Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Rönesans

Atılan O Yumruk Türk Insanına Atılmıştır...

Recommended Posts

Milletin seçtiği milletvekillerine (hangi partiden olursa olsun) yapılan fiili saldırıların hiçbir zaman fayda etmiyeceğini ne zaman anlıyacaz...İstediklerini sandıkta alamayan zihniyet yumruklarla istediklerini alabileceklerini mi zannediyorlar...Enerji Bakanı Taner yıldıza kayseri hava şehitliğinde yapılan saldırıdan dolayı geçmiş olsun diyoruz....

Emniyet'teki Ergenekonculara dikkat...

Ahmet Türk'e Samsun'da atılan yumruk, dikkatlerimizi Emniyet içindeki Ergenekon yapılanmasına çevirmelidir.

Ergenekon dava sürecinde ortaya çıkan silahlar, eylem ve darbe planları ortada. Dokunulamayanlara dokunuluyor. Ama bir şey daha görüyoruz, devletin bütün kurumlarında, davanın seyrini etkilemek, bu demokrasi hamlesini boşa çıkarmak için büyük gayret ve direnç var. Sıra general ve amirallere gelince neler oldu, gördük...

Samsun'daki olaya dönelim. Cumhurbaşkanı Gül, "Samsun'da daha iyi tedbir alınması lazımdı." diyor. Başbakan Yardımcısı Arınç, "Büyük bir zafiyet var, bir ilkokul talebesi bile alınması gerekli tedbirleri bilirdi." diyor. İçişleri Bakanı Atalay, müsteşarın, Samsun Valiliği'ni ve emniyetini, üç gün önce ikaz ettiğini söylüyor. Buna rağmen, ekranlarda seyrettik, sanki polis, saldırganın yumruk atması için her türlü kolaylığı sağlamış... Bu adamlar, bu cesareti nereden alıyor? Hakkâri'deki olayı da unutmayalım. Türk'e atılan yumruğu protesto gösterisinde 5 polis, 14 yaşındaki çocuğu öldüresiye dövüyor, yerlerde sürüklüyor. O insanlık dışı sahneler, Türk-Kürt çatışması çıkarmak için değilse, ne içindir?

Ortada apaçık bir provokasyon ve buna zemin hazırlayan Emniyet mensupları var. Büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız.

Bu durum, sadece Samsun'a ait olamaz. Bütün illerde ve ilçelerde bir anda düğmeye basılabilir. Toplumu dehşete düşürecek provokasyonlara zemin hazırlanabilir. Konu çok önemli. Hükümet, alınması gerekli en acil tedbirleri almak zorundadır.

Üst bürokraside, MİT'te ve Emniyet içinde, cuntacıların bağlantılarının, işbirlikçilerinin olmadığını kimse söyleyemez.

Önce geçmiş aylara ait kısa bir haber aktarayım: "Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan, eski Özel Harekât Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin ile emekli Albay Levent Göktaş'ın yollarının, Susurluk skandalında kesiştiği ortaya çıktı. Şahin ile Göktaş'ın, birlikte, İsrail'den satın alınan ve Susurluk skandalı tartışmalarının odak noktasında bulunan operasyon silahları için 1994 yılında iki kez bu ülkeye gittiği anlaşıldı." (Burada, İsrail-Türkiye ilişkilerini ve Mossad-Ergenekon irtibatlarını düşünmek gerekir. İtalya'da, Gladio yapılanmasının beyninin P-2 Mason locası olduğu gerçeğini de hatırlatayım...) İbrahim Şahin, verdiği ifadede, "Üç yüz tane etkili kişiyi (polisi) bana bulmam söylendi, ben güvenlik müsteşarı olduğumda onlarla birlikte çalışacaktım." demişti.

Yine halen Eskişehir emniyet müdürü olan Hanefi Avcı'nın, Ergenekon davasının üçüncü iddianamesinde, tanık sıfatıyla verdiği ifadede, "Emniyet, MİT ve Jandarma içinde 'PKK ile mücadele' adı altında üst düzey kamu görevlilerinin organize ettiği, kanunsuz 'mafyavari' bir yapılanma olduğunu" söylediğini hatırlayalım...

Ahmet Türk, demokratik protestoların dışına çıkılmaması tavsiyesi yaparak, sağduyu örneği verdi ve çok güzel söyledi: "Sadece Kürtler değil, Türk halkı da bu olayı yüreğinde ve beyninde mahkûm etti. Bir musibet, bazen çok daha hayırlı şeyler getiriyor." Kendisine büyük geçmiş olsun diyoruz. Bu milletin makul çoğunluğu, bütün samimiyetiyle, aramızdaki güzel kardeşliği sevgiye dönüştürecek duruşu önemsiyor.

Sayın Türk'e atılan yumruk, milletimizin birlikte yaşama iradesine atılmıştır. Şimdi hepimizin uyanık, hassas ve temkinli olması gerekiyor.

Ama Hürriyet gazetesinin ne yaptığını anlamakta zorlanıyoruz. Yılmaz Özdil, şunları yazabildi: "Bu ülkenin çocuklarına ateş edip öldürmek 'demokratik hak' kabul ediliyorsa, parti liderine girişmek niye 'ırkçılık' oluyor? Yumruğunu 'adaletin tokmağı' yerine koyup, Ahmet Türk'ün burnuna inen kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu..." Hürriyet daha önce de Ahmet Kaya'nın lincine önayak olup, "Vay şerefsiz" diye manşet atmıştı. Bu ne iş Sayın Berberoğlu?

kimse tedbir demeden rahatlıkla görüşlerini ifade edebiliyor tabi... bunun bariz bir provakasyon olduğunu çocuk yaştaki insanlar bile görebiliyorken yılarca yazarlık gazetecelik yapmış yıllardır siyasetle uğraşmış bazı zihniyetler göremiyor.. bence onların gözünü kör eden bu zihniyet gerçekleşmeyecek bir dava...bu davada canlı bombalar var biliyoruz, bu davada cami bombalatmak var biliyoruz, bu davada menfaat var vatan düşmanlığı var biliyoruz.. bununla birlikte polisle halkın karşı karşıya gelmesini isteyenler ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan bu zihniyete müsade edilmeyecek inşallah...Türk milleti böyle bir zihniyetin ürünlerine izin vermez vermiyecektir.. tüm TÜRK milleti adına geçmiş olsun diyoruz...

Ama Hürriyet gazetesinin ne yaptığını anlamakta zorlanıyoruz. Yılmaz Özdil, şunları yazabildi: "Bu ülkenin çocuklarına ateş edip öldürmek 'demokratik hak' kabul ediliyorsa, parti liderine girişmek niye 'ırkçılık' oluyor? Yumruğunu 'adaletin tokmağı' yerine koyup, Ahmet Türk'ün burnuna inen kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu..." Hürriyet daha önce de Ahmet Kaya'nın lincine önayak olup, "Vay şerefsiz" diye manşet atmıştı. Bu ne iş Sayın Berberoğlu?

Burda kürtçü komunist alevi Ahmet Kayayı ve Pkknın uzantısı Ahmet Türkü savunuyor durumuna düşmeyin. Zaten siz bunları savunduğunuz için millet zivanadan çıkıyor.

Taner Yıldız efendi kişiliğiyle sevdiğim bir bakandır. Geçmiş olsun. Ama Akp'nin bu kürt ve ermeni açılımları, Vanda ermeni kilisesinin restorasyonu, Trabzon Sümeladaki Rum Manastırının ibadete açılması dini ve milli değerlerimizle örtüşmüyor.

Burda kürtçü komunist alevi Ahmet Kayayı ve Pkknın uzantısı Ahmet Türkü savunuyor durumuna düşmeyin. Zaten siz bunları savunduğunuz için millet zivanadan çıkıyor.

Taner Yıldız efendi kişiliğiyle sevdiğim bir bakandır. Geçmiş olsun. Ama Akp'nin bu kürt ve ermeni açılımları, Vanda ermeni kilisesinin restorasyonu, Trabzon Sümeladaki Rum Manastırının ibadete açılması dini ve milli değerlerimizle örtüşmüyor.

Topraklarında kilise ve manastırları ibadete açan Osmanlı yüzyıllarca milli ve manevi değerlerimizle örtüşmeyen bir yönetim biçimi sergilemiş o zaman....

kardeşim biz Türk milleti olarak osmanlı torunları olduğumuzu kimse inkar edemez değilmi... öylede Osmanlı devletinin dinimizi en güzel koruyucuarından biri olduğunuda kimse inkar edemez... son padişahlardan Abdülhamid hz. nin yanına papazlar geliyor ve kiliselerinin restore edilmesni istiyorlar.. bunun üzerine Abdülhamid hz. bir ekip göndererek restore değil, baştan yıktırıyor ve muazzam bir kilise yaptırıyor... asıl dinimizle örtüşen budur... biz her türlü değerlere dine saygı duyduğumuz ölçüsünde müslümanız... bizim dinimiz hoşgörü dini.. ve onlar bizim topraklarımız içerisindeyse aynı zamanda onlarında topraklarıdır... biz hristiyanlığın çoğunlukta olduğu bir ülkede azınlık bir müslüman olsaydık ve onlar sizin düşüncenizle bizlere muamele etselerdi biz nasıl karşılardık öyle düşünmek lazım.. ve bu konuda empati kurmak lazım..onlar bizi hoşgörülü ve içlerindeki azınlıklara sahip çıkan biri olarak bildiği müddetçe bizler onların gözünde saygıya değer oluruz aksi taktirde ne biz onlara saygı duyarız neden onlar bize.... osmanlı torunları olarak bunları yapmamızı gerektirir..

kardeşim biz Türk milleti olarak osmanlı torunları olduğumuzu kimse inkar edemez değilmi... öylede Osmanlı devletinin dinimizi en güzel koruyucuarından biri olduğunuda kimse inkar edemez... son padişahlardan Abdülhamid hz. nin yanına papazlar geliyor ve kiliselerinin restore edilmesni istiyorlar.. bunun üzerine Abdülhamid hz. bir ekip göndererek restore değil, baştan yıktırıyor ve muazzam bir kilise yaptırıyor... asıl dinimizle örtüşen budur... biz her türlü değerlere dine saygı duyduğumuz ölçüsünde müslümanız... bizim dinimiz hoşgörü dini.. ve onlar bizim topraklarımız içerisindeyse aynı zamanda onlarında topraklarıdır... biz hristiyanlığın çoğunlukta olduğu bir ülkede azınlık bir müslüman olsaydık ve onlar sizin düşüncenizle bizlere muamele etselerdi biz nasıl karşılardık öyle düşünmek lazım.. ve bu konuda empati kurmak lazım..onlar bizi hoşgörülü ve içlerindeki azınlıklara sahip çıkan biri olarak bildiği müddetçe bizler onların gözünde saygıya değer oluruz aksi taktirde ne biz onlara saygı duyarız neden onlar bize.... osmanlı torunları olarak bunları yapmamızı gerektirir..

fikirden yoksun her konuşma tüm sınırların içiçe geçmesini ve hakikatin toz duman arasında kayboluşuna ilan diye ele alınabilir.nerde ne yapılması gerektiğinin topoğrafyasını çıkardığın zaman işte o zaman höşgörü gerçek manada olması gereken anlamını kazanır.yoksa hoşgörü BOŞGÖRÜ ye döner.ve bu aslında zihnin hiç birşey seçememe durumuna düçar olmasıdır ki ,İslam a nispetle sınırlar tayin edilmeden ortaya atılan bir höşgörü anlayışı nerde, ne zaman ve nasıl höşgörülü olunması gerektiğini bilmeme gibi bir felakete döner ve bu hal GÜYA HÖŞGÖRÜ ADINA TAVİZ ÜSTÜNE TAVİZ VERMEYE DÖNER Kİ, İSLAM DÜŞMANLARININ OLMASINI DİLEDİĞİ ŞEYLERDEN BİRİ DE BUDUR.

selametle

bu konuşmalarda dikkatinizi başka bir tarafa çekmek istiyorum.bir olaya el atarken olayın islam a nispetle halledilmesinin nasıl bir çap istediğini Üstad ı okuyanlar az çok bilir/bilmeli.ayrıca Üstad ın bir iki eserini okumak Üstad a muhatap olduğumuz anlamına gelmez.işte bu noktadan hareketle İslam a göre bu böyledir diyebilmenin şartlarına haiz değilken ,kendini islamın konuşan ağzı bilen hayır zanneden bizler ben ce İslam adına verdiğimiz her hüküm karşısında tir tir titremali ve cahil cesaretli olur hikmeti dairesine girmemeye dikkat etmeli ve yine Üsted ın tabiri ile hamyobaz ve kaba softa yolunda olmamak için sürekli tetikte beklemesini bilmeliyiz.Burda bir hikaye anlatmak istiyorum:Bir zatı ağlarken görenler o zata neyin var niçin ağlıyorsun diye soruyorlar o da buyuruyor ki:30 yıldır hakikat bildiğim şey in yanlış olduğunu anladım ,onun için ağlıyorum.ACABA şimdi bildiklerim de şimdi yanlış çıkan gibi belli bir süre sonra yanlış çıkarsa ben ne yaparım.

hikayeyei kelimesi kelimesine hatırlayamadım eksiği varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsin...

selametle

unuttuğum birşey kalmış onuda yazmadan geçemeyeceğim:o zaman böyleydi bu zamanda da böyle olur demenin sakat bir metod oluşu ,olay ve hadiselerin her an değişimi gözönüne alınırsa hemen anlaşılabilecek bir mevzu.Önemli olan müşahhası aynıyla uygulamak değil.Zaman üstü manayı anlayabilmek....zamanüstü???? meselemiz????ne mesele olan??? oh oh ne güzel???? neyse...

