Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mitajanı

Dam Üstüne Çul Sererken Metroda..

Recommended Posts

Opus, tamam dedik, özür diledik, dualar ettik yeter kardeşim.

O söze muhatabı cevap verir.

Muhatabıyla ne alıp veremediğin var? Yakışıyor mu böyle insanların duygularını rencide edici sözler size? Ki siz Başyücelik'ten, mücerret fikirden, kendinden zuhur diyalektiğinden dem vuran (!) kadrosunuz. Gelip insanların yazdıklarıyla aklı sıra dalga geçmek de neyin nesi? Siz hüküm mercii değilsiniz. Tutumunuza ve tavırlarınıza iyice sinir oldum. Yazık valla..

Ha bu arada muhatabı size cevap verecektir elbette. Gerçi şu cümlenizin nesine cevap versin... Realiteyle hayali ayıramayacak kadar sığ bir fikriyata kalkıp ne diyebilir ki insan? Neymiş efendim 'Başyücelik'ten başka devlete ajan olmamak lazım"mışş.. Oldu, başka emrin?

mitajanı kardeş kusura bakma senin başlığında cevap yazdım. Ama kırkgeçit rumuzlu üyenin yaptığı boş işe celallendim. Kendisiyle başka bir başlıkta da atıştık. Nasıl biri olduğunu az çok biliyorum. Takma derim. Kendince yazıyor bişeyler..

:)

Anladım.Sen asla benimle barışmayacaksın.

Meseleyi şahsileştirmeyelim. Sizinle barışmam için evvelinden küsmem icap ederdi size. Size küsmedim ki.. Yoksa bana gönderdiğiniz ve 'sıkıyorsa gel' kabilinden tehditler savurduğunuz özel mesajınızdan dolayı size küstüğümü mü zannediyorsunuz? Asla. O özel mesaj sadece sizin karakterinizle alakalı bana ipuçları verdi. Bu yeter bana. Artı tüm sitenin bunu öğrendiği de iyi oldu. Boş boş beylik cümleler kuran şahsınızın asıl hüviyetinde ne gibi izler taşıdığını bilmek, size karşı hamle yapmak bakımından iyi bir rehber oldu bizlere.

Ayrıca ben sizin kadar meseleden kaytaran, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap vermeyen, bunun yerine alakasız şeylerden bahseden bir kişi daha görmedim şu sitede. Belli ki cehaletinizden neşet eden bu lafları kıvırmalı üslubunuz sizde artık yerleşik bir hâl almış. Diğer başlıkta ve başlıkta şahsınıza yönelttiğim lafların hiçbirini yanıtlamadınız. Anca özelden tehditi bilirsiniz. İbdacı kafası işte söv, say, tehdit et. Tüm bunlara rağmen kalkıp hala laf söyleyebiliyorsunuz. 'Anladım.Sen asla benimle barışmayacaksın...' diye söyleyebiliyorsunuz. Şahsiyetinizi muhafaza edin bari. Sizinle bir muhataplığım olamaz. İşinize gidin. Ben size daha evvelde de söyledim sizinle alakalı kıymet hükmümü verdim ben. Yolunuz açık olsun. Umarım bundan sonra boş boş beylik cümleler kurup saçmalamaya devam etmezsiniz.

mitajanı kardeş kusura bakma. Tekrar cevap yazdım ama kırkgeçit yazınca yazmak durumunda kaldım. Başlığını mahvettik biraz. Kendi adıma özür dilerim. Kırkgeçit'tenn bunun bekleme ama; kendisinde daha yazdığı başlığın ne idüğünü anlayacak idrak ve başlık sahinin haline değer verecek çap olmadığından özür dilemenin yakınından geçemez. Dualarla kardeş..

MİTAJANI'NADIR

Ben başı zonk zonklayan birilerinin iman safındayım.Ne yönetici olmaya ne de ahkam kesmeye hükmüm var.Daha bir ciddiyet içinde sizleri,bu başıboş sözlerle dolu anlayış içinde uzak tutmaya çalışmak istedim.Madem bu sitede bir amaç bir ideal uğrunda beraberiz,birbirimize karşı biraz daha anlayışlı olmalıyız kanaatindeyim.

Bu arada Yunus abiyi de işin içine sokup onunüstünden bana birtakım laflar söylemeniz,sizin ne denli hayasız olduğunuzu da göstermektedir.

Olur da tenezzül eder şu yazıma bir şey yazmak isterseniz de,sözleriniz ne olursa olsun,sizlerle münakaşa etme küçüklüğünü kendimde görmeyerek,kendi kabuğumda sizleri hayret ve dehşetle takip edeceğim,bunu da bilmenizi isterim.

En güzel anlayışlar ve en olgun tavırlar,hakiki iman çevresinde,sizlerle olması duasıyla inşaALLAH.

mitajanı kardeş kusura bakma. Tekrar cevap yazdım ama kırkgeçit yazınca yazmak durumunda kaldım. Başlığını mahvettik biraz. Kendi adıma özür dilerim. Kırkgeçit'tenn bunun bekleme ama; kendisinde daha yazdığı başlığın ne idüğünü anlayacak idrak ve başlık sahinin haline değer verecek çap olmadığından özür dilemenin yakınından geçemez. Dualarla kardeş..

