olmak isterdim..Bizzat Allah'ın isimleriyle onure ettiği mübzrek hanımlardan..Ama şöyle bir durum var ki; Hz Asiye ve Hz Meryem çok mübarek insanlardır..Bu zaten delillerin en hayırlısıyla delillendirilmiştir.Ve onların yerinde olmayı çok isterdim..Hz Hatice ve bilhassa Hz Fatıma (r.a) cennet hanımlarının anası diye Peygamber efendimiz(sav) tarafından müjdelenmiştir..Onların yerinde olmayı istemek biz gibi günahkarlar için küstahlık olur ancak onlar gibi olmayı isteyebiliriz...İnşallah istemeyi de biliriz bu arada..

İnşallah doğru ifade edebilmişimdir bu kez...

İlk paylaşımınızda; Hazreti Meryem, Hatice Ve Fatıma annelerimizi hayal edecek kadar dahi saf olmadığımızı belirtirken, sanki Asiye validemiz bunların dışında kalıyormuş gibi bir hava ağır basmaktaydı.

Yahut ben öyle anladım.

Malumunuz, Asiye validemizde efendimize eş olma şerefi ile müjdelenmiştir. 

İlk paylaşımınızda; Hazreti Meryem, Hatice Ve Fatıma annelerimizi hayal edecek kadar dahi saf olmadığımızı belirtirken, sanki Asiye validemiz bunların dışında kalıyormuş gibi bir hava ağır basmaktaydı.

Yahut ben öyle anladım.

Malumunuz, Asiye validemizde efendimize eş olma şerefi ile müjdelenmiştir. 

Öyle bir şeyi değil söylemek; aklımıza getirmek bile haddimize düşmez tamamen anlatım buzukluğu olmuş ...

Allah'ın selamı hepsinin üzerine olsun...

Ferhat Bey.

Tarihi yani tarihe gömülmüş asıl kahraman odur ki, karşısında ki genc kadının olanca isvelerine aldirmayip gözlerini halinin deseninden kaldırmayan.

Benden olsa olsa Mete Han olur sanırım.Türklüğün adını dağların ardına kadar yazdırırdım.Benim ve milletimin damarında bulunan o kan ne Çin Sedleri aşardık bu benlikle:)

Benden olsa olsa Mete Han olur sanırım.Türklüğün adını dağların ardına kadar yazdırırdım.Benim ve milletimin damarında bulunan o kan ne Çin Sedleri aşardık bu benlikle:)