Burda kürtçü komunist alevi Ahmet Kayayı ve

Sizin Kürtçü, komünist ve Alevi dediğiniz Ahmet Kaya'nın şöyle bir konuşması vardı:

"Bu ülkede asıl sizin düşüncenizde olanlar ikilik çıkartıyorlar. Kimse bölücülük yapmasın. Ben, Türkiye'de demokrasi, insan hak ve hürriyetleri konusunda asgari müştereklerde nasıl buluşuruz, bunun sağlanması gerektiğini söylüyorum. Kimse inançlarından dolayı baskı görmüyorsa, bilim öğrenmek için üniversiteye gelen öğrenciler niçin coplanıyorlar? Neden saçlarından tutularak sürükleniyorlar?

Müslüman bir ailenin çocuğuyum. Hiç kimse de annemin başörtüsüne el uzatamaz!..

Türkiye'de başörtüsüne karşı sürdürülen yasaklama alanı yavaş yavaş genişletiliyor. Bu yasaklamanın sokaklarda dolaşmaya kadar bile vardırılacağı endişesini taşıyorum. Bunu bildiğim için, "Annemin başörtüsüne kimse karışamaz ve el uzatamaz, bu yapılırsa gerekli önlemleri alırım" dedim.

Halkı yüzde 99 Müslüman olan bir ülkede Müslümanlara karşı uygulanan bu baskıların haklılığını ve yasallığını kimse savunamaz. Sayın Ayseli Göksoy'a sesleniyorum; "Ben, inanca saygıyı, düşünceye özgürlüğü savunuyorum. Siz neden savunmuyorsunuz? Sizler Meclis'te sohbet etmekten başka bir iş yapmıyorsunuz. Sokak anneleri ile başörtülü öğrenciler, saçlarından tutularak coplanıyorlar, siz ise sadece seyrediyorsunuz. Televizyonlardaki bu görüntüler sizi rahatsız etmiyor mu? Sizin attığınız bu nutuklar milleti bıktırdı. Buna bir son verin. Bu görüntüler sizi rahatsız etmiyorsa sohbetlerinize devam edin ve televizyonlarınızı çekirdeklerinizi çıtlatarak seyretmeyi sürdürün. Sizler rahatınıza bakın, hiçbir şeye karışmayın. Bu ülkenin bölünmesine bizler izin vermeyiz."

...

ALİ

bu konuşmalarda dikkatinizi başka bir tarafa çekmek istiyorum.bir olaya el atarken olayın islam a nispetle halledilmesinin nasıl bir çap istediğini Üstad ı okuyanlar az çok bilir/bilmeli.ayrıca Üstad ın bir iki eserini okumak Üstad a muhatap olduğumuz anlamına gelmez.işte bu noktadan hareketle İslam a göre bu böyledir diyebilmenin şartlarına haiz değilken ,kendini islamın konuşan ağzı bilen hayır zanneden bizler ben ce İslam adına verdiğimiz her hüküm karşısında tir tir titremali ve cahil cesaretli olur hikmeti dairesine girmemeye dikkat etmeli ve yine Üsted ın tabiri ile hamyobaz ve kaba softa yolunda olmamak için sürekli tetikte beklemesini bilmeliyiz.Burda bir hikaye anlatmak istiyorum:Bir zatı ağlarken görenler o zata neyin var niçin ağlıyorsun diye soruyorlar o da buyuruyor ki:30 yıldır hakikat bildiğim şey in yanlış olduğunu anladım ,onun için ağlıyorum.ACABA şimdi bildiklerim de şimdi yanlış çıkan gibi belli bir süre sonra yanlış çıkarsa ben ne yaparım.

hikayeyei kelimesi kelimesine hatırlayamadım eksiği varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsin...

selametle

hiçbir şekilde İslam adına hüküm vermedim ve verebilecek bilgimde yok..benim asıl anlatmak istediğim ...bizim dinimizde hoşgörü olması gerektiğini Siyere bakan anlayabilir.cihad hoşgörünün zıttı değildir.. cihad başta nefisle olmak üzere dinimize kitabımıza Peygamber Efendimz a.s.v. a sahip çıkmaktır, hoşgörü ise diğer dinlere, dinlerinin gerekliliklerine saygı duymaktır.cihad tabiki yapılmalıdır, emirdir, hatta müslümanın daim olması gereken bir ibadetidir,cihad yapan pekala diğer dinlere hoşgörülüde olabilir.dinimizde intikam yoktur. ne zamanki dinimize ve gerekliliklerimize saygısız bir üslup gösterirler o zaman sahip çıkılır, o zaman ses yükseltilebilir.. fakat onlar bize saygılıyken neden biz onları dışlayalım.neden onların kutsal saydıkları mekanlara saygı duymayalım.. günümüzde hoşgörü cihadın zıttı olarak görülüyor ve bu sebeple sığ bakıldığını düşünüyorum..ayrıca hoşgörü hiçbir şekilde tavizi gerektirmez böyle bir düşünceyi hoşgörünün önüne set çeken abartı bir düşünce olarak görüyorum..teşekkür ederim

YAZDIĞINIZA CEVAP VERMEYECEKTİM Kİ ZATEN SİZ KENDİNİZ BİRŞEY YAZMIŞ SONRA İPTAL ETMİŞSİNİZ.BEN İSLAM ADINA HÜKÜM VERMEM DERKEN BAŞKA BİR YERDE İSLAM DA İNTİKAM YOK DİYORSUNUZ.SADECE ŞUNU YAZIP GEÇECEĞİM ALLAH IN 99 İSMİNDEN BİRİ EL-MÜNTAKİM YANİ İNTİKAM ALICI İSLAM DA İNTİKAM YOK DEMENİN NE OLDUĞUNU VARIN SİZ DÜŞÜNÜN,NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ...İKİNCİSİ ZATEN YAZDIĞIMDAN BİRŞEY ANLAMAMIŞSINIZ,SADECE SAVUNMA KOMPLEKSİNE GİRMİŞ BİRKAÇ BİŞEY KARALAMIŞSINIZ...YAZDIĞIM YAZIDAN BİR BÖLÜMÜNÜ BURAYA ALIYORUM.İslam a nispetle sınırlar tayin edilmeden ortaya atılan bir höşgörü anlayışı nerde, ne zaman ve nasıl höşgörülü olunması gerektiğini bilmeme gibi bir felakete döner ve bu hal GÜYA HÖŞGÖRÜ ADINA TAVİZ ÜSTÜNE TAVİZ VERMEYE DÖNER Kİ, İSLAM DÜŞMANLARININ OLMASINI DİLEDİĞİ ŞEYLERDEN BİRİ DE BUDUR.

BU YAZIYI OKUYUP ONDAN SONRA ÇARPITIP BAŞKA BİR HALE SOKMAK CÜMLEYİ ANLAMAK İSTEDİĞİN GİBİ ANLAMAKTIR VE BU REALİTEDEN TAMAMEN UZAKTIR...HÖŞGÖRÜ VE CİHAT KIYASLAMASINA GİRMİŞ VE SANKİ BEN İKİSİNİ ZIT KUTUPMUŞ GİBİ İFADE ETMİŞİM GİBİ BİR İZLENİM OLUŞTURMUŞ VE YAZDIĞINIZA SAHTE BİR DAYANAK OLUŞTURMUŞSUNUZ...AYRICA SİZ HER KELİMEYİ O KADAR GENEL MANASI İLE ELE ALIYORSUNUZ ,BU TABİKİ BİR PROBLEM DEĞİL AMA ONU EN ÖZEL İFADE DİYE SUNMANIZ EN BÜYÜK PROBLEM...ŞİMDİ SİZ ÖFKENİN ÇOLUK ÇOCUK AĞZINA DÜŞMÜŞ MANASI İLE ELE ALIP İSLAM DA ÖFKE YOKTUR DERSENİZ BURDA SIĞ OLAN SİZİN ANLAYIŞINIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKAR ÇÜNKÜ ÖFKENİN HAKİKATİ İMAN ÖFKESİ OLDUĞUNU TAKTİR EDERSİNİZ SANIRIM...

KENDİNE BEN İNSAN OLMALIYIM DİYEN ADAM İNSAN AMA PEKİ İNSAN NEYE GÖRE NE? DİYE BİR MUHASEBEYE GİRİŞİRSE O ZAMAN OLMAK İSTEDİĞİ ŞEYE BİR ADIM ATMIŞ OLUR ÇÜNKÜ İNSANIN HER İDEOLOJİDEKİ ANLAMI FARKLIDIR.DOLAYISI İLE HÖŞGÖRÜ GİBİ ÇOK GENEL BİR KELİME İLE ŞUNUDA DİYEBİLİRİM İSLAMDA HÖŞGÖRÜ YOKTUR,PEKİ NASIL OLUR DİYE SORARSANIZ BEN DE DERİM Kİ BEN ATEİZME GÖRE HÖŞGÖRÜNÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİM. İŞTE BUNA BİNAEN BEN DE DEDİMKİ İSLAM A NİSPETLE SINIRLARI BELİRTİLMEMİŞ YANİ NE İDÜĞÜNÜN TOPOGRAFYASI ÇIKARILMAMIŞ YANİ NERDE NE ZAMAN VE NASIL HÖŞGÖRÜ GİBİ SORUNLAR İSLAM A NİSPETLE ORTAYA KONULMAMIŞSA HÖŞGÖRÜ BOŞGÖRÜYE DÖNER. KILIÇ KULLANILMASI GEREKEN YERDE MERHAMET ,MERHAMET GÖSTERİLECEK YERDE KILIÇ KULLANMANIN ABES OLUŞUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURURSANIZ HASSASİYETİMİZİN HANGİ NOKTADA OLDUĞUNU KAVRARSINIZ.ŞUNU DA YAZIP BİTİRİYORUM ,İSLAM HAKİM OLURSA HERŞEY DÜZELİR DİYEN ADAMA İSLAM DÜNYA YA NEYİ VADEDİYOR DA HER ŞEYİN DÜZELECEĞİ İDDİASINDA BULUNUYORSUN DENSE O ADAMIN KEM KÜMÜ KARŞISINDA YAPILMASI GEREKEN YÜZÜNE TÜKÜRMEKTİR.ÇÜNKÜ BEN ŞU DAĞI DEVİRİRİM DİYEN ADAMA HADİ DEVİR DİYE DAVET GELİNCE BİR KAĞIDIN ÜZERİNE DAĞ RESMİ ÇİZİP ONU DEVİRMESİ ADİLİKTİR...UMARIM MERAMIMIZ ANLAŞILMIŞTIR

SELAMETLE

ayrıca hoşgörü hiçbir şekilde tavizi gerektirmez böyle bir düşünceyi hoşgörünün önüne set çeken abartı bir düşünce olarak görüyorum..teşekkür ederim

ah ah sınırlar iç içe geçmiş ,şuur dağınık,beyinler iğdiş,ruh üzerinde baskı hayır ruh üzernde kurulmuş hükümranlık,bakış açısı yine kendisi dolayısı ile yanlış yok çünkü anormal halim normal,bu şartlar altında hürriyet esaret altında...ızdırap çekin demenin manasını yakalıyor gibi oluyorum...ve fenomenolojinin islam a nispetle yanlışını seziyorum...neyse

ayrıca hoşgörü hiçbir şekilde tavizi gerektirmez...al sana tavizden bir örnek...ben kalkıp ateist ile muhabbet ederken güya hoşgörü adına (saygı çerçevesi içerisinde konuşurken,o da bana saygılı bende o na saygılı iken evet siz de haklısınız demek tavizin en büyüğü değil mi) ya da başka bir örnek sizde bir olan Allah a inanıyorsunuz biz de aynı Allah a inanıyoru zdemek taviz değilmidir?neresi taviz derseniz alın size:onun inandığı ilah doğuruyor,onun inandığı ilah eşyaya nüfuz ediyor,onun inandığı illah akılla anlaşılabilir,kavranabilir,peki nasıl olurda aynı İlah a inanırız...İSTİKAMET DAVASI....yine aynı söz birkaç kitap okumak la üstad a muhatap olamayız./benim ona muhatap olmam için o çapı kavrayabilecek çapa ermem yada o çapı anlaşılmazlığı içinde anlamam lazım...

evet konu ciddi anlamda saptı.. ben sadece şunu belirtmek istemiştim, onları kabullenemeyebiliriz veya tahammülümüz olmayadabilir, onların ideolojileri yanlış olabilir size terstte olabilir ama bu demek deilki onların görüşlerine saygı duymayalım... benim tepkim buna idi.. sizede saygı duyuyorum teşekkür ederim...