Opus132 evvela size teşekkür ederim. Lakin keşke benim için sıkıntıya girmeseydiniz. Adamın biri aklınca bir cümle yazmış, aklınca laf sokmak için ıkınmış, bir yerlere mesaj göndermek için yırtınmış... Bunlar kim azizim? Bunların hepsinin fikriyatını üst üste koysan; bir toplu iğnenin ucu kadar yer kaplamaz şu alemde. İkinizin arasında tam olarak ne geçti bilemiyorum; lakin birtakım yazşmalarınıza baktım da, adam senin eleştirilerine cevap vermek şöyle dursun yakınından dahi geçmemiş. Kendisine söylenecek az çok her şeyi söylemişsin. Bana birşey kalmamış. Özür dilemene gerek yok kardeşim, başlığı sen mahvetmedin zaten. Hem ne olur ki; yeni bir başlık açarız. Mesele değil.

MİTAJANI'NADIR

Ben başı zonk zonklayan birilerinin iman safındayım.Ne yönetici olmaya ne de ahkam kesmeye hükmüm var.Daha bir ciddiyet içinde sizleri,bu başıboş sözlerle dolu anlayış içinde uzak tutmaya çalışmak istedim.Madem bu sitede bir amaç bir ideal uğrunda beraberiz,birbirimize karşı biraz daha anlayışlı olmalıyız kanaatindeyim.

Bu arada Yunus abiyi de işin içine sokup onunüstünden bana birtakım laflar söylemeniz,sizin ne denli hayasız olduğunuzu da göstermektedir.

Olur da tenezzül eder şu yazıma bir şey yazmak isterseniz de,sözleriniz ne olursa olsun,sizlerle münakaşa etme küçüklüğünü kendimde görmeyerek,kendi kabuğumda sizleri hayret ve dehşetle takip edeceğim,bunu da bilmenizi isterim.

En güzel anlayışlar ve en olgun tavırlar,hakiki iman çevresinde,sizlerle olması duasıyla inşaALLAH.

Hiç belli olmuyor. Beylik cümleler kurmaktan başka birşeye yaramayan çeneni sıkı tut o zaman da fazla kaportanı çizmesinler.. Sen zaten bu çapla (!) değil yönetici olmak sitede durduğuna şükretmelisin. Sanki yönetici olmak istese yapacaklar da.. Peh, peh, peh!.. Yöneticiliğe yetmeyen çapın aslında ahkam kesmeye de yetmiyor. Doğru düzgün ahkam bile kesemiyorsun. Tükürmeye azmettin bari bunu adam gibi yap! Kendi tükürüğünde boğulma.

Sahtekarlığın, demagogluğun kralını yapmaya çalışan sahte üslubundan hemen seziliyor niyetin. Neymiş efendim 'Madem bu sitede bir amaç bir ideal uğrunda beraberiz,birbirimize karşı biraz daha anlayışlı olmalıyız kanaatindeyim.' E peki bu mantığı neden kendine yontuyorsun? Birbirimize anlayışlı olmamız iktiza ediyorsa sen neden benim başlığıma aynı anlayışı göstermiyorsun? Yoksa sende her şey laftan ibaret mi? Neden benim başlığıma gelip ahkam kesmeye çalışıyorsun. Sus pus ol ve konuşma o zaman. Yok eğer sürurun genişse, anlayışın feza çapındaysa neden insanların başlıklarına girip saçma sapan yorumlar yapıyorsun; neden?

Hayasızlık ha... Senin o Yunus Ağbiiiii, Yunus Ağbiiiii diye höykürdüğün adamın yaptıkları ve yazdıkları üzerinden giderek ürettiğim eleştirileri hayasızlık boyuta çekmen, aslında senin cici bici görünmek adına ne derece küçüldüğünün ispatıdır. Hayasızlık yapsaydım eğer.. Bu sitede yer yerinden oynardı. Şimdilik susuyorum. Ama zamanı gelince höykürerek sevdiğin adamların ne mal olduğunu görünce ne demek istediğim anlayacaksın. Bekle biraz, sabret..

''Olur da tenezzül eder şu yazıma bir şey yazmak isterseniz de,sözleriniz ne olursa olsun,sizlerle münakaşa etme küçüklüğünü kendimde görmeyerek,kendi kabuğumda sizleri hayret ve dehşetle takip edeceğim,bunu da bilmenizi isterim.'' Ya sevgili bücür sen ne sahtekar bir adamsın ya.. :) Ulan demezler mi adama bu ne perhiz be nu lahana turşusu diye? Yoksa senin yazdıkların tenezzül edilemeyecek şeyler midir? Aslında öyle.. Ne diye yazıyorsam sana.. Kıymet bil sahtekar şirin. Beni takip etmeye devam et, sakın aksatma. Hem de hayret ve dehşetle..

Onca laf ettikten sonra dua ile bitirmenizi anlamak muhal bir hadise. Söv, say sonra dua et. Hımm, güzelmiş. Öyleyse eğer, Allah herkese aldandığı insanların hakikatini öğrenmeyi nasip etsin. Başka bişey demiyorum. Samimiyetsiz dualara ihtiyacı yok kimsenin..

Mevzu karşılıklı atışmaya kaydığından başlığı kilitliyorum. Müştereken anlayış göstermek ve tartışmayı böyle sürdürmek herkesin selametine olacaktır.